Biegaj w Chwałowicach!

Zapraszamy do wspólnej aktywności fizycznej w Chwałowicach!
Nasza wieś, położona pośród lasów i malowniczych pól, oferuje wspaniałe, zróżnicowane trasy biegowe i spacerowe, o różnej długości i stopniu trudności.


   ''Pętla zabieganych'' - nasza ścieżka biegowa!

Klub Biegacza ''Harcownik'' z Jelcza-Laskowic, przy wsparciu naszego stowarzyszenia, wytyczył i oznakował w Chwałowicach piękną, urozmaiconą trasę biegową długości 7 km. Start i meta na ulicy Polnej, oznakowany każdy kilometr, dogodne miejsca do parkowania dla przyjezdnych. Przyjedź, wypróbuj, przebiegnij! :)


Zaktualizowana tabela wszechczasów obejmująca wszystkie imprezy biegowe na ''Pętli Zabieganych'': TUTAJ.Chwałowicki Maraton Koleżeński 2024
- zapraszamy!


W roku 2024 przygotowujemy ponownie cykl 4 maratonów na naszej trasie w Chwałowicach. Po sukcesie niedużej ale z charakterem(!) imprezy zeszłorocznej, kontunuujemy! Pobiegniemy idealnie zimą, wiosną, latem i jesienią. Daty na plakacie obok.

Chwałowicki Maraton Koleżeński to inicjatywa naszego mieszkańca, Arka Tołłoczko oraz Rafała Malitkowskiego. Kto nie zna tych chłopaków z biegowych tras, niech pierwszy rzuci biegowym butem :) Obaj mają już dziesiątki maratonów w nogach, teraz nie tylko biegają, ale i organizują!

Nasz bieg nie jest z założenia imprezą masową, gwarantujemy brak tłumów, wkoło las i ciszę. Luźno podchodzimy do elementu rywalizacji czy nagród za miejsca na podium. Liczymy na sympatyczną, koleżeńską atmosferę i... kręcenie kilometrów w fajnym, crossowym, leśno-wiejskim klimacie :)

Zapraszamy do zapisów!

     14.01.2024


Maraton Napoleoński
17 marca 2024

Arek Tołłoczko kontynuuje organizację świetnych, bardzo kameralnych imprez biegowych w otaczających Chwałowice lasach. Tym razem, po bardzo pozytywnych komentarzach dot. trasy ZIMNAR-a, maratończycy ruszyli na agrafkę do ''Kamienia Napoleońskiego'' i tą leśną drogą wybiegali 42,195 km.

Gratulacje! Oto wyniki:

19.03.2024


Chwałowicki Maraton Koleżeński
- 4 Pory Roku
21 stycznia 2024

Koleżeńscy maratończycy ruszyli na trasę i mają już za sobą piewszą, zimową edycję imprezy. Frekwencja imponuje, jak tak dalej pójdzie to Arek Tołłoczko będzie musiał wprowadzić limity i startowanie strefami czasów :))

Dziękujemy za dobrą zabawę, wyniki są dostępne po kliknięciu na miniaturkę tabeli obok.

23.01.2024


ZimNaR 2024
ruszył jak zwykle w Chwałowicach

W niedzielę 7 stycznia ruszył coroczny Zimowy Maraton Na Raty czyli popularny ZimNaR. Pierwszy z 7 etapów biegacze przebiegli (a kijkarze NW przeszli) u nas w Chwałowicach. To już tradycja, zaczynamy w Chwałowicach, a potem w kolejne niedziele biegacze goszczą w Oławie, J-L, Janikowie i Miłoszycach.

Tym razem jednak, ze względu na mocno rozjechaną przez sprzęt leśny ''Pętlę Zabieganych'' na Polnej, podjęto decyzję, że chwałowicki etap odbędzie się wyjątkowo w lesie na Łaziszkach. Nowa trasa, która w myśl nowego regulaminu imprezy liczy teraz 7033 m, wiodąca do Kamienia Napoleońskiego, bardzo przypadła do gustu sportowcom!

W zawodach wzięło udział 361 biegaczy i 46 kijkarzy NW. W biegu wśród panów triumfował Piotr Morawski z czasem 00:25:36. Najlepsza z pań, Alicja Sidor uzyskała czas 00:29:47. W Nordic Walkingu pierwsi na mecie zameldowali się Bożena Sztal (00:54:27) oraz Tomasz Kopczyński (00:54:44). Gratulacje!

Pełne wyniki: Bieg, NW. Galeria zdjęć: zmierzymyczas.pl.

08.01.2024

Dwa Maratony Treningowe
(tzw. Maratony Łaziszki)
10, 17 grudnia 2023 r.

Nasz niezmordowany Arek Tołłoczko zorganizował w ostatnie dwie niedziele dwa pełnowymiarowe maratońskie biegi w lasach koło chwałowickich Łaziszek. To biegi w formule ''koleżeńskiej'', jest więc luźno i każdy sam sobie mierzy czas. Nie zmienia to jednak faktu, że biegacze zaliczają oficjalnie pełen maraton, nawet z całkiem niezłymi jak na panujące warunki czasami.

Zalegający w lesie śnieg 10 grudnia spowodował, że do mety dobiegło sześciu zawodników. Oto oficjalne wyniki: LINK

Kolejna niedziela była już ciepła, sucha, a nawet momentami słoneczna - w efekcie na trasę ruszyło aż 22 biegaczy. Dla jednej z dziewczyn był to pierwszy maraton w życiu - bardzo nam miło, że zdecydowała się ona pobiec ten dystans pierwszy raz właśnie u nas. Na mecie wyglądało to tak: LINK

Gratulacje dla wszystkich! Arek ma oczywiście już pomysł na kolejne 42-kilometrowe bieganko w Chwałowicach, prośba więc śledzić FB i naszą stronę - będziemy o tym pisać.

17.12.2023


Chwałowicki Maraton Koleżeński
Cztery Pory Roku - JESIEŃ
5 listopada 2023


Tym jesiennym etapem kończymy serię czterech maratonów na chwałowickiej ''Pętli Zabieganych''. Choć kto nie zna Arka Tołłoczki ten mógłby pomyśleć, że w tym roku już na naszej trasie nie pobiegniemy... ;) Ale o tym wkrótce.

Na starcie Czterech pór roku - JESIENI stanęło 30 zawodników, z czego 15 ukończyło pełny dystans maratoński.

   

Zwyciężył tym razem Przemysław Gwizdalski z Oławy z czasem 3:38:20, pełne wyniki tutaj.

Gratulujemy wszystkim biegaczom - trasa była niełatwa ale daliście radę!

Sumaryczne wyniki całego cyklu 4 biegów podamy lada moment, Arek opracowuje :)

EDIT: Oto sumaryczne wyniki [tutaj] całego cyklu 4 biegów, wraz z komentarzem Arka Tołłoczko. Przy okazji wielkie podziękowanie dla Arka od całej społeczności Chwałowic za tak fajnie zorganizowaną imprezę biegową rozsławiającą naszą niewielką miejscowość!

06.11.2023


Aktywna Pętelka
30 września 2023

Za nami ósma edycja naszej rodzinnej zabawy. Rano padało ale gdy stawaliśmy na starcie pogoda była jak na zamówienie. 16 drużyn pokonało 3,5 km trasy ze stacjami zadaniowymi, na mecie były rumieńce, pot i kolejka po cytrynową lemoniadę!

Zadania jak co roku nie przypominały tych, które uczestnicy już znali z poprzednich edycji. Dużo było ruchu ale i zadań sprawdziających wiedzę, logicznych czy zadań... ze słuchu :)

Na mecie po podsumowaniu punktów najlepsi okazali się Jaskiniowcy. Za nimi Sąsiedzi a na trzecim miejscu Rowerzyści. Ale trzeba przyznać że wszystkie drużyny punktowały świetnie. Wielkie gratulacje dla dużych i małych!

Pod wiatą czekał na wszystkich gorący poczęstunek - kiełbaski grilowane z dynią a także swojskie gofry z różnymi dżemami. Rozdaliśmy medale i nagrody, rozlosowaliśmy upominki dla wszystkich uczestników zabawy. Prelekcję o bezpieczeństwie na drodze przygotował i wygłosił także dla nas chwałowicki dzielnicowy, pan Marek Wychowaniec.

Link do dużej fotorelacji autorstwa Grzegorza Rojka tutaj. Dziękujemy zawodnikom i organizatorom za fajnie spędzone sobotnie popołudnie!

Sponsorami świetnych nagród w naszej zabawie byli: UMiG J-L, MGCK J-L, CSiR J-L oraz Studio Treningu EMS Michał Zagrodny.

30.09.2023


Chwałowicki Maraton Koleżeński
Cztery Pory Roku - LATO
20 sierpnia 2023


Letnia część chwałowickiej imprezy biegowej za nami. Było ekstremalnie gorąco, sucho i duszno, całkiem inaczej niż rok temu, kiedy lał deszcz i były kałuże po kolana. Prawdziwy maraton Lato.

W biegu wzięły udział 22 osoby, 8 pokonało dystans maratonu.

   

Zwyciężył Cezary Kupiński z Wrocławia z czasem 4:37:01, pełne wyniki tutaj.

Gratulujemy wszystkim biegaczom i do zobaczenia podczas edycji JESIEŃ! (05.11).


    
31.08.2023


Chwałowicki Maraton Koleżeński
Cztery Pory Roku - WIOSNA
14 maja 2023


Za nami drugi bieg z serii czterech maratonów na naszej trasie biegowej w Chwałowicach. Tym razem bez utrudnień pogodowych.

Cieszymy się, że przybyliście do Chwałowic. Wszyscy zapisani byli obecni, co do jednego, a nawet dopisało się jeszcze czterech. W sumie bieg ukończyło 24 osoby, w tym 11 pełen maraton.

   

Zwyciężył Jan Wojdanowski z Harcownika z czasem 3:49:56, pełne wyniki tutaj. Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia podczas edycji LATO! (20.08).


    
16.05.2023


Chwałowicki Maraton Koleżeński
Cztery Pory Roku - ZIMA
19 lutego 2023


Rozpoczęliśmy niniejszym cykl czterech maratonów na naszej trasie biegowej w Chwałowicach. W niełatwych, wietrznych i błotnistych warunkach na starcie stanęło 23 biegaczy, by w bardzo kameralnym gronie pozmagać się z dystansem 42 km i 195 m.
Na tym właśnie polega idea biegu koleżeńskiego - ma być nas niedużo, ma być inaczej niż na kilkutysięcznych imprezach, chodzi o dobrą zabawę w koleżeńskim gronie.

Mamy szczęście do jubileuszy - tym razem dla naszego gościa i kolegi, Jacka Rudego, był to 150-ty maraton w życiu. Nie obyło się więc bez pamiątkowej statuetki i miłej, małej uroczystości przygotowanej dla biegacza z numerem 1 :) Jeszcze raz gratulacje, Jacek!!!

Cały dystans maratoński przebiegło ostatecznie 16 osób. Oto pełne wyniki.

Do zobaczenia na naszej trasie biegowej już 14 maja na drugiej edycji imprezy! Zapisy przez ZMIERZYMYCZAS.PL - bądźcie z nami!

20.02.2023


ZIMNaR 2023

rozpoczął się w Chwałowicach!

To już 15-ta edycja tego niezwykłego Zimowego Maratonu Na Raty. Podobnie jak w ostatnich kilku latach inauguracyjny etap wystartował na naszej chwałowickiej ''Pętli Zabieganych''.

8-go stycznia 2023 r. świeciło słońce i trasa nie była tym razem trudna. Odcinek 7 km pokonało ostatecznie 304 biegaczy i 40 kijkarzy. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się odpowiednio: Wojciech Poparda (czas 25:54) i Alicja Sidor (31:42) a także Grzegorz Sierpiński (NW-48:22) i Grażyna Jędrysiak (NW-53:18).

Pełne wyniki dostępne są na ZMIERZYMYCZAS.PL.

Nasze dość wiekowe już rekordy trasy na dystansie 7 km póki co się utrzymały. Zaktualizowana tabela wszechczasów wygląda tak: (kliknij)

Piękne galerie z tego biegu wystawili u siebie: Tomasz Pawlicki Fotografia Sportowa, Olawa24.pl oraz Zmierzymyczas.pl.

Dziękujemy i czekamy u nas na Zimnarowców już za rok!

09.01.2023


Chwałowicki Maraton Koleżeński 2023
- zapraszamy!


W roku 2023 przygotowujemy cykl 4 maratonów na naszej trasie w Chwałowicach. Pobiegniemy idealnie zimą, wiosną, latem i jesienią. Daty na plakacie obok.

Chwałowicki Maraton Koleżeński to inicjatywa naszego mieszkańca, Arka Tołłoczko oraz Rafała Malitkowskiego. Kto nie zna tych chłopaków z biegowych tras, niech pierwszy rzuci biegowym butem :) Obaj mają już dziesiątki maratonów w nogach, teraz nie tylko biegają, ale i organizują!

Nasz bieg nie jest z założenia imprezą masową, gwarantujemy brak tłumów, wkoło las i ciszę. Luźno podchodzimy do elementu rywalizacji czy nagród za miejsca na podium. Liczymy na sympatyczną, koleżeńską atmosferę i... kręcenie kilometrów w fajnym, crossowym, leśno-wiejskim klimacie :)

Zapraszamy do zapisów!

19.12.2022


Maraton Koleżeński
w Chwałowicach
powtórka zimowa
18 grudnia 2022


Sezon 2022 zamknęliśmy na naszej trasie biegowej w bajecznie zimowej aurze! Było biało i mroźno: -7 st.C.

Na trasę maratońską ruszyło ponad 30 biegaczy.

Dla naszego gościa i kolegi, Alka Szablickiego, był to 200-tny maraton w życiu. Stąd przygotowane okolicznościowe medale, jak to na koleżeńskiej imprezie! :) Jeszcze raz gratulacje, Alek!!!

Imprezę ukończyło 34 zawodników, z tego 23 pełen dystans maratoński. Oto pełne wyniki .

Dorzucamy jeszcze linki do dwóch obszernych galerii, podziękowania dla wymarźniętych fotografów: Piotrka Fulary i Grześka Rojka: 1. 2.

Do zobaczenia na naszej trasie biegowej w 2023 roku!

18.12.2022


Niby trening a zaliczony pełen maraton!

W niedzielę 6 listopada kilku zapaleńców umówiło się u nas na trening biegowy. Ponieważ trzech z nich ukończyło (z pomiarem czasu) całe 42,195 km, bieg został zaliczony jako oficjalny maraton :) Dodatkowo kilka osób przebiegło pół dystansu, kilka osób rekreacyjnie jedną chwałowicką pętelkę. Gratulacje!
        
Mózgiem takich przedsięwzięć jest Arek Tołłoczko, jeśli chcesz się przyłączyć, łap Arka: tel. 607 057 169.

08.11.2022


Aktywna Pętelka
24 września 2022


Doroczna, siódma już gra terenowa w Chwałowicach przyciągnęła na start dwanaście czteroosobowych drużyn.

Na trasę długości 3,5 km wystartowali duzi i mali, bo taka jest idea tej zabawy. Rodziny, ale też składy sąsiedzkie walczyły nie tylko z czasem - czekało na nich 10 stacji z zadaniami: ruchowymi, logicznymi, sprawdzającymi wiedzę przyrodniczą.

Z radością odnotowaliśmy, że pośród startujących są i tacy, którzy ''Pętelkę'' zaliczają już siódmy raz, wielkie dzięki za konsekwencję i wytrwałość!

Tym razem bezapelacyjnie najlepszy łączny wynik uzyskała drużyna Pilarki. Drugie miejsce na podium zajęły Nachos'ki a trzecie ekipa pod nazwą Sąsiedzi. Gratulacje! Gratulacje oczywiście dla wszystkich, którzy rumiani, zmachani dotarli do mety!
                 Obłędna galeria zdjęć z imprezy (autor: Grzegorz Rojek):  

Po zakończeniu gry spotkaliśmy się przy ognisku i kiełbaskach. Ogłosiliśmy oficjalnie wyniki, rozdaliśmy medale i nagrody. Podziękowania w tym miejscu dla naszych sponsorów: UMiG J-L, CSIR, MGCK, Decathlon Korona.

Integracja trwała do późnych godzin wieczornych. W międzyczasie rozegraliśmy turniej w TEQBALL, ale o tym już w osobnym materiale.

Dziękujemy uprzejmie wszystkim uczestnikom i organizatorom za super sobotę na świeżym, wrześniowym powietrzu! Do zobaczenia na ''Pętelce'' za rok!

26.09.2022


Maraton w Chwałowicach
- był hardkor :)

W niedzielę 21 sierpnia 2022 r., w strugach rzęsistego deszczu, wystartował nasz pierwszy chwałowicki maraton.

Dla zawodników przygotowaliśmy osiem pętli długości 5,3 km - dobrze oznakowanej, leśnej trasy. W większości drogami znanej już ''Pętli Zabieganych'' startującej na ul. Polnej.

Lało jak z cebra, no cóż. Grupa amatorów biegu nieco się przez to przerzedziła, ale mimo to zawody oceniamy jako udane. Grunt, że na twarzach zawodników całą trasę (głównie...) malował się uśmiech.

Zawody ukończyły 23 osoby, wyniki możecie Państwo zobaczyć tutaj .

Mimo trudnych warunków np. nasza sąsiadka, Kasia Rojek, ukończyła niniejszym swój pierwszy maraton w życiu, czego serdecznie jej gratulujemy!!!

Podziękowania dla organizatorów, wolontariuszy i nielicznych kibiców na trasie. Planujemy ponownie zorganizować Maraton Koleżeński już w grudniu tego roku. Będziemy o tym Państwa informować.

A tu jeszcze świetna galeria, dzięki uprzejmości niezawodnych kolegów ze ZMIERZYMYCZAS.PL:

23.08.2022


ZIMNAR 2022 rozpoczął się w Chwałowicach!

Rok dla okolicznych biegaczy rozpoczął się od ZImowego Maratonu NA Raty i Chwałowic. Jak co roku krótko po Sylwestrze zaprasiliśmy sportowców i kibiców na naszą ''Pętlę zabieganych''.

To już XIV-ta edycja imprezy organizowanej przez Klub Biegacza Harcownik. Zawody wystartowały w Chwałowicach 9 stycznia o godz. 11:00. Było mroźno ale i świeciło piękne słońce. Na trasie furorę zrobiły konie, które na wysokości stadniny Volta przyłączały się w galopie do zawodników biegnących obok wybiegów.

Pierwszy na mecie zameldował się, podobnie jak rok temu, Gabriel Pankała (czas 00:25:35). Wśród pań zwyciężyła Ewa Zendwalewicz (00:32:29). Nordikom przewodzili Tomasz Maj (00:45:36) oraz Beata Jaruga (00:51:39). Wielkie gratulacje dla zwyciężców tego pierwszego etapu imprezy!

Wyniki biegaczy zapisujemy do naszej tabeli wszechczasów. Rekordy trasy z 2016 r. nie zostały pobite, choć było blisko:

DATA IMPREZA DYSTANS M - ZWYCIĘZCA M - CZAS K - ZWYCIĘŻCZYNI K - CZAS
09-01-2022 ZIMNAR 2022 (I etap) 7000 m Gabriel Pankała 00:25:35 Ewa Zendwalewicz 00:32:29
21-02-2021 ZIMNAR 2021 (I etap) 7000 m Gabriel Pankała 00:25:59 Anna Hnatiuk 00:32:49
05-01-2020 ZIMNAR 2020 (I etap) 7000 m Jan Wolański 00:25:38 Beata Podkowska 00:33:03
06-01-2019 ZIMNAR 2019 (I etap) 7000 m Dariusz Wróbel 00:26:22 Ewa Zendwalewicz 00:32:18
18-02-2018 ZIMNAR 2018 (VI etap) 7195 m* Bartosz Roskosz 00:24:53 Joanna Tomaszewska 00:31:26
12-02-2017 ZIMNAR 2017 (VI etap) 7195 m* Kamil Karbowiak 00:24:40 Katarzyna Biernacka 00:28:37
21-02-2016 ZIMNAR 2016 (VI etap) 7195 m* Bartosz Roskosz 00:25:23 Jolanta Miśtak 00:31:23
10-01-2016 ZIMNAR 2016 (I etap) 7000 m Bartosz Roskosz 00:24:49 Aleksandra Dziądziak 00:31:28
27-09-2015 IV BIEGI HARCOWNIKA 7000 m Bartosz Roskosz 00:25:17 Justyna Romanowska 00:31:46

* w latach 2016-18 trasa była wydłużona o 195 m (ostatni, dłuższy etap ZIMNAR-a).

Galeria zdjęć ZMIERZYMYCZAS.PL
Tomasz Pawlicki - fotografia sportowa
Galeria TUOLAWA.PL

Dziekujemy współorganizatorom a także zawodnikom i kibicom za wspaniałą, zimową imprezę!

10.01.2022


Chwałowicka Pętelka i otwarcie pieca chlebowego

To już u nas tradycja, że w ostatnią sobotę września wyciągamy Państwa z domów na świeże powietrze. Tym razem zaprosiliśmy na dwa duże wydarzenia: doroczną ''Chwałowicką Pętelkę'' oraz oficjalne otwarcie naszego pieca chlebowego.

Pętelka to rodzinna zabawa typu biegi przełajowe - ze stacjami obfitującymi w zadania ruchowe i logiczne. Czteroosobowe drużyny rywalizowały u nas już szósty rok z rzędu. Zabawy było co nie miara, ma mecie różnice w wynikach były bardzo niewielkie. Zwyciężył tym razem ''DRIM TIM'' a po piętach deptały mu ''Odrzutowe Pszczółki'' oraz ''Szybkie Kurczaki''. Wielkie Gratulacje!

Po zawodach spotkaliśmy się pod naszą wiatą, by rozdać nagrody uczestnikom Pętelki, ale i by dokonać oficjalnego otwarcia nowiutkiego pieca chlebowego. Piec powstał dzięki fundacji ''Fundusz TOYOTY - dobre pomysły zmieniają nasz świat''. Przygotowany przez nas projekt "Chwałowicka EKOSFERA - jedz zdrowo'' zyskał aprobatę Toyoty i oto mamy piękny piec, łączący w sobie funkcję wędzarni, grilla, oraz komorę do wypieku pieczywa czy pizzy.

Otwarcia pieca dokonał wraz z nami pan burmistrz Romuald Piórko. Pośród wytwórców konkursowych chlebów jury wyłoniło laureatów: Agnieszkę Ciejkę, Joannę Sidelnik, Magdalenę Kowal oraz młodziutkiego Gracjana Fularę.

Biesiadowaliśmy do późna, próbowaliśmy świeżo wędzonych polędwic, swojskiego bigosu i innych dóbr wszelakich. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, wielkie podziękowania także dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie imprezy mieszkańców!

Nie sposób też nie podziękować hojnym sponsorom, którzy wsparli naszą imprezkę: UMiG JL, Decathlon Korona, MGCK JL, CSIR JL, Termy Jakuba Oława.

Do zobaczenia przy naszym piecu! Do zobaczenia na Pętelce za rok!

27.09.2021Zimnar 2021
w Chwałowicach!

W niedzielę, 21 lutego , na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' wystartował pierwszy etap corocznego Zimowego Maratonu na Raty. Z powodu pandemii organizacja biegu od początku stała pod znakiem zapytania. Kolejne obostrzenia a potem ich luzowanie utrudniały wcześniejsze przygotowanie imprezy. Ostatecznie Klub Biegacza ''Harcownik'' zdecydował się przeprowadzić Zimnar w nieco okrojonej formie - tylko 3 etapy po 7 km każdy. W tym - co bardzo cieszy - etap u nas w Chwałowicach.

Linię startu przekroczyło łącznie 198 zawodników. Nie był to start wspólny, każdy zarejestrowany uczestnik mógł wystartować w wybranym przez siebie czasie pomiędzy 10:00 a 12:00. Uniknięto w ten sposób tłumów. Zawody przybrały formę zbliżoną do treningu, nie masowej imprezy.

Siedmiokilometrowa trasa po śniegach i roztopach była bardzo trudna. W cieniu jeszcze lód, w słońcu głębokie błoto. No ale to TRIAL - w końcu bieg terenowy :) Może jednak dlatego rekordy trasy nie padły. Po opracowaniu wyników podano, że zwyciężył Gabriel Pankała z czasem 00:25:59. Wśród pań triumfowała Anna Hnatiuk z czasem 00:32:49.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy dobrnęli do mety :)

Obszerna galeria z imprezy: TUTAJ.

Dziękujemy za dobrą zabawę!

Przy okazji pokusiliśmy się o uporządkowanie informacji dot. rekordów naszej chwałowickiej ''Pętli Zabieganych'' - w dotychczasowych, oficjalnych zawodach padały następujące wyniki:

DATA IMPREZA DYSTANS M - ZWYCIĘZCA M - CZAS K - ZWYCIĘŻCZYNI K - CZAS
21-02-2021 ZIMNAR 2021 (I etap) 7000 m Gabriel Pankała 00:25:59 Anna Hnatiuk 00:32:49
05-01-2020 ZIMNAR 2020 (I etap) 7000 m Jan Wolański 00:25:38 Beata Podkowska 00:33:03
06-01-2019 ZIMNAR 2019 (I etap) 7000 m Dariusz Wróbel 00:26:22 Ewa Zendwalewicz 00:32:18
18-02-2018 ZIMNAR 2018 (VI etap) 7195 m Bartosz Roskosz 00:24:53 Joanna Tomaszewska 00:31:26
12-02-2017 ZIMNAR 2017 (VI etap) 7195 m Kamil Karbowiak 00:24:40 Katarzyna Biernacka 00:28:37
21-02-2016 ZIMNAR 2016 (VI etap) 7195 m Bartosz Roskosz 00:25:23 Jolanta Miśtak 00:31:23
10-01-2016 ZIMNAR 2016 (I etap) 7000 m Bartosz Roskosz 00:24:49 Aleksandra Dziądziak 00:31:28
27-09-2015 IV BIEGI HARCOWNIKA 7000 m Bartosz Roskosz 00:25:17 Justyna Romanowska 00:31:46

Jak widać nasza trasa w zależności od potrzeb wykorzystywana jest na dystansie 7000 lub 7195 m (szósty, ostatni etap Zimnara to zawsze dopełnienie do całego dystansu maratońskiego - 42195 m). Zaznaczone rekordy odpowiednio dotyczą obu stosowanych u nas dystansów.

22.02.2021


Aktywna Pętelka Chwałowicka
26 września, 15:00


Za nami V edycja naszej rodzinnej gry terenowej!

Jedenaście stacji z zadaniami, malownicza trasa biegowa, lekki deszczyk... :) i my - 14 drużyn walczących o medale!

Wiemy, że ta forma zabawy na świeżym powietrzu przypadła Państwu do gustu. Dlatego nie odpuszczamy i we wrześniu, nawet jak pogoda nie rozpieszcza, 4-osobowe zespoły startują na trasę. W umówionych punktach czekają nasi pomocnicy z zagadkami i zaskakującymi ćwiczeniami sprawnościowymi. Bawią się duzi i mali, na karcie drużyny rośnie liczba punktów, rumieńce na mecie macie Państwo takie, że aż miło patrzeć! :)

W tym roku miejsca na podium podzieliły między sobą drużyny: ''Ananasy'', ''Rojki'' i ''Koniarze''. Trzeba jednak przyznać, że wszyscy walczyli dzielnie i nagrody należały się każdemu. Podczas ogniska po zakończeniu biegu losowalismy atrakcyjne gadżety od naszych sponsorów, było przy tym dużo śmiechu i niespodzianek. Płonęło ognisko, skwierczały kiełbaski, dezynfekowaliśmy ręce.

Podziękowania dla wszystkich mieszkańców, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy!

Sponsorami atrakcyjnych nagród w naszej zabawie byli: UMIG JL, Decathlon KORONA Wrocław, CSIR JL, MGCK JL, Termy Jakuba Oława, STELWELD, ATEX, Sklep rowerowy WRONA.

Do zobaczenia na ''Pętelce'' za rok!

28.09.2020


ZiMNaR 2020
w
Chwałowicach!

W niedzielę, 5. stycznia, na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' odbył się 1-wszy etap dorocznego Zimowego Maratonu na Raty.

Tradycją staje się już rozpoczynanie ZiMNaRa właśnie u nas - gdzie sprzyja infrastruktura (biuro zawodów w Schronisku Szkolnym), a także wsparcie mieszkańców w przygotowaniach biegu. Na trasę w tym roku wystartowało 367 biegaczy i 65 kijkarzy. Pogoda dopisała, co na ZiMNaRze nie jest u nas normą. Słońce, w miarę sucha trasa, bywało naprawdę gorzej :)

W tych warunkach liczyliśmy na poprawienie rekordów 7-kilometrowej trasy. Było blisko. Wśród panów zwyciężył Jan Wolański uzyskując czas 00:25:38. Najlepszą z pań okazała się Beata Podkowska, która zameldowała się na mecie z czasem 00:33:03. Pośród zawodników NW zwyciężył Sebastian Klimsiak (00:45:42) oraz Karolina Niewodniczańska-Góra (00:52:59). Pełne wyniki zawodów do pobrania tutaj .

Niesamowita galeria zdjęć z trasy (Tomasz Pawlicki Fotografia Sportowa): tutaj .

Dziękujemy zawodnikom oraz kibicom licznie zgromadzonym na trasie! Do zobaczenia... za rok!

06.01.2020


   IV Aktywna
   Chwałowicka Pętelka

   28 września 2019

Kontynuujemy tradycję organizowania naszej rodzinnej imprezy biegowo - zadaniowej. W tym roku na starcie ''Chwałowickiej Pętelki'' stanęło 10 drużyn złożonych z dorosłych i dzieci. Na trasie czekało na nich 10 stacji z zadaniami sprawnościowymi oraz logicznymi. Wieszaliście Państwo kiedyś pranie na czas? :)

Drużyny przyjęły różne strategie działania. Byli szybcy, byli skrupulatni, byli i tacy, co z założenia przyszli się rodzinnie pobawić a nie wygrywać. Ostatecznie na podium stanęły ''Młode Wilczki'' a także ''Borostwory'' i ''Sadowscy''. Wielkie gratulacje!

Imprezę wsparli liczni sponsorzy: UMiG J-L, Decathlon, CSiR J-L, MGCK J-L, Toyota, Elica, Termy Jakuba Oława, Stadnina koni MAGDA (Magda Cycak), Ośrodek jeździecki AMAZONKA Chwałowice, Michał Zagrodny (Studio Treningu EMS). To dzięki nim mogliśmy po biegu rozlosować atrakcyjne nagrody, w tym wysokiej klasy okap kuchenny ufundowany przez firmę Elica!

Chwałowicka Aktywna Pętelka zakończyła się wspólnym, integracyjnym ogniskiem. Była grochówka z kotła i rozmowy do późnego wieczora. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom, do zobaczenia na trasie za rok!

03.10.2019


Zimnar w Chwałowicach!

W niedzielę, 6. stycznia, o godz. 11:00 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' odbył się 1-wszy etap Zimowego Maratonu na Raty 2019.

W tym roku Klub Biegacza Harcownik zdecydował się rozpocząć corocznego Zimnar-a etapem w Chwałowicach, co bardzo nas ucieszyło :) Pogoda nie rozpieszczała ale Zimnar to nie zabawa dla kanapowców :) Na starcie, mimo błota i lekkich opadów, stanęło ponad 380 biegaczy i ponad 50 kijkarzy. Atmosfera była wspaniała :)

Nowe rekordy trasy nie padły, acz rywalizacja była bardzo zacięta. W kategorii mężczyzn bieg wygrał Dariusz Wróbel (00:26:22), wśród pań triumfowała Ewa Zendwalewicz (00:32:18). Najszybsi z kijkami byli Sebastian Klimsiak oraz Ewa Wild. Gratulujemy!

Dziękujemy także kibicom zgromadzonym wzdłuż trasy.

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://kbharcownik.pl/zimnar/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24.pl

08.01.2019


Aktywna Pętelka Chwałowicka

29 września 2018

To była już trzecia edycja naszej rodzinnej zabawy! W sobotę na starcie stanęło 12 czteroosobowych drużyn, by na 3,5-kilometrowej ''Pętelce Zabieganych'' zmierzyć się nie tylko z czasem ale także z 10 zadaniami sprawnościowymi, logicznymi, technicznymi.

Pogoda dopisała, dobre humory również. Zwyciężyła damska drużyna ŚWISTAKI, dziewczyny najlepiej rozłożyły siły i poradziły sobie z zadaniami na trasie. GRATULACJE!

Po zawodach zgromadziliśmy się wokół ogniska, był bigosik, kiełbachy, pieczone jabłka. Ogłosiliśmy wyniki, zostały też rozlosowane atrakcyjne nagrody. Ufundowały je dla nas: UMiG J-L, TOYOTA, Decathlon, CSiR J-L, Elica, Termy Jakuba.

Zapraszamy do fotorelacji z imprezy:

                   ... i do zobaczenia na trasie za rok! :)

01.10.2018


ZIMNAR 2018 w Chwałowicach!
I w tym roku, tradycyjnie już, powitaliśmy na naszej chwałowickiej ''Pętli Zabieganych'' zimowych biegaczy i kijkarzy. Tym razem był to szósty, ostatni etap jubileuszowego X-go Zimowego Maratonu na Raty, organizowanego przez jelczański KB Harcownik.

Ostatni etap to walka o końcowy wynik całego cyklu. Szczególnie miało to znaczenie dla dwójki pierwszych zawodników, Bartka Roskosza i Rafała Tyburka. Po pięciu etapach łączna różnica między nimi wynosiła jedynie 5 sekund. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie zwyciężył Bartek pokonując Rafała w całym Zimnarze o... 1 sekundę! Czas Bartka to 00:24:53, bliski rekordu trasy, przy czym dystans był tym razem wydłużony do 7195 m.

Wśród pań triumforała Joanna Tomaszewska (00:31:26). Chwałowicki etap NW zwyciężył Tomasz Kubiak i Natalia Rudolf. Wielkie gratulacje dla ponad 400 zawodników, którzy stanęli na starcie chwałowickiego etapu i... do zobaczenia już za rok!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://kbharcownik.pl/zimnar/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24.pl

19.02.2018

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
30 września 2017

Do pogody na pętelce mamy naprawdę szczęście :) W sobotę 30 września kilkanaście 4-osobowych drużyn wystartowało w słońcu na chwałowicką trasę biegową by walczyć z czasem i dziesięcioma punktowanymi zadaniami.

Zwyciężyły ''TOFIKI'', byli szybcy, byli sprawni, byli dobrzy! Ale i innym wspaniale poszło. Dziękujemy za wspaniałą zabawę, rumieńce na twarzach i niezłe okrzyki na mecie :)

Po zawodach spotkaliśmy się na terenie schroniska szkolnego przy ognisku. Był gorący poczęstunek, ogłoszenie wyników, losowanie atrakcyjnych nagród. Impreza zakończyła się późnym wieczorem, a my już myślimy nad konkurencjami na przyszłoroczną pętelkę!

02.10.2017Zimnar w Chwałowicach!

W niedzielę, 12 lutego 2017 r., o godz. 11:00 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' odbył się 6-ty etap Zimowego Maratonu na Raty.
Warunki były bardzo trudne, oblodzona trasa wymagała dużej ostrożności, nie obyło się niestety bez paru upadków. Do mety dotarło 300 biegaczy i 35 kijkarzy nordic walking.
Osiągnięte najlepsze czasy nie liczą się tym razem jako rekordy trasy (gdyż na potrzeby pełnego dystansu maratońskiego ZIMANARA bieg u nas liczył dokładnie 7,195 m), warto jednak podkreślić, że Kamil Karbowiak przebiegł wydłużoną ''Pętlę zabieganych'' w czasie 00:24:40, a Katarzyna Biernacka w 00:28:37. Gratulacje!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24 (FB)

Dziękujemy kibicom za doping w tych niełatwych warunkach!

13.02.2017

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
24 września 2016

W sobotę, przy pięknej pogodzie, spotkaliśmy się na ''Pętli Zabieganych'' w Chwałowicach, by zmierzyć się drużynowo z trudami gry terenowej. Ponad 60 osób, dorosłych i młodocianych, ruszyło na trasę pełną zadań sprawnościowych i konkursów. 10 konkurencji, 3,5 km leśnych i polnych dróg, kurz, pot i uśmiechy :) Tak było.

Po zabawie ogłosiliśmy wyniki przy ognisku, gitarze, ziemniaczkach i ogniskowych naleśnikach. Brawo dla wszystkich uczestników, co do jednego. Dziękujemy też całej grupie zaangażowanych organizatorów!

Ponieważ wiemy, że się Państwu podobało, z pewnością powtórzymy zabawę za rok. Oczywiście zadania będą nieco inne :) Jeszcze raz dzięki za świetnie spędzoną sobotę w naszych Chwałowicach!

25.09.2016


Kolejny etap ZIMNAR-a 2016 w Chwałowicach!21 lutego 2016 na chwałowickiej ''Pętli Zabieganych'' pojawili się ponownie biegacze i kijkarze startujący w cyklu Zimowego Maratonu na Raty. Był to 6-ty, ostatni etap imprezy, rozegrany tym razem w trudnych warunkach pogodowych. Padało i wiało, zawodnicy jednak mimo to wyglądali na bardzo zadowolonych :)

Zwyciężył 6-ty etap (i całe zawody) Bartosz Roskosz. Pośród pań triumfowała Jolanta Miśtak a pośród kijkarzy Janusz Zagaja. Gratulacje!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24 (FB)

Dziękujemy kibicom za doping w tych niełatwych warunkach!

21.02.2016


ZIMNAR 2016 w Chwałowicach!
10 stycznia 2016 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' ruszyła tegoroczna edycja Zimowego Maratonu na Raty. Organizatorem imprezy jest jelczański KB Harcownik.

Przez kolejnych parę niedziel biegacze i kijkarze NW pokonywać będą 7-kilometrowe trasy w Oławie, Jelczu i Chwałowicach, by łącznie zaliczyć pełen maratoński dystans.

Mimo śniegu i oblodzenia chwałowicką trasę pokonało pierwszej niedzieli imprezy ponad 370 osób. Bartosz Roskosz i Aleksandra Dziądziak poprawili rekordy trasy, wynoszą one obecnie 0:24:49 (M) i 0:31:28 (K).

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24 (FB)

Zimnarowcy pojawią się jeszcze w Chwałowicach na VI etapie imprezy, 21 lutego. Zapraszamy mieszkańców na trasę, kibicujmy, wspierajmy, gratulujmy!

11.01.2016


IV BIEGI HARCOWNIKA za nami

27 września 2015 r. odbyło się otwarcie naszej ''Pętli zabieganych''. Dziękujemy za wspaniałą zabawę w Chwałowicach! Oto oficjalne wyniki:

   7km - OPEN
   7km - M kategoriami
   7km - K kategoriami
   7km - Nordic Walking
   3.5km - Młodzież

Rekord trasy: 0:25:17 (M) i 0:31:46 (K).

Zawody ukończyło 208 biegaczy, 10 kijkarzy oraz 169 dzieci.

Galerie zdjęć:
   Galeria Anny i Sławomira Wiśniewskich
   Galeria FB Kreator Wspomnień

Napisali o nas:
   KB Harcownik
   OLAWA24.pl

W styczniu 2016 rusza Zimowy Maraton na Raty (ZIMNaR) organizowany przez KB Harcownik, na pewno przynajmniej jeden etap tego biegu odbędzie się na naszej trasie w Chwałowicach. Już dziś serdecznie zapraszamy!

27.09.2015


''Pętla zabieganych'' - Ścieżka biegowa w Chwałowicach

Trasa oznakowana! Zapraszamy na ul. Polną, by obejrzeć a może i przetestować naszą ''Pętlę zabieganych''.

    

27 września 2015 r. odbędą się w Chwałowicach ''IV Biegi Harcownika''

Każdy uczestnik (także dzieciaki startujące na odpowiednim dla siebie dystansie) otrzyma pamiątkowy medal!

Po biegu zapraszamy na wspólny grill oraz losowanie nagród. Wśród osób, które ukończą bieg i wspólnie z nami otworzą ścieżkę w Chwałowicach rozlosujemy opaskę fitness VIVOFIT z książką "Trenuj z Garminem", sprzęt AGD (sokowirówkę i blendery) oraz wieszaki na medale.

Zachęcamy Państwa do zapisów na naszą imprezę biegową:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1608

Regulamin biegu: IV Biegi Harcownika - Regulamin.pdf

Zapraszamy także do kibicowania na trasie, będzie muzyka i dużo bardzo pozytywnie zakręconych osób!

20.09.2015


Termin biegania przekładamy na SOBOTY, godz. 9:00

W sezonie letnim spotykaliśmy się na wspólne bieganie co czwartek o godz. 20:00. Teraz jednak wracamy do treningów przy świetle dziennym, proponujemy soboty, godz. 9:00 - ruch zamiast obfitego śniadanka :)

04.11.2014


Termin biegania przekładamy na CZWARTKI, godz. 20:00

Dotąd, począwszy od 18 stycznia, spotykaliśmy się na wspólne bieganie co sobotę, o godz. 12:00. Teraz jednak temperatury zmuszają nas do przeniesienia treningów na wieczór. Proponujemy więc czwartki, godz. 20:00. Zapraszamy!

05.06.2014W sobotę 05.04.2014 wyjątkowo nie biegamy

Ze względu na trwającą tego dnia akcję Sprzątania Chwałowic tym razem nie biegamy. Zapraszam do dołączenia do sprzątających oraz na ognisko.
Kolejny trening oczywiście za tydzień - 12.04 o godz. 12:00.

04.04.2014Trzy weekendy przebiegane!

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy w kolejne soboty. Biegamy jak na razie po 3-5 osób ale biegający się zmieniają, widać, że chętni do takiej aktywności fizycznej w Chwałowicach są :) Zapraszamy za tydzień!

02.02.2014Zaczęliśmy!

Pierwsza wspólna przebieżka za nami. Niewielką, czteroosobową grupą, w pięknym słońcu zrobiliśmy delikatnym tempem 3km. Zakończyliśmy rozciąganiem na terenie Schroniska Młodzieżowego. Baterie naładowane :)

Zapraszamy za tydzień!

18.01.2014