Ekosfera Chwałowice!

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i integracji Chwałowic otrzymało dofinansowanie na realizację projektu ''Chwałowicka ekoSfera- jedz zdrowo'' w ramach konkursu grantowego Fundusz Toyoty 2021 – ''Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat''.

Nasz projekt zakłada rozbudowę i zagospo- darowanie miejsca ogniskowego na terenie zielonym Schroniska Szkolnego w Chwałowicach - poprzez postawienie przy wiacie dużego pieca chlebowego wraz z grillem i wędzarnią, do tego nowe ławki i stoły, kosze do segregowania śmieci oraz stojaki na rowery (http://www.chwalowice.org/index.php?id=ekosfera).

Naszym celem jest zagospodarowanie terenu przy Schronisku Szkolnym, poprzez utworzenie miejsca zdrowej rekreacji wraz z miejscem do organizacji pikników, propagowanie zdrowego trybu życia poprzez zmianę złych nawyków żywieniowych, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Projekt pozwoli na utworzenie ogólnodostępnego obiektu, w którym oprócz tradycyjnego placu zabaw i wiaty, będziemy mieli prawdziwy kompleks rekreacyjny z unikatową strefą zdrowego odżywiania, tradycyjnym piecem chlebowym i wędzarnią. Dzięki ekoSFERZE będziemy mogli przeprowadzać warsztaty zdrowego odżywiania, pieczenia tradycyjnego chleba (pełnoziarnisty), zdrowego grillowania (warzywa) i wędzenia (ryby) itp. oraz wspólnie przygotowywać różne zdrowe specjały.

Fundusz Toyoty – ''Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat'' działa od 2011 roku, kiedy to fabryka Toyoty podjęła nową inicjatywę, mającą na celu zwiększenie zaangażowania TMMP w rozwiązywanie problemów i podniesienie poziomu życia lokalnej społeczności w formie Funduszu Toyoty. Poprzez wsparcie funduszu zachęca się wszystkie organizacje do podejmowania inicjatyw przyczyniających się do zmiany naszego najbliższego otoczenia. Projekt Stowarzyszenia na rzecz rozwoju i integracji Chwałowic znalazł się w gronie laureatów w dziedzinie ''Ekologia oraz sport i promocja zdrowego trybu życia''. Oto prospekt naszego projektu: PROSPEKT

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu za głosy w konkursie. I... do zobaczenia pod wiatą, przy pachnącym wypiekami piecu!

09.04.2021Budujemy piec chlebowy

W ramach projektu ''Chwałowicka ekoSfera- jedz zdrowo'', na który uzyskaliśmy dofinansowanie w ramach konkursu Fundusz Toyoty, powstaje przy naszej wiacie wielofunkcyjny piec chlebowy:

  

Przygotowujemy też nowe ławki, stoły, kosze na śmieci i stojaki rowerowe w okolicy miejsca ogniskowego przy CHKK. Prace wrą!Dziękujemy naszym mieszkańcom za pomoc! Huczne otwarcie pod koniec września - będziemy o tym Państwa informować.

25.08.2021Realizujemy projekt
Ekosfera - Jedz zdrowo!
dofinansowany z grantu Funduszu Toyoty

Prace trwają. Jak zwykle można liczyć na niezawodną społeczność Chwałowic. Uporządkowaliśmy teren, zostały wykonane cięcia pielęgnacyjne drzew i krzewów, dokonano nowych nasadzeń zieleni, rozebraliśmy stary rozpadający sie grill, przygotowaliśmy fundament pod piec, w trakcie odnawiania są stare ławki oraz mały budynek gospodarczy. Jest coraz ładniej.

Chwałowiczanie, dziękujemy za pomoc!

09.06.2021

   Klik numer: