Biegaj w Chwałowicach!

Zapraszamy do wspólnej aktywności fizycznej w Chwałowicach!
Nasza wieś, położona pośród lasów i malowniczych pól, oferuje wspaniałe, zróżnicowane trasy biegowe i spacerowe o różnej długości i stopniu trudności.


   ''Pętla zabieganych'' - nasza ścieżka biegowa!

Klub Biegacza ''Harcownik'' z Jelcza-Laskowic, przy wsparciu naszego stowarzyszenia, wytyczył i oznakował w Chwałowicach piękną, urozmaiconą trasę biegową długości 7 km. Start i meta na ulicy Polnej, oznakowany każdy kilometr, dogodne miejsca do parkowania dla przyjezdnych. Przyjedź, wypróbuj, przebiegnij! :)

Chętnie pomożemy! Zapraszamy na wspólną rozgrzewkę, trening odpowiedni do poziomu zaawansowania, a na koniec ćwiczenia rozcigające pod okiem specjalisty. Co ważne, nie musisz być wziętym biegaczem, zapraszamy wszystkich, również kijkarzy Nordic Walking, nowicjuszy. Liczy się tylko chęć, by razem zdrowo spędzić czas na świeżym powietrzu!

Kontakt: Adam Kowal, tel: 660 761 830, mail: adamkowalboguslaw@op.pl
Zimnar w Chwałowicach!

W niedzielę, 6. stycznia, o godz. 11:00 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' odbył się 1-wszy etap Zimowego Maratonu na Raty 2019.

W tym roku Klub Biegacza Harcownik zdecydował się rozpocząć corocznego Zimnar-a etapem w Chwałowicach, co bardzo nas ucieszyło :) Pogoda nie rozpieszczała ale Zimnar to nie zabawa dla kanapowców :) Na starcie, mimo błota i lekkich opadów, stanęło ponad 380 biegaczy i ponad 50 kijkarzy. Atmosfera była wspaniała :)

Nowe rekordy trasy nie padły, acz rywalizacja była bardzo zacięta. W kategorii mężczyzn bieg wygrał Dariusz Wróbel, wśród pań triumfowała Ewa Zendwalewicz. Najszybsi z kijkami byli Sebastian Klimsiak oraz Ewa Wild. Gratulujemy!

Dziękujemy także kibicom zgromadzonym wzdłuż trasy.

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://kbharcownik.pl/zimnar/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24.pl

08.01.2019


Aktywna Pętelka Chwałowicka

29 września 2018

To była już trzecia edycja naszej rodzinnej zabawy! W sobotę na starcie stanęło 12 czteroosobowych drużyn, by na 3,5-kilometrowej ''Pętelce Zabieganych'' zmierzyć się nie tylko z czasem ale także z 10 zadaniami sprawnościowymi, logicznymi, technicznymi.

Pogoda dopisała, dobre humory również. Zwyciężyła damska drużyna ŚWISTAKI, dziewczyny najlepiej rozłożyły siły i poradziły sobie z zadaniami na trasie. GRATULACJE!

Po zawodach zgromadziliśmy się wokół ogniska, był bigosik, kiełbachy, pieczone jabłka. Ogłosiliśmy wyniki, zostały też rozlosowane atrakcyjne nagrody. Ufundowały je dla nas: UMiG J-L, TOYOTA, Decathlon, CSiR J-L, Elica, Termy Jakuba.

Zapraszamy do fotorelacji z imprezy:

                   ... i do zobaczenia na trasie za rok! :)

01.10.2018


ZIMNAR 2018 w Chwałowicach!
I w tym roku, tradycyjnie już, powitaliśmy na naszej chwałowickiej ''Pętli Zabieganych'' zimowych biegaczy i kijkarzy. Tym razem był to szósty, ostatni etap jubileuszowego X-go Zimowego Maratonu na Raty, organizowanego przez jelczański KB Harcownik.

Ostatni etap to walka o końcowy wynik całego cyklu. Szczególnie miało to znaczenie dla dwójki pierwszych zawodników, Bartka Roskosza i Rafała Tyburka. Po pięciu etapach łączna różnica między nimi wynosiła jedynie 5 sekund. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie zwyciężył Bartek pokonując Rafała w całym Zimnarze o... 1 sekundę!

Wielkie gratulacje dla ponad 400 zawodników, którzy stanęli na starcie chwałowickiego etapu i... do zobaczenia już za rok!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://kbharcownik.pl/zimnar/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24.pl

19.02.2018

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
30 września 2017

Do pogody na pętelce mamy naprawdę szczęście :) W sobotę 30 września kilkanaście 4-osobowych drużyn wystartowało w słońcu na chwałowicką trasę biegową by walczyć z czasem i dziesięcioma punktowanymi zadaniami.

Zwyciężyły ''TOFIKI'', byli szybcy, byli sprawni, byli dobrzy! Ale i innym wspaniale poszło. Dziękujemy za wspaniałą zabawę, rumieńce na twarzach i niezłe okrzyki na mecie :)

Po zawodach spotkaliśmy się na terenie schroniska szkolnego przy ognisku. Był gorący poczęstunek, ogłoszenie wyników, losowanie atrakcyjnych nagród. Impreza zakończyła się późnym wieczorem, a my już myślimy nad konkurencjami na przyszłoroczną pętelkę!

02.10.2017Zimnar w Chwałowicach!

W niedzielę, 12 lutego 2017 r., o godz. 11:00 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' odbył się 6-ty etap Zimowego Maratonu na Raty.
Warunki były bardzo trudne, oblodzona trasa wymagała dużej ostrożności, nie obyło się niestety bez paru upadków. Do mety dotarło 300 biegaczy i 35 kijkarzy nordic walking.
Osiągnięte najlepsze czasy nie liczą się tym razem jako rekordy trasy (gdyż na potrzeby pełnego dystansu maratońskiego ZIMANARA bieg u nas liczył dokładnie 7,195 m), warto jednak podkreślić, że Kamil Karbowiak przebiegł wydłużoną ''Pętlę zabieganych'' w czasie 00:24:40, a Katarzyna Biernacka w 00:28:37. Gratulacje!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24 (FB)

Dziękujemy kibicom za doping w tych niełatwych warunkach!

13.02.2017

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
24 września 2016

W sobotę, przy pięknej pogodzie, spotkaliśmy się na ''Pętli Zabieganych'' w Chwałowicach, by zmierzyć się drużynowo z trudami gry terenowej. Ponad 60 osób, dorosłych i młodocianych, ruszyło na trasę pełną zadań sprawnościowych i konkursów. 10 konkurencji, 3,5 km leśnych i polnych dróg, kurz, pot i uśmiechy :) Tak było.

Po zabawie ogłosiliśmy wyniki przy ognisku, gitarze, ziemniaczkach i ogniskowych naleśnikach. Brawo dla wszystkich uczestników, co do jednego. Dziękujemy też całej grupie zaangażowanych organizatorów!

Ponieważ wiemy, że się Państwu podobało, z pewnością powtórzymy zabawę za rok. Oczywiście zadania będą nieco inne :) Jeszcze raz dzięki za świetnie spędzoną sobotę w naszych Chwałowicach!

25.09.2016


Kolejny etap ZIMNAR-a 2016 w Chwałowicach!21 lutego 2016 na chwałowickiej ''Pętli Zabieganych'' pojawili się ponownie biegacze i kijkarze startujący w cyklu Zimowego Maratonu na Raty. Był to 6-ty, ostatni etap imprezy, rozegrany tym razem w trudnych warunkach pogodowych. Padało i wiało, zawodnicy jednak mimo to wyglądali na bardzo zadowolonych :)

Zwyciężył 6-ty etap (i całe zawody) Bartosz Roskosz. Pośród pań triumfowała Jolanta Miśtak a pośród kijkarzy Janusz Zagaja. Gratulacje!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24 (FB)

Dziękujemy kibicom za doping w tych niełatwych warunkach!

21.02.2016


ZIMNAR 2016 w Chwałowicach!
10 stycznia 2016 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' ruszyła tegoroczna edycja Zimowego Maratonu na Raty. Organizatorem imprezy jest jelczański KB Harcownik.

Przez kolejnych parę niedziel biegacze i kijkarze NW pokonywać będą 7-kilometrowe trasy w Oławie, Jelczu i Chwałowicach, by łącznie zaliczyć pełen maratoński dystans.

Mimo śniegu i oblodzenia chwałowicką trasę pokonało pierwszej niedzieli imprezy ponad 370 osób. Bartosz Roskosz i Aleksandra Dziądziak poprawili rekordy trasy, wynoszą one obecnie 0:24:49 (M) i 0:31:28 (K).

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24 (FB)

Zimnarowcy pojawią się jeszcze w Chwałowicach na VI etapie imprezy, 21 lutego. Zapraszamy mieszkańców na trasę, kibicujmy, wspierajmy, gratulujmy!

11.01.2016


IV BIEGI HARCOWNIKA za nami

27 września 2015 r. odbyło się otwarcie naszej ''Pętli zabieganych''. Dziękujemy za wspaniałą zabawę w Chwałowicach! Oto oficjalne wyniki:

   7km - OPEN
   7km - M kategoriami
   7km - K kategoriami
   7km - Nordic Walking
   3.5km - Młodzież

Rekord trasy: 0:25:17 (M) i 0:31:46 (K).

Zawody ukończyło 208 biegaczy, 10 kijkarzy oraz 169 dzieci.

Galerie zdjęć:
   Galeria Anny i Sławomira Wiśniewskich
   Galeria FB Kreator Wspomnień

Napisali o nas:
   KB Harcownik
   OLAWA24.pl

W styczniu 2016 rusza Zimowy Maraton na Raty (ZIMNaR) organizowany przez KB Harcownik, na pewno przynajmniej jeden etap tego biegu odbędzie się na naszej trasie w Chwałowicach. Już dziś serdecznie zapraszamy!

27.09.2015


''Pętla zabieganych'' - Ścieżka biegowa w Chwałowicach

Trasa oznakowana! Zapraszamy na ul. Polną, by obejrzeć a może i przetestować naszą ''Pętlę zabieganych''.

    

27 września 2015 r. odbędą się w Chwałowicach ''IV Biegi Harcownika''

Każdy uczestnik (także dzieciaki startujące na odpowiednim dla siebie dystansie) otrzyma pamiątkowy medal!

Po biegu zapraszamy na wspólny grill oraz losowanie nagród. Wśród osób, które ukończą bieg i wspólnie z nami otworzą ścieżkę w Chwałowicach rozlosujemy opaskę fitness VIVOFIT z książką "Trenuj z Garminem", sprzęt AGD (sokowirówkę i blendery) oraz wieszaki na medale.

Zachęcamy Państwa do zapisów na naszą imprezę biegową:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1608

Regulamin biegu: IV Biegi Harcownika - Regulamin.pdf

Zapraszamy także do kibicowania na trasie, będzie muzyka i dużo bardzo pozytywnie zakręconych osób!

20.09.2015


Termin biegania przekładamy na SOBOTY, godz. 9:00

W sezonie letnim spotykaliśmy się na wspólne bieganie co czwartek o godz. 20:00. Teraz jednak wracamy do treningów przy świetle dziennym, proponujemy soboty, godz. 9:00 - ruch zamiast obfitego śniadanka :)

04.11.2014


Termin biegania przekładamy na CZWARTKI, godz. 20:00

Dotąd, począwszy od 18 stycznia, spotykaliśmy się na wspólne bieganie co sobotę, o godz. 12:00. Teraz jednak temperatury zmuszają nas do przeniesienia treningów na wieczór. Proponujemy więc czwartki, godz. 20:00. Zapraszamy!

05.06.2014W sobotę 05.04.2014 wyjątkowo nie biegamy

Ze względu na trwającą tego dnia akcję Sprzątania Chwałowic tym razem nie biegamy. Zapraszam do dołączenia do sprzątających oraz na ognisko.
Kolejny trening oczywiście za tydzień - 12.04 o godz. 12:00.

04.04.2014Trzy weekendy przebiegane!

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy w kolejne soboty. Biegamy jak na razie po 3-5 osób ale biegający się zmieniają, widać, że chętni do takiej aktywności fizycznej w Chwałowicach są :) Zapraszamy za tydzień!

02.02.2014Zaczęliśmy!

Pierwsza wspólna przebieżka za nami. Niewielką, czteroosobową grupą, w pięknym słońcu zrobiliśmy delikatnym tempem 3km. Zakończyliśmy rozciąganiem na terenie Schroniska Młodzieżowego. Baterie naładowane :)

Zapraszamy za tydzień!

18.01.2014

   Klik numer: