Klub uruchomiony w schronisku szkolnym w Chwałowicach (ul. Szkolna 4) przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Chwałowic.
Realizacja zwycięskiego projektu stowarzyszenia w konkursie ''Społecznik2.0'', Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Godziny otwarcia klubu: środa, 19:00-20:00.

                                                                                       Zapraszamy!CHKK - katalog książek gotowy!

Klinknij tutaj by otworzyć spis książek dostępnych w naszym klubie: KATALOG
Wyszukiwanie: CTRL+F.

20.07.2018


Adam Bielecki w Chwałowickim Klubie Książki!

8. listopada odwiedził nas gość z najwyższej półki. Chłopak z najwyższych gór. Chyba najważniejsza dziś postać pośród aktywnych, polskich himalaistów.

Można by długo pisać o osiągnięciach Adama. Ma na koncie wiele spektakularnych wejść na szczyty, wiele wytyczonych nowych dróg. Dość powiedzieć, że wszystkie najważniejsze wyprawy w Himalaje i Karakorum ostatnich lat odbyły się z jego udziałem.

Część z tych wypraw będziemy zwłaszcza pamiętać, gdyż nie dla wszystkich uczestników skończyły się happy-endem. Broad Peak... Niedawna akcja ratunkowa na Nanga Parbat... Ale taki właśnie jest himalaizm. Piękny ale i śmiertelnie niebezpieczny. I o takim himalaiźmie poprowadził swą opowieść nasz gość.

Spotkanie trwało ponad 3 godziny. W tle oglądaliśmy wspaniałe zdjęcia, niepublikowane nigdzie filmy z wypraw. Słuchaliśmy o przygotowaniach, treningach, atmosferze u podnóży najwyższych gór. O przyjaźni, o drobiazgach, o emocjach towarzyszących himalaistom. O balansowaniu na granicy życia i śmierci. Opowiadanie o górach wychodzi Adamowi co najmniej tak samo dobrze jak wspinaczka.Wręczyliśmy naszemu gościowi pamiątkowy czekan wykonany w naszej lokalnej pracowni ceramicznej Tutubi. Adam podpisał wiele swoich książek, zapozował uśmiechnięty do wielu zdjęć, po czym... zostawił nas, z pewnym mimo wszystko niedosytem. To było wspaniałe spotkanie, może następne za jakiś czas?

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym, organizatorkom, a także sponsorowi, firmie TOYOTA MOTORS. Przepraszamy tych, którzy z powodu limitowanych wyjściówek nie zdołali załapać się na czwartkowe spotkanie. Chętnych było znaaacznie więcej niż miejsc, którymi dysponujemy w naszym niewielkim klubie. Na pocieszenie informacja, że Adam Bielecki prawdopodobnie pojawi się jeszcze na podobnym spotkaniu w J-L w 2019 roku.

09.11.2018Jacek Hugo-Bader

w Chwałowickim Klubie Książki!

6 października, godz. 17:00

Tego popołudnia nasz klub wypełnił się po brzegi. Zaproszony gość, Jacek Hugo-Bader, to ceniony dziennikarz i reportażysta, podróżnik z bogatym dorobkiem literackim.
Ze swadą opowiadał zebranym o pracy reportera, obserwowaniu ludzi, wyłapywaniu i przelewaniu na papier nietuzinkowych życiowych historii. Rozmawialiśmy o obiektywiźmie w reportażu, granicy fabularyzacji, eksperymencie reporterskim.
            
W tle płynęły slajdy - z głębokiej Rosji, prowincjonalnej Polski, Pamiru. Także z wyprawy pana Jacka pod Broad Peak. Dyskusję, zwłaszcza na temat owej himalajskiej misji, zakończyliśmy późnym wieczorem, przy stole zastawionym smakowitościami przygotowanymi przez nasze Mieszkanki.

Dziękujemy wszystkim przybyłym. Dziękujemy, Panie Jacku, za mile spędzony dzień!

07.10.2018''CHWAŁOWICKIE IMPRESJE''
OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI
CHKK - 23-28 lipca 2018r.Miej pomysł, chciej działać! W Chwałowicach jest to możliwe :) Od pomysłu naszych mieszkańców, poprzez wspólne planowanie, rozmowy, poprzez zaangażowanie kolejnych osób i organizacji, dzięki wspólnej pracy i pasji, dotarliśmy właśnie do zakończenia naszych pierwszych, ogólnopolskich warsztatów malarskich.

Przy współudziale MGCK Jelcz-Laskowice udało się zaprosić do Chwałowic i zorganozować pobyt kilkunastu artystom, pokazać im nasze okolice, przedstawić przedstawicieli lokalnego rzemiosła. Gościli u nas:

Agnieszka Sobczyńska
Katarzyna Pyczek-Pawlik
Joanna Siwek
Elżbieta Czech
Zdzisław Żmudziński
Stanisław Marek Śledziński
Elżbieta Jaguszewska
Elżbieta Gozdek
Alicja Stawieraj
Jacenty Jończyk
Józef Janecki


Do profesjonalistów dołączyli lokalni amatorzy, doskonalili pod okiem mistrzów swój warsztat malarski. Szukając tematów i inspiracji wspólnie odwiedzili m.in. arboretum w Wojsławicach, naszą lokalną pracownię certamiczną TUTUBI. Poprowadzili także dwa spotkania dla najmłodszych adeptów malarstwa.

Kuratorem pleneru była jego pomysłodawczyni, mieszkanka Chwałowic, p. Elżbieta Czech. W organizację przedsięwzięcia bardzo zaangażowani byli także członkowie naszego stowarzyszenia. Inauguracyjne ognisko zogranizował dla artystów nasz sołtys. Wszystkim bardzo dziękujemy!

W efekcie powstało ponad dwadzieścia prac, które z dumą wystawiliśmy podczas wernisażu w laskowickim pałacu, siedzibie UMiG.

Oto fotorelacja z plenerów:


Do zobaczenia za rok!

30.07.2018


CHKK - cztery warsztaty w ramach projektu ''Ekoaleja''

Od stycznia do marca 2018 przeprowadziliśmy w naszym klubie 4 warsztaty ekologiczne gromadząc na nich mieszkańców, którym nieobojętna jest otaczająca nas, piękna przyroda:

Szczegóły w zakładce ''Ekoaleja'' w menu po lewej stronie. Dziękujemy organizatorom za poprowadzenie spotkań a mieszkańcom za aktywny udział i wspólnie spędzony czas :)

02.04.2018


3 lutego - to była aktywna sobota dla dzieciaków i młodzieży!Bal karnawałowy dla juniorów

Dla najmłodszych Chwałowiczan (do 10 lat włącznie) przygotowaliśmy na ten dzień zabawę pt. ''W królestwie zwierząt''. Było dużo muzyki, tańców, zagadek, zadań do wykonania. Wszystkie dzieciaki były pięknie przebrane za swoje ulubione zwierzątka. To była naprawdę ekstra zabawa!

                                            TUTAJ FOTORELACJA.Wieczór gier planszowych dla młodzieży

Nastolatków (11+) zaprosiliśmy natomiast tego dnia do CHKK (schronisko szkolne) na wieczór przy planszówkach. Spotkanie poprowadzili prawdziwi milośnicy nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w zeszłym roku był to długi wieczór pośród magicznych postaci, przygód, sojuszów, rywalizacji. Zamówiliśmy wspólnie pizzę, końcowa zabawa w ''Mafię'' zakończyła się już po północy!


Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym animatorkom i ulubionemu DJ-owi za cudowny BAL PRZEBIERAŃCÓW!! Daliście z siebie wszystko - talent, zaangażowanie, uśmiech, serce i było naprawdę extra!

Dziękujemy najlepszemu fotografowi na świecie za cudne zdjęcia!

Dziękujemy też chwałowickim miłośnikom gier planszowych - za przygotowanie i poprowadzenie super ciekawych gier dla naszych starszych milusińskich.

Dziękujemy Mamom za przygotowanie zdrowego poczęstunku na obie sobotnie imprezy!

Dziękujemy małym i dużym uczestnikom imprez za zaangażowanie i świetną zabawę!

Ech jak fajnie jest w Chwałowicach!

10.02.2018

Marek Krajewski w CHKK!
20 października 2017 r.


Spotkanie autorskie z Panem Markiem było naszy marzeniem odkąd powstał pomysł na Chwałowicki Klub Książki.
I oto udało się - tego piątku Klub wypełnił się miłośnikami mrocznego kryminału w scenerii Breslau oraz przedwojennego Lwowa. A na fotelu zasiadł On - autor, człowiek niezwykle ciekawy, mistrz łacinnik, erudyta.

Od wczesnych zainteresowań przedmiotami ścisłymi, obserwacji skrywanych śladów niemieckiej historii Wrocławia, poprzez karierę akademicką, do sukcesu literackiego - tak w wielkim skrócie przedstawia się barwna historia naszego gościa.

Wpływ symetrii, złotego podziału na codzienną pracę Pana Marka - czas płynął a my po prostu słuchaliśmy z zapartym tchem.

Pisarz ze swadą odpowiadał na pytania zgromadzonych, długo podpisywał swoje książki. W szczególności świeżo wydaną ''Mock. Ludzkie zoo''. Wierzymy, że podobały Mu się nasze Chwałowice. A nuż niemiecka nazwa Quallwitz zagości na kartkach którejś z Jego przyszłych książek?

Dziękujemy Panie Marku. Dziękujemy Państwu za liczne przybycie na nasze spotkanie. Podziękowania także dla sponsorów, którzy ułatwili nam jego zorganizowanie.

23.10.2017

13 września - Wieczór
z dr Kurszewiczem

Mała wioska Chwałowice, mały Chwałowicki Klub Książki, a w nim Wielki Człowiek - Pan dr Andrzej Kruszewicz i ponad 50 osób na wykładzie o ptakach - uwierzycie? Tak, to u nas!

Dr Andrzej Kruszewicz - światowej sławy ornitolog, założyciel Azylu dla Ptaków, barwnie i ciekawie opowiadał nam o świecie ptaków.

Cierpliwie znosił najpierw przygody techniczne a potem pytania duuużej ilości dzieci, które rozłożone w różnych pozycjach na dywanie wraz z małym pieskiem, zupełnie nie przeszkadzały w prowadzeniu wykładu ;) Widać było że Pan Doktor jest człowiekiem wielkiego spokoju :)

Otrzymaliśmy nową książkę Pana Doktora pt. ''Hipokryzja. Nasze relacje ze zwierzętami'' - z autografem. Książka jest do wypożyczenia w CHKK.

Dr Kruszewicza można posłuchać w radio - szukajcie RDC - Latającego Radia Doktora Kruszewicza.

Wiemy już dlaczego jako godło państwowe orzeł musi być pokazywany z profilu...


:) I wszystko jasne.

Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy Pani Dorocie Miś z MGCK, Pani Ewie Naworol z ACANA Polska, Pani Aleksandrze Główka z ARKADII.

14.09.2017


     Wsparli nasz Klub Książki!

Dziękujemy:

firmie TOYOTA,
Bankowi Spółdzielczemu w Oławie,
Pani Ewie Naworol z firmy ACANA POLSKA,
firmie MENTOR,
oraz firmie LIDIBRII Edukacja i terapia
za przekazanie darowizny na rzecz CHKK.

Dziękujemy także:

wspaniałej ekipie z Wydawnictwa ODDK
i Fundacji Kultura Nie Boli
za przekazanie książek do CHKK.

Jesteście Państwo wspaniali!

                    
31.08.2017


     Wsparli nasz Klub Książki!

Kochani,

Na świecie są jeszcze dobre dusze, mające chęć niesienia pomocy drugim. Przed wakacjami dostaliśmy darowiznę od wspaniałej firmy FAURECIA. Z tych pieniędzy kupiliśmy 2 stoły i tablicę magnetyczną XXL do naszego klubu. W trakcie realizacji są też rolety na 6 okien.
FAURECIO! Dziękujemy z całego serca! Jesteście wspaniali!

Zarząd i członkowie Stowarzyszenia

22.08.2017     Wsparli nasz Klub Książki!


Dziękujemy firmie KARTEX z Jabłonki, za bezinteresownie przekazane do naszego klubu szpule drewniane, z których powstały piękne stoliki!

06.06.2017

27 maja - Kosmiczni licealiści


Trzech nastolatków z Chwałowic wzięło wiosną udział w konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. W chwili obecnej zakwalifikowali się już do półfinału. Czego nasze stowarzyszenie bardzo im gratuluje!

Tego dnia w naszym Chwałowickim Klubie Książki można ich było posłuchać i zobaczyć ich pracę konkursową - film o wyzwaniach długich lotów kosmicznych.

Spotkanie obfitowało w konkursy dla dużych i małych, dyskutowano problemy związane z wielopokoleniowym lotem w ograniczonej przestrzeni statku kosmicznego, sposoby radzenia sobie z niedoborami żywności, tlenu, wody czy paliwa. Omawiano pomysły na zaspokojenie podstawowych potrzeb człowieka w zamknięciu.


O naszych chłopakach i ich sukcesach pisała obszernie ''Gazeta Powiatowa'', zapraszając równocześnie na spotkanie do Chwałowickiego Klubu Książki.
Dziękujemy prowadzącym za kosmiczną wyprawę, to było naprawdę ciekawe doświadczenie!

29.05.2017


Konkurs na ex-libris CHKK
rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie. Nadesłano 12 prac konkursowych, z których niezależne, bezstronne jury wybrało zwycięzców:
    1. miejsce - Hania Troska,
    2. miejsce - Justyna Szczerba,
    3. miejsce - Adam Wolski.

Gratulujemy! Zwyciężczyni otrzymała czytnik KINDLE, nagrodami za II i III miejsce były książki. Zapraszamy na wystawę wszystkich prac do naszego klubu!

28.05.2017


20 maja - Plener plastyczny

Po wieczorze planszówek, w sobotę, niewyspani, poszliśmy na plener malarski pt. ''Ilustracja do ulubionej książki''. Były prawdziwe malarskie sztalugi i profesjonalne farby. Były dobre humory, pyszna i kolorowa wata cukrowa, piknik na kocach i wieeelkie bańki mydlane.

Prace malarskie piękne! Jury miało nie lada kłopot by wyłonić zwycięzców. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Kto wie, może jest wśród Was następny Picasso. Było tak fajnie że za rok znowu malujemy!

Dziękujemy p. Marii Zagórskiej z Klubu OPTY za udostępnienie sztalug!
22.05.2017

19 maja - Wieczór
GIER PLANSZOWYCH

Chwałowicki Klub Książki gościł tego wieczoru kilkudziesięciu graczy, miłośników gier planszowych. Wykorzystaliśmy do wspólnej zabawy cały zestaw gier, jakie nasz klub otrzymał od członków forum na ''http://www.gry-planszowe.pl/''.

Była też kultowa MAFIA po północy, tu zwłaszcza były emocje. Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania naszym wieczorem gier, pewnie wkrótce znów spotkamy się przy stolikach z planszówkami!
21.05.2017


Spotkanie w Chwałowickim Klubie Książki - Książki dla zdrowia

Drugie koty za płoty :) W sobotę 22 kwietnia 2017 r., nasza mieszkanka, znana ze zdrowego podejścia do życia, p. Wanda Willim, poprowadziła drugie, książkowe spotkanie w Chwałowickim Klubie Książki.

       

Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, zdrowym ciele ale i zdrowym duchu. Część z omawianej literatury jest dostępna w naszym księgozbiorze, część zostanie dokupiona w najbliższym czasie.
Popołudnie umiliły nam zdrowe koktaile serwowane przez jedną z uczestniczek.

Dziękujemy p. Wandzie za pouczające spotkanie, zapraszamy Chwałowiczan do wypożyczania książek w naszym klubie. Także tych o zdrowiu!

23.04.2017


Chwałowicki Klub Książki oficjalnie otwarty!

Dzięki wspólnym staraniom mieszkańców udało nam się stworzyć przestronne, pięknie urządzone chwałowickie miejsce spotkań z kulturą. Od 8 kwietnia 2017 r. w klubie funkcjonuje biblioteka, mająca w zbiorach już ponad 400 książek - darów mieszkańców, ale także oferująca nowości zakupione w ramach projektu ''Społecznik2.0''. Księgozbiór będzie się rozrastał, my tymczasem w najbliższym czasie planujemy zorganizowanie w klubie cyklu spotkań tematycznych i autorskich - szczegóły będą na bieżąco publikowane tu na stronie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt Chwałowiczanom. Ogrom pracy włożony w przygotowanie pomieszczenia, mebli, księgozbioru, zasługuje na najwyższe uznanie.
Dziękujemy organizatorowi konkursu ''Społecznik2.0'', Spółdzielczej Grupie Bankowej, za sfinansowanie naszego przedsięwzięcia.
Dziękujemy naszym władzom samorządowym za udostępnienie pomieszczenia na potrzeby klubu. Podziękowania także dla sponsorów (m.in. Toyota Motor Industry Poland) za wsparcie finansowe.

8 kwietnia, w obecności p. Burmistrza Marka Szponara oraz wielu gości dokonaliśmy oficjalnego otwarcia naszego klubu książki.

Imprezę inauguracyjną ubarwiły występy Chwałowiczan w ramach ''Spotkania z literaturą niepoważną''. Fotorelacja poniżej:

09.04.2017


Hurra ! Z przyjemnością informujemy, iż realizujemy właśnie nasz autorski projekt - Chwałowicki Klub Książki, który został jednym z 3 laureatów konkursu platformy SPOŁECZNIK 2.0. Nasz pomysł wybrano spośród ponad 200 zgłoszonych projektów z całej Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w stworzenie i promocję projektu, naszemu sołtysowi za duuuże wsparcie oraz wszystkim, którzy głosowali na nasz pomysł - bez waszych głosów nie byłoby sukcesu.

Stowarzyszenie dostało nagrodę w wysokości 10.000 zł. Pieniądze te mamy przeznaczyć na wyposażenie czytelni oraz zakup książek. W tej chwili pracujemy nad zorganizowaniem CHKK. Prosimy chętnych do pomocy - skręcania regałów, katalogowanie pozycji, przekazywania książek itp - każda pomoc mile widziana.

I uwaga! Wszystkich mieszkańców i sympatyków Chwałowic już teraz serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie CHKK, które nastąpi 8 kwietnia o godz. 17:00 w schronisku szkolnym. Szczegóły wkrótce.

Na naszej stronie internetowej powstanie tez specjalna zakładka ''CHKK'' gdzie będzie można zobaczyć listę dostępnych książek, regulamin czytelni oraz harmonogram działań.

Pozdrawiamy - Zarząd Stowarzyszenia
15.03.2017

   Klik numer: