Chwałowice dzieciom!
Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do udziału w kolejnej inicjatywie naszego stowarzyszenia pt. ''Chwałowice dzieciom''.

Celem projektu jest integracja naszych dzieci przy okazji wspólnej zabawy: czytania, projekcji bajek, grupowego wykonywania prac plastyczno-artystycznych, zabaw w terenie.

W latach 2014 - 2015 przeprowadziliśmy łącznie 18 spotkań pod hasłem ''Chwałowice czytają dzieciom'' - w każdy drugi piątek miesiąca spotykaliśmy się na terenie schroniska szkolnego lub świetlicy by bawić się i uczyć. Relacje z tych spotkań znajdziecie Państwo poniżej.

Od 2016 roku Panie Koordynatorki postanowiły - wraz ze wzrostem naszych dzieciaków i ich potrzeb - organizować spotkania nieco rzadziej ale za to intensywniejsze i dłuższe. Najbliższe takie spotkanie planujemy już na wiosnę, szczegóły podamy tu na stronie lada dzień.

Koordynatorki zapewniają na czas zabawy opiekę i drobny poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Zapraszamy wszystkich zaciekawionych!!CHWAŁOWICKI
PIKNIK RODZINNY
26 maja 2018, godz. 16.00

Z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki
oraz Dnia Ojca
zorganizowaliśmy dla chwałowickich dzieci i ich rodziców sobotę pełną wspólnych gier i zabaw.

W programie były między innymi: zabawy w terenie, PRZEJAŻDŻKI KONNE, bańki mydlane, bitwa na balony wodne, zabawy plastyczne - w tym malowanie na sztalugach!
Do tego ognisko, kiełbaski, wata cukrowa - i wiele, wiele innych atrakcji!


A tu jeszcze porcja zdjęć jednego z zaangażowanych tatusiów: FOTORELACJA

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami!

28.05.2018


3 lutego - to była aktywna sobota dla dzieciaków i młodzieży!Bal karnawałowy dla juniorów

Dla najmłodszych Chwałowiczan (do 10 lat włącznie) przygotowaliśmy na ten dzień zabawę pt. ''W królestwie zwierząt''. Było dużo muzyki, tańców, zagadek, zadań do wykonania. Wszystkie dzieciaki były pięknie przebrane za swoje ulubione zwierzątka. To była naprawdę ekstra zabawa!

                                            TUTAJ FOTORELACJA.Wieczór gier planszowych dla młodzieży

Nastolatków (11+) zaprosiliśmy natomiast tego dnia do CHKK (schronisko szkolne) na wieczór przy planszówkach. Spotkanie poprowadzili prawdziwi milośnicy nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w zeszłym roku był to długi wieczór pośród magicznych postaci, przygód, sojuszów, rywalizacji. Zamówiliśmy wspólnie pizzę, końcowa zabawa w ''Mafię'' zakończyła się już po północy!


Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym animatorkom i ulubionemu DJ-owi za cudowny BAL PRZEBIERAŃCÓW!! Daliście z siebie wszystko - talent, zaangażowanie, uśmiech, serce i było naprawdę extra!

Dziękujemy najlepszemu fotografowi na świecie za cudne zdjęcia!

Dziękujemy też chwałowickim miłośnikom gier planszowych - za przygotowanie i poprowadzenie super ciekawych gier dla naszych starszych milusińskich.

Dziękujemy Mamom za przygotowanie zdrowego poczęstunku na obie sobotnie imprezy!

Dziękujemy małym i dużym uczestnikom imprez za zaangażowanie i świetną zabawę!

Ech jak fajnie jest w Chwałowicach!

10.02.2018


Mikołajki w Chwałowicach
09.12.2017

Tej soboty sypnęło w Chwałowicach śniegiem. A w świetlicy, w ciepełku, około 70 dzieci rozpoczęło przygotowania do przyjęcia dostojnego gościa - Świętego Mikołaja. Jak wiadomo Mikołaj lubi mleko i ciasteczka, docenia także pięknie udekorowaną na jego wizytę choinkę. O wszystko to zadbały dzieciaki - i zrobiły to świetnie!

Mikołaj przybył, zasiadł wygodnie i rozpoczął rozdawanie prezentów. Rózg - o ile nam wiadomo - nie było. :)
                                                                  TUTAJ FOTORELACJA.

10.12.2017


Bal karnawałowy dla dzieci

4 lutego 2017 nasza świetlica wypełniła się pięknie przebranymi dziećmi, muzyką i wesołą zabawą. Były kolorowe książki, bohaterowie przeróżnych bajek i baśni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego balu.

Podziękowania dla Organizatorek oraz Fotografa! Dziękujemy także naszemu sponsorowi - Cukierni Krzemiński.

Przy okazji prośba: jedna z młodych czytelniczek poszukuje swojej książki, która zaginęła podczas zabawy:

Jest to ''Skarbiec baśni świata''. Skarbiec w zamieszaniu przepadł :)07.02.2017


Gość specjalny w Chwałowicach: Święty Mikołaj

W niedzielę 4 grudnia grupę 80 dzieci odwiedził w świetlicy znamienity, ubrany na czerwono gość. Wcześniej dzieci przygotowały dla niego tron, sanie, renifery, poczęstunek oraz udekorowały choinkę.

Zabawa trwała 2 godziny, były tańce, ćwiczenia, nauka piosenki dla Św. Mikołaja. Gościowi najwyraźniej się podobało bo nie rozdał ani jednej rózgi :) Były za to słodycze, książki oraz imienne, świąteczne kubki.

Oto parę krótkich filmików z naszej imprezki:

            

Wesołych Świąt, Dzieciaki! Dziękujemy za fajną zabawę!

05.12.2016


   
Wakacje z globusem!
Gra terenowa dla dzieci

19 czerwca spotkaliśmy się z młodymi chwałowickimi podróżnikami na wyprawie poprzez kontynenty i egzotyczne kraje. Spod schroniska wyruszyliśmy w podgrupach by odszukiwać skarby, wykonywać zadania, rozwiązywać zagadki.

Nie było łatwo. Las, tajemnicze strzałki z gałęzi czy szyszek, grzmiąca burza w oddali. Aż dziw bierze, że wszyscy cało i szczęśliwie dotarli do celu :)

Na zwycięzców zabawy, którymi okazali się wszyscy uczestnicy, czekał grill, kiełbaski, cukierkowa piniata oraz nagrody - kolorowy sprzęt turystyczny i sportowy.

Dzięki za wspólnie spędzony czas, dzieciaki! Życzymy udanych, beztroskich wakacji i do zobaczenia jesienią na kolejnej chwałowickiej wyprawie w świat przygód!


21.06.2016


Chwałowice czytają dzieciom!


Nasze styczniowe spotkanie upłynęło na przygotowaniach do karnawału. Dziewczynki projektowały suknie, fryzury, dodatki. Chłopcy, jak to chłopcy, odpłynęli w minecraft-owy świat, tworząc stroje-kostki :)

Na następne wspólne spotkanie zapraszamy po feriach, termin podamy wkrótce. Czekamy na Was!

09.01.2016


Chwałowice czytają dzieciom!

Przedświąteczne spotkanie za nami. Papierowe aniołki i inne zrobione wspólnie ozdoby choinkowe niech ozdobią Wasze bożonarodzeniowe drzewka i przypominają o naszych wspólnych zajęciach przez całe Święta. Wszystkiego dobrego, Dzieciaki!


              

A dziś już zapraszamy na następne spotkanie, po Nowym Roku (8 stycznia).

14.12.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Drogie Dzieci,

W miniony piątek było biało-czerwono i patriotycznie. Rozmawialiśmy o ojczyźnie, naszej historii, robiliśmy rozetki w barwach narodowych.


              

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy na spotkanie za miesiąc (11.12.2015).

17.11.2015Chwałowice czytają dzieciom!

Pierwsze jesienne spotkanie za nami, 9 października w ciepełku Schroniska spędziliśmy miłe popołudnie.

Były wierszyki, zabawy aktorskie oraz dużo jesiennych prac plastycznych, pełnych kolorowych liści, kasztanów, jabłek, itp.


                 

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 13-go listopada. Szczegóły wkrótce tu na stronie.

12.10.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Pogoda była dla nas łaskawa - w piątek 11.09.2015 przeprowadziliśmy na terenie Schroniska wielkie podchody! Było wiele zadań na trasie, wspólna praca i zabawa, dzieci i rodzice naprawdę się napracowali, aż miło było patrzeć :)

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 09.10.2015, szczegóły wkrótce tu na stronie.

13.09.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Wszystkim ''zaczytanym'' w naszych spotkaniach dzieciom, dziękujemy za udział w ostatnim przed wakacjami spotkaniu.

Pogoda pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy przenieść się do świetlicy wiejskiej, którą zamieniliśmy w salę gier - chwałowickie bambino casino :)

Dzieci poznały wiele nowych gier:
- rozstawiały ręce i nogi na planszy TWISTER’a tworząc plątaninę kończyn i wyginając się w najdziwniejsze strony,
- zagrały w znanego każdemu Chińczyka,
- w ''5 sekund'' musiały podać skojarzenia do odczytywanych haseł,
- sprawdziły się w rozwiązywaniu Sudoku itd.

        

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 11.09.2015.
Przygotujemy dla Was coś specjalnego i mamy nadzieję, że tym razem będzie nam przyświecało słońce.

Udanych wakacji i do zobaczenia!!

15.06.2015


Chwałowice czytają dzieciom - na trawie!

Następne spotkanie 12 czerwca, zapraszamy!

Ponieważ pogoda nam dopisywała, świeciło słoneczko, było przyjemnie ciepło i pachniało wiosną, więc postanowiliśmy przeprowadzić nasze zajęcia (czytanie i zabawy) na placu zabaw przy schronisku. Dzieci słuchały bajek o Japonii i Chinach. Składały kubeczki origami. Pomagały Chince Jung pozbierać ryż pałeczkami. Układały tangram. A potem bawiły sie w chowanego, grały w ziemniaka zbijaka oraz korzystały z placu zabaw na terenie schroniska.

09.05.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Kolejne spotkanie za nami. 10 kwietnia, w schronisku szkolnym gościliśmy pana Keisuke Okamoto z Japonii, wraz z tłumaczką, panią Aleksandrą Piotrowską.

Poznaliśmy tradycje, kulturę a także współczesne życie mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Pobawiliśmy się także na świeżym powietrzu, witaj wiosno!

Następne spotkanie 8 maja, już teraz serdecznie zapraszamy!

14.04.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Tego piątku razem z Bolkiem i Lolkiem odwiedziliśmy Australię - najmniejszy kontynent na świecie. Poznaliśmy osobliwe zwierzęta tam żyjące, Aborygenów, przedziwne góry i wulkany. Przeczytaliśmy baśń o chłopcu w skórze węża a na koniec wykonaliśmy własną rafę koralową, którą obejrzeć można będzie w naszej świetlicy wiejskiej.

Oto parę zdjęć z wczorajszego spotkania:


Zapraszamy 10 kwietnia na kolejną wyprawę. Osobiście poznamy zaproszonego pana z Japonii i razem z nim wybierzemy się w wirtualną podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni!

14.03.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

  

Nasze zimowe spotkanie odbyło się tym razem pod hasłem ''Podróż po Afryce''. 13 lutego w Schronisku Szkolnym brzmiała afrykańska muzyka, czytaliśmy historie o afrykańskich dzieciach, poznawaliśmy afrykańskie bajki. Dzieciaki wykonały własnoręcznie afrykańske maski, kilka zdjęć przedstawiamy powyżej.

Na następne wspólne spotkanie zapraszamy już za niecały miesiąc, 13 marca. Będzie już wiosennie i kolorowo, także u nas! Czekamy na Was!

15.02.2015


Chwałowice czytają dzieciom!


Drogie Dzieciaki, dziękujemy za wspólną zabawę w miniony piątek.

Działo się, działo :) Oto filmik pokazujący co robiliśmy:    

Kolejne spotkanie dopiero po feriach, zapraszamy Was w lutym, szczegóły tu na stronie już wkrótce. Czekamy na Was!
11.12.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

W piątek 14.11.2014 na terenie Schroniska Szkolnego działy się rzeczy dziwne... Ktoś latał na miotle, szeptano wróżby, bulgotał kocioł, a w korytarzu polował prawdziwy wampir...
Podobało Wam się, dzieciaki? Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy już 12 grudnia do Schroniska!

PS. Organizatorkom śniły się dziś paluchy z parówek...

15.11.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

10 października spotkaliśmy się w Schronisku Szkolnym by wspólnie spędzić czas na zabawie ale i nauce. Bazując na kreskówkach "Było sobie życie" porozmawialiśmy o budowie ciała człowieka, w grupach porysowaliśmy, a na koniec przyrządziliśmy smaczne owocowe szaszłyki :)

Trzymajcie się Dzieciaki, do zobaczenia już za niecały miesiąc (14 listopada)!

13.10.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

Kolejne spotkanie za nami. 12 września, w świetlicy były zabawy ruchowe, czytaliśmy, pooglądaliśmy ''Mikołajka'', spróbowaliśmy zrobić origami. Całkiem nieźle Wam to szło, Dzieciaki!

     

Następne spotkanie 10 października, już teraz serdecznie zapraszamy!

14.09.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

W piątek 13.06.2014 spotkaliśmy się na terenie Schroniska Szkolnego na plenerowych zabawach w gronie najmłodszych Chwałowiczan. Były drużynowe podchody z ciekawymi zadaniami, zabawy ruchowe, słodkości oraz grill ze smacznymi kiełbaskami.
Naszą akcję wsparła sieć sklepów Dziękujemy za wyposażenie naszych dzieci w koszulki, odblaski i inne gadżety na wakacje.

Do zobaczenia po wakacjach, dzieciaki!

15.06.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

Trzecie spotkanie za nami. Czy podobała Wam się bajka-grajka i kukiełki wykonane z drewnianych łyżek? Dziękujemy za świetną zabawę!

Następne spotkanie 13 czerwca, planujemy ognisko dla najmłodszych, piosenki z gitarą, zabawy i gry na świeżym powietrzu.10.05.2014


Wielkanocne dżdżownice gotowe:

I to nie byle jakie dżdżownice bo rzeżuchowe! Za parę dni, na Święta Wielkanocne, zazielenią się i zapachną.

Pobawiliśmy się, poczytaliśmy, wiemy już na przykład co to takiego "małpi rozum" :)
Doliczyliśmy się 28 młodych Chwałowiczan na sali, choć policzyć tak ruchome towarzystwo nie było łatwo.

Kilka zdjęć z naszego spotkania:Super było, Dzieciaki! Zapraszamy 9 maja na kolejne spotkanie. Szczegóły tu na stronie już niedługo.14.03.2014


Pierwsze czytanie dzieciom już za nami!

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło 24 młodych Chwałowiczan :) Były zabawy ruchowe, niewielki poczęstunek, obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy także 2 bajki w technologii, którą zapewne dobrze pamiętają rodzice - bajki ze szpulki rzucane na ekran projektorem Reksio!

Dzieciaki świetnie poradziły sobie z zadaniem graficznym - narysowały w trzech obrazkach zakończenie bajki o Sindbadzie Żeglarzu.

Oto parę zdjęć z naszego spotkania:


Zapraszamy 11 kwietnia na kolejne spotkanie. Szczegóły tu na stronie już niedługo.14.03.2014

   Klik numer: