Klub uruchomiony w 2017 r. w schronisku szkolnym w Chwałowicach (ul. Szkolna 4) przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Chwałowic.
Realizacja zwycięskiego projektu stowarzyszenia w konkursie ''Społecznik2.0'', Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Godziny otwarcia klubu: środa, 19:00-20:00.

                                                                                       Zapraszamy!


Uwaga techniczna: W latach 2020, 2021 funkcjonowanie klubu było bardzo ograniczone ze względu na pandemię Covid-19. W 2022 roku z kolei oddaliśmy lokal na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Czekamy, oby wszystko wreszcie wróciło do normy.CHKK - katalog książek gotowy!

Klinknij tutaj by otworzyć spis książek dostępnych w naszym klubie: KATALOG
Wyszukiwanie: CTRL+F.

20.07.2018Robale
w Chwałowickim Klubie Książki


23 października 2021 r. naszym gościem w CHKK był p. Łukasz Iwaniuk - nauczyciel biologii w V LO we Wrocławiu, edukator ekologiczny, były wykładowca na U.Wr., chiropterolog, autor książek i artykułów o dzikiej przyrodzie Polski.

Temat Robali zgromadził w klubie wielu mniejszych i większych mieszkańców Chwałowic, zwłaszcza tych mniejszych, ciekawych jak można pokochać robale.

Okazało się to nie takie trudne - Pan Łukasz pokazywał nam różne dziwne stwory, które na ekranie, w powiększeniu wyglądały jak potwory lub przybysze z innej planety, ale niektórym wydawały się ''słodkie''. Okazuje się, że w kałuży może dziać się naprawdę dużo, a w chwałowickim rowie żyje ponad 80 gatunków różnych robali. Klika z nich mogliśmy obejrzeć na żywo, w pojemnikach pływały między innymi krętaki i pluskolce złowione w naszym chwałowickim stawie. Tuż po prelekcji robale zostały oczywiście odniesione do swojego naturalnego środowiska. Większość z nas wzdryga się na widok stułbi czy dużych płaskich płoszczyc z rurkami oddechowymi na końcu odwłoka, teraz te stworki wydają nam się nawet sympatyczne,a już na pewno nie tak straszne. A niektóre z nich mogą żyć wiecznie.

Dziękujemy panu Łukaszowi i czekamy na następną prelekcję!

24.10.2021


Michał Rusinek

w Chwałowickim Klubie Książki

28 lutego 2020 r. zaprosiliśmy Państwa na kolejne spotkanie z dostojnym Gościem naszego klubu. Odwiedził nas pan Michał Rusinek - literaturoznawca, pisarz, tłumacz. W przeszłości sekretarz nieodżałowanej Wisławy Szymborskiej. Adiunkt w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ. Autor licznych książek dla dużych i małych, książek, w których bawi się językiem jak mało kto.

W nastrojowym świetle stanął przed nami przesympatyczny Krakus, odmówił mikrofonu... i dźwięcznym, radiowym głosem zaczął snuć swą opowieść. O pisaniu książek, o języku i jego pięknie, o latach współpracy z naszą noblistką. Posypały się limeryki, historie poważne ale i dykteryjki z czasów pani Wisławy. Dowiedzieliśmy się jak powstawała wspaniała książka pana Michała pt. ''Nic zwyczajnego'' traktująca o latach spędzonych u boku Szymborskiej. Poznaliśmy niektóre kulisy funkcjonowania krakowskiego Domu Literatów, ciekawostki z zakresu relacji noblistki z innymi poetami, pisarzami. Barańczak, Słomczyński, Miłosz - także o nich wiemy dziś więcej niż dotąd.

Pełna transmisja ze spotkania: TUTAJLimeryki - no właśnie. Jesteśmy pod wrażeniem :) Zabawimy się? Kto dokończy taki wierszyk:

                   Raz pewien mieszczuch ze wsi Chwałowice...

Może dołączy do naszej zabawy sam pan Michał Rusinek? Na limeryki o naszej miejscowości czekamy pod adresem stowarzyszenie@chwalowice.org.

Dziękujemy za bardzo sympatyczne spotkanie!

29.02.2020


Wieczór gier planszowych
w CHKK: 25 stycznia

Chwałowickie nastolatki polubiły tę formę spotkań w naszym klubie. Kontynuujemy więc, zapraszając do stolików dziewczyny i chłopaków, w mroczne zimowe wieczory :)

Gramy w standardy ale też gry zupełnie nowe. Rozgrywki prowadzą starsi miłośnicy planszówek. Ubytki energii uzupełniamy zamówioną pizzą. To już taka tradycja tych spotkań.

Było fajnie, do zobaczenia następnym razem!

27.01.2020


Marcin Kostrzyński w Chwałowickim Klubie Książki

Rok 2020 rozpoczęliśmy się w naszym klubie od gratki dla miłośników przyrody. Odwiedził nas pan Marcin Kostrzyński, autor niesamowitych filmów przyrodniczych, ukazujących życie mieszkańców naszych polskich lasów.

Pan Marcin od lat pasjonuje się dokumentowaniem życia zwierząt przy użyciu minikamer ulokowanych pośród kniei. Doprowadził metody obserwacji i nagrywania leśnych filmów do perfekcji. Opowiedział nam o tym ze szczegółami.

Słuchaliśmy o zwyczajach wilków, dzików, jeleni, łosi, lisów, rysi, żurawi... Historie były niezwykłe. Opiekuńcze matki - lochy, walczący bracia - jelenie, borsuki pokoleniami budujące skomplikowane labirynty swych nor. A wszystko to opowiadane przez pana Marcina jak najlepsza, często humorystyczna ciekawostka, ze zwrotami akcji i dramaturgią. Pan Marcin to pasjonat, prawdziwy miłośnik zwierząt, słychać to było w każdym jego słowie.

Nawet najmłodsi słuchacze poddali się urokowi naszego gościa - co widać na jednym z powyższych zdjęć :)

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za spotkanie, jesteśmy już umówieni na następne! Podziękowania także dla organizatorów i pracowni ceramicznej TUTUBI za pamiątkę, którą podarowaliśmy gościowi.

17.01.2020


ekoChwałowice - warsztat przyrodniczy

W piątkowy wieczór 29 listopada w naszym Chwałowickim Klubie Książki zgromadziła się młodzież zainteresowana tym, co w przyrodzie piszczy :) W ramach realizowanego projektu ''ekoChwałowice'' zaprosiliśmy dzieciaki w wieku 6-12 lat (choć nie tylko!) na spotkanie, którego tematem były drzewa wokół nas. Uczyliśmy się prawidłowo je rozróżniać, po liściach, owocach, itp. Dowiedzieliśmy się, które drzewa są gatunkami rodzimymi a które dotarły do nas nawet z najbardziej egzotycznej zagranicy. Był konkurs i leśne nagrody. Podobało się!

01.12.2019


Chwałowicki Klub Książki
laureatem!

Nasza wieś, jako jedna z czterech z gminy J-L, uczestniczy w wojewódzkim programie ''Odnowa Wsi Dolnośląskiej''. Realizujemy w Chwałowicach zadania, jakie wytyczyliśmy sobie pisząc dwa lata temu odnowioną ''Strategię Odnowy Wsi'' - dokument określający kierunki rozwoju Chwałowic na najbliższe lata.

W tym roku, wiosną, zgłosiliśmy nasz prężnie działający Chwałowicki Klub Książki do konkursu na ''Najlepsze Przedsięwzięcie Odnowy Wsi''.


Ocena projektów trwała dość długo, komisja konkursowa odwiedzała wszystkie zgłoszone lokalizacje, rywalizacja była zacięta. Ostatecznie nasz klub otrzymał wyróżnienie a my, Chwałowiczanie, okazały dyplom i 1000 zł na cele sołeckie!

Nagrodę wręczono nam podczas uroczystej gali w Opawie (gm. Lubawka) - Opawa to laureat konkursu w kategorii ''Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska''. JEST MOC! :)
07.10.2019


2 października - Gość w CHKK!

Spotkanie z naszym dostojnym Gościem za nami. Marcin Meller, autor ''Nietoperza i suszonych cytryn'', miłośnik Gruzji, felietonista tygodnika ''Newsweek'' odwiedził nasz klub, spędziliśmy razem bardzo udany wieczór.

Prezentujemy artykuł, jaki na gorąco ukazał się o nas w Gazecie Powiatowej. Jest tam też dostępna świetna fotorelacja z imprezy.

Dziękujemy bardzo MGCK Jelcz-Laskowice za wsparcie naszego spotkania z panem Marcinem.03.10.2019
II Ogólnopolski Plener Malarski
''Chwałowickie Impresje''
za nami.


Przez 9 dni nasza wioska była inspiracją dla 19 artystów z różnych stron Polski - Warszawy, Łodzi, Częstochowy, Olsztyna, Wrocławia. Plener rozpoczęło ognisko na którym serwowaliśmy naszą ulubioną grochówkę a mieszkańcy mogli poznać i pobyć z Artystami. A potem to już pędzle poszły w ruch a w całej wsi pachniało Sztuką.

Atrakcją dla naszych Gości były warsztaty ceramiczne zorganizowane z sercem przez naszą lokalną Artystkę Arnikę Wiatrowską z pracowni Tutubi. Artyści pierwszy raz w życiu malowali przygotowane przez nią biskwity - gliniane kubki, talerzyki, dzbanki, karafki. Choć nie było to łatwe Plenerowicze sprostali wyzwaniu - powstały naprawdę zaskakujące i niepowtarzalne ceramiczne dzieła.

Co jeszcze się działo? W siedzibie MGCK J-L odbyła się lekcja malarstwa dla dzieci i młodzieży, w czasie której pod okiem Mistrzów uczniowie uczyli się malować martwą naturę. A Agnieszka Sobczyńska - autorka naszego plenerowego plakatu oraz cyklu ponad 60 plakatów ''Cały ten Jazz'' uczyła dzieci i młodzież jak powstaje i z czego składa się znaczek pocztowy. Efektem warsztatów jest galeria ponad 20 autorskich znaczków pocztowych zaprojektowanych przez uczestników warsztatu.

Niejako równolegle powstawał bardzo ciekawy cykl zdjęć ''Rozmowy w Chwałowicach'' - Chwałowiczanie okiem artysty fotografa Katarzyny Pyczek-Pawlik.

Nasi plenerowicze zostali zaproszeni przez Artystę rzeźbiarza Stanisława Wiącka do jego wspaniałej autorskiej Galerii w Stodole w Mokrym Dworze. Oprócz tego, że mogliśmy podziwiać oryginalne dzieła pana Wiącka to zaskoczeni przez ulewny deszcz schroniliśmy się w klimatycznej galerii gdzie Pan Stanisław raczył Artystów rodzinnymi opowieściami i przepysznym domowym winem malinowym z własnej piwniczki a gospodyni podała niesamowite ciasto z wiśniami. To był niezapomniany wieczór.

Wszystkie dzieła powstałe w czasie pleneru - obrazy i instalacje Mistrzów, ceramika, obrazy dzieci, projekty znaczków oraz wspaniała fotorelacja zostały zaprezentowane w czasie wernisażu wystawy poplenerowej, jaki odbył się w piątek wieczorem w sali wystawowej MGCK. Galę poprowadziła Pani Dyrektor MGCK Dorota Miś-Hanys, na wystawie był obecny Pan burmistrz Marek Szponar a oprawę muzyczną zapewnił jazzowy zespół TheRillo.

Dziękujemy Państwu Elżbiecie i Waldemarowi Czechom za ten wspaniały pomysł by do naszej malowniczej wioski wprowadzić powiew Sztuki a zaprzyjaźnionemu MGCK za nieocenioną pomoc i możliwość realizacji tego zadania. Dziękujemy wszystkim Artystom za zaangażowanie i czekamy na Was za rok!

Na koniec trzeba dodać, że Mistrzowie-Malarze stołowali się u naszego chwałowickiego Mistrza-Kucharza w ''Chacie u brata'' i ochom i achom nie było końca. A Mistrz kuchni został obdarowany autorskim ręcznie malowanym fartuchem, znaczy się - smakowało! Dziękujemy Panie Grzegorzu !

Dziękujemy Pracowni Cukierniczej ''Krzemiński'' za obłędne babeczki i serniki na wernisażu.

23.07.2019Dziesięć lat temu odszedł nasz chwałowicki sąsiad, aktor teatralny i filmowy, Tadeusz Szymków. Wielu z nas znało Go, pamięta, z rozrzewnieniem wspomina. Postanowiliśmy powspominać razem, wspólnie pooglądać Tadeusza filmy, przypomnieć tę barwną postać szerokiemu gronu miłośników dziesiątej muzy.

Dlatego też w dniach 28-29.06.2019 zorganizowaliśmy CHWAŁOWICKI FESTIWAL FILMOWY!

Zaproszenie na festiwal przyjęli wspaniali goście: rodzina i przyjaciele naszego aktora. Były z nami Panie Magdalena i Agata Szymków, także Cezary Harasimowicz, Robert Gonera, Stanisław Dzierniejko, Konrad Aksinowicz, Waldemar Błaszczyk i inni. W spotkaniach udział brali mieszkańcy Chwałowic oraz liczni przyjezdni.


Rozmawialiśmy, wspominaliśmy, dzieliliśmy się anegdotami z życia Tadeusza Szymkowa. Sympatyczna atmosfera małego festiwalu trwała okrągłe dwa dni. Oglądaliśmy filmy z Tadeuszem pośród obsady, sprzyjała pogoda, było to kino plenerowe, na leżakach!


''Poznań56'', ''Seszele'', ''KabrioRED'', ''Żyć nie umierać'' - te tytuły pojawiły się na naszym dużym ekranie. Część to znane dzieła, ''KabrioRED'' to mała etiuda filmowa z mieszkańcami Chwałowic grającymi drugoplanowe role. Cabrio, jak wspominano, też było chwałowickie.


Wszystko co fajne szybko się kończy. Także nasz festiwal. Planujemy jednak wrócić do tematu za rok. Już dziś zapraszamy, plany są bardzo ambitne! :)


Dziękujemy serdecznie Gościom, Widzom, całej grupie naszych organizatorek i organizatorów! Ukłony dla sponsorów oraz wspierającego nas MGCK J-L. Było świetnie!

01.07.2019


Warsztaty dla młodzieży: Sztuczna Inteligencja

31 maja 2019 r. w Chwałowickim Klubie Książki Cezary Troska, świeżo upieczony maturzysta, wprowadził nas w świat zagadnień XXII wieku.

Sztuczna inteligencja to konik Czarka nie od dziś. I chwała mu za to, bo w Chwałowicach (i nie tylko) prócz kultury, tradycji, integracji, od czasu do czasu powinniśmy się inspirować czymś zupełnie nowym. Czarek, oprócz techniki, poruszył na spotkaniu ważne dylematy etyczne, z którymi zderzymy się raczej szybko. Odpowiedzi na wiele z postawionych pytań, póki co, nie znamy. Może znajdą je dla nas oni - MŁODZI?

02.06.2019


Dzień Matki
Koncert poetycko-muzyczny dla Mam i nie tylko

28 maja zaprosiliśmy nasze Drogie Mamy do Chwałowickiego Klubu Książki. W kameralnej atmosferze wystąpili tu p. Katarzyna Georgiou prezentująca swą poezję, oraz p. Mariusz Świnkowski śpiewający niezapomniane standardy polskiej sceny muzycznej.

Spotkanie trwało ponad półtorej godziny, bardzo nam się podobał panujący na sali nastrój zadumy i lekkiej melancholii. Czy Panie także, jak jedna z przybyłych Mam, miały wrażenie, że część wierszy była jakby o nas, o naszym chwałowickim świecie, naszych okolicach?

Dziękujemy serdecznie obojgu artystom, organizatorom, a także oczywiście wszystkim Paniom (i Panom!) za spędzenie z nami tego wieczoru - uczty poezji i muzyki.

29.05.2019


Martyna Bunda w CHKK

W piątek 4 kwietnia odwiedziła nasz Klub Książki Martyna Bunda. Pani Martyna znana jest szerszej publiczności dzięki debiutowi literackiemu pt. ''Nieczułość'' oraz dzięki kilkuletniej już współpracy z tygodnikiem ''Polityka'' (m.in. jako kierownik Działu Krajowego tego czasopisma).

Było kameralnie i bardzo klimatycznie. Sączyliśmy KOMBUCZĘ – przywieziony przez p. Martynę herbaciany napój, znany i stosowany w przeszłości. W przeszłości, którą, między innymi opisuje autorka w swojej powieści ''Nieczułość''. Rozmawialiśmy o książce, jej bohaterkach, ich przeżyciach. Pani Martyna czytała fragmenty, jeszcze bardziej wprowadzając nas w świat powojennych Kaszub, losów pokoleń tamtejszych mieszkańców. ''Nieczułość'', mimo, że wydana raptem dwa lata temu, doczekała się już tłumaczenia na 6 języków, rozważany jest także pomysł ekranizacji powieści.

Pytaliśmy naszego Gościa o dalsze plany literackie. Dzięki temu być może wiemy nieco więcej niż statystyczny czytelnik, o nadchodzącej premierze nowej książki. Poznaliśmy szczegóły pracy pani Martyny w redakcji tygodnika opinii, jakim jest ''Polityka''. Mówiliśmy o kierunku, w jakim ''Polityka'' zmierza, o współpracy ze znanymi z ''Polityki'' dziennikarzami. Spotkanie przeciągnęło się do późnego wieczora, za co bardzo jesteśmy pani Martynie wdzięczni. I… do zobaczenia za literacki ''jakiś czas''!

Dziękujemy przy okazji wspierającym nas Hotelowi Arkadia i firmie Acana Polska! Wielkie podziękowania także dla Pań Organizatorek, to był bardzo miły wieczór.

08.04.2019


Wieczór gier planszowych dla nastolatków

16. lutego zaprosiliśmy chwałowicką młodzież do stolików CHKK, na popołudnie i wieczór z planszówkami.

To już niepierwsze nasze spotkanie, dorobiliśmy się już gier ulubionych, poznajemy gry nowe, odkrywamy nieco także zapomniane ale dobre.

I tym razem graliśmy długo oraz ostro :-) a ubytki energii uzupełnialiśmy zamówioną pizzą. Było bardzo fajnie, za co dziękujemy gronu organizatorów!

Do następnego razu!

20.02.2019


Adam Bielecki w Chwałowickim Klubie Książki!

8. listopada odwiedził nas gość z najwyższej półki. Chłopak z najwyższych gór. Chyba najważniejsza dziś postać pośród aktywnych, polskich himalaistów.

Można by długo pisać o osiągnięciach Adama. Ma na koncie wiele spektakularnych wejść na szczyty, wiele wytyczonych nowych dróg. Dość powiedzieć, że wszystkie najważniejsze wyprawy w Himalaje i Karakorum ostatnich lat odbyły się z jego udziałem.

Część z tych wypraw będziemy zwłaszcza pamiętać, gdyż nie dla wszystkich uczestników skończyły się happy-endem. Broad Peak... Niedawna akcja ratunkowa na Nanga Parbat... Ale taki właśnie jest himalaizm. Piękny ale i śmiertelnie niebezpieczny. I o takim himalaiźmie poprowadził swą opowieść nasz gość.

Spotkanie trwało ponad 3 godziny. W tle oglądaliśmy wspaniałe zdjęcia, niepublikowane nigdzie filmy z wypraw. Słuchaliśmy o przygotowaniach, treningach, atmosferze u podnóży najwyższych gór. O przyjaźni, o drobiazgach, o emocjach towarzyszących himalaistom. O balansowaniu na granicy życia i śmierci. Opowiadanie o górach wychodzi Adamowi co najmniej tak samo dobrze jak wspinaczka.Wręczyliśmy naszemu gościowi pamiątkowy czekan wykonany w naszej lokalnej pracowni ceramicznej Tutubi. Adam podpisał wiele swoich książek, zapozował uśmiechnięty do wielu zdjęć, po czym... zostawił nas, z pewnym mimo wszystko niedosytem. To było wspaniałe spotkanie, może następne za jakiś czas?

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym, organizatorkom, a także sponsorowi, firmie TOYOTA MOTORS. Przepraszamy tych, którzy z powodu limitowanych wyjściówek nie zdołali załapać się na czwartkowe spotkanie. Chętnych było znaaacznie więcej niż miejsc, którymi dysponujemy w naszym niewielkim klubie. Na pocieszenie informacja, że Adam Bielecki prawdopodobnie pojawi się jeszcze na podobnym spotkaniu w J-L w 2019 roku.

09.11.2018Jacek Hugo-Bader

w Chwałowickim Klubie Książki!

6 października, godz. 17:00

Tego popołudnia nasz klub wypełnił się po brzegi. Zaproszony gość, Jacek Hugo-Bader, to ceniony dziennikarz i reportażysta, podróżnik z bogatym dorobkiem literackim.
Ze swadą opowiadał zebranym o pracy reportera, obserwowaniu ludzi, wyłapywaniu i przelewaniu na papier nietuzinkowych życiowych historii. Rozmawialiśmy o obiektywiźmie w reportażu, granicy fabularyzacji, eksperymencie reporterskim.
            
W tle płynęły slajdy - z głębokiej Rosji, prowincjonalnej Polski, Pamiru. Także z wyprawy pana Jacka pod Broad Peak. Dyskusję, zwłaszcza na temat owej himalajskiej misji, zakończyliśmy późnym wieczorem, przy stole zastawionym smakowitościami przygotowanymi przez nasze Mieszkanki.

Dziękujemy wszystkim przybyłym. Dziękujemy, Panie Jacku, za mile spędzony dzień!

07.10.2018''CHWAŁOWICKIE IMPRESJE''
OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI
CHKK - 23-28 lipca 2018r.Miej pomysł, chciej działać! W Chwałowicach jest to możliwe :) Od pomysłu naszych mieszkańców, poprzez wspólne planowanie, rozmowy, poprzez zaangażowanie kolejnych osób i organizacji, dzięki wspólnej pracy i pasji, dotarliśmy właśnie do zakończenia naszych pierwszych, ogólnopolskich warsztatów malarskich.

Przy współudziale MGCK Jelcz-Laskowice udało się zaprosić do Chwałowic i zorganozować pobyt kilkunastu artystom, pokazać im nasze okolice, przedstawić przedstawicieli lokalnego rzemiosła. Gościli u nas:

Agnieszka Sobczyńska
Katarzyna Pyczek-Pawlik
Joanna Siwek
Elżbieta Czech
Zdzisław Żmudziński
Stanisław Marek Śledziński
Elżbieta Jaguszewska
Elżbieta Gozdek
Alicja Stawieraj
Jacenty Jończyk
Józef Janecki


Do profesjonalistów dołączyli lokalni amatorzy, doskonalili pod okiem mistrzów swój warsztat malarski. Szukając tematów i inspiracji wspólnie odwiedzili m.in. arboretum w Wojsławicach, naszą lokalną pracownię certamiczną TUTUBI. Poprowadzili także dwa spotkania dla najmłodszych adeptów malarstwa.

Kuratorem pleneru była jego pomysłodawczyni, mieszkanka Chwałowic, p. Elżbieta Czech. W organizację przedsięwzięcia bardzo zaangażowani byli także członkowie naszego stowarzyszenia. Inauguracyjne ognisko zogranizował dla artystów nasz sołtys. Wszystkim bardzo dziękujemy!

W efekcie powstało ponad dwadzieścia prac, które z dumą wystawiliśmy podczas wernisażu w laskowickim pałacu, siedzibie UMiG.

Oto fotorelacja z plenerów:


Do zobaczenia za rok!

30.07.2018


CHKK - cztery warsztaty w ramach projektu ''Ekoaleja''

Od stycznia do marca 2018 przeprowadziliśmy w naszym klubie 4 warsztaty ekologiczne gromadząc na nich mieszkańców, którym nieobojętna jest otaczająca nas, piękna przyroda:

Szczegóły w zakładce ''Ekoaleja'' w menu po lewej stronie. Dziękujemy organizatorom za poprowadzenie spotkań a mieszkańcom za aktywny udział i wspólnie spędzony czas :)

02.04.2018


3 lutego - to była aktywna sobota dla dzieciaków i młodzieży!Bal karnawałowy dla juniorów

Dla najmłodszych Chwałowiczan (do 10 lat włącznie) przygotowaliśmy na ten dzień zabawę pt. ''W królestwie zwierząt''. Było dużo muzyki, tańców, zagadek, zadań do wykonania. Wszystkie dzieciaki były pięknie przebrane za swoje ulubione zwierzątka. To była naprawdę ekstra zabawa!

                                            TUTAJ FOTORELACJA.Wieczór gier planszowych dla młodzieży

Nastolatków (11+) zaprosiliśmy natomiast tego dnia do CHKK (schronisko szkolne) na wieczór przy planszówkach. Spotkanie poprowadzili prawdziwi milośnicy nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w zeszłym roku był to długi wieczór pośród magicznych postaci, przygód, sojuszów, rywalizacji. Zamówiliśmy wspólnie pizzę, końcowa zabawa w ''Mafię'' zakończyła się już po północy!


Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym animatorkom i ulubionemu DJ-owi za cudowny BAL PRZEBIERAŃCÓW!! Daliście z siebie wszystko - talent, zaangażowanie, uśmiech, serce i było naprawdę extra!

Dziękujemy najlepszemu fotografowi na świecie za cudne zdjęcia!

Dziękujemy też chwałowickim miłośnikom gier planszowych - za przygotowanie i poprowadzenie super ciekawych gier dla naszych starszych milusińskich.

Dziękujemy Mamom za przygotowanie zdrowego poczęstunku na obie sobotnie imprezy!

Dziękujemy małym i dużym uczestnikom imprez za zaangażowanie i świetną zabawę!

Ech jak fajnie jest w Chwałowicach!

10.02.2018

Marek Krajewski w CHKK!
20 października 2017 r.


Spotkanie autorskie z Panem Markiem było naszym marzeniem odkąd powstał pomysł na Chwałowicki Klub Książki.
I oto udało się - tego piątku Klub wypełnił się miłośnikami mrocznego kryminału w scenerii Breslau oraz przedwojennego Lwowa. A na fotelu zasiadł On - autor, człowiek niezwykle ciekawy, mistrz łacinnik, erudyta.

Od wczesnych zainteresowań przedmiotami ścisłymi, obserwacji skrywanych śladów niemieckiej historii Wrocławia, poprzez karierę akademicką, do sukcesu literackiego - tak w wielkim skrócie przedstawia się barwna historia naszego gościa.

Wpływ symetrii, złotego podziału na codzienną pracę Pana Marka - czas płynął a my po prostu słuchaliśmy z zapartym tchem.

Pisarz ze swadą odpowiadał na pytania zgromadzonych, długo podpisywał swoje książki. W szczególności świeżo wydaną ''Mock. Ludzkie zoo''. Wierzymy, że podobały Mu się nasze Chwałowice. A nuż niemiecka nazwa Quallwitz zagości na kartkach którejś z Jego przyszłych książek?

Dziękujemy Panie Marku. Dziękujemy Państwu za liczne przybycie na nasze spotkanie. Podziękowania także dla sponsorów, którzy ułatwili nam jego zorganizowanie.

23.10.2017

13 września - Wieczór
z dr Kurszewiczem

Mała wioska Chwałowice, mały Chwałowicki Klub Książki, a w nim Wielki Człowiek - Pan dr Andrzej Kruszewicz i ponad 50 osób na wykładzie o ptakach - uwierzycie? Tak, to u nas!

Dr Andrzej Kruszewicz - światowej sławy ornitolog, założyciel Azylu dla Ptaków, barwnie i ciekawie opowiadał nam o świecie ptaków.

Cierpliwie znosił najpierw przygody techniczne a potem pytania duuużej ilości dzieci, które rozłożone w różnych pozycjach na dywanie wraz z małym pieskiem, zupełnie nie przeszkadzały w prowadzeniu wykładu ;) Widać było że Pan Doktor jest człowiekiem wielkiego spokoju :)

Otrzymaliśmy nową książkę Pana Doktora pt. ''Hipokryzja. Nasze relacje ze zwierzętami'' - z autografem. Książka jest do wypożyczenia w CHKK.

Dr Kruszewicza można posłuchać w radio - szukajcie RDC - Latającego Radia Doktora Kruszewicza.

Wiemy już dlaczego jako godło państwowe orzeł musi być pokazywany z profilu...


:) I wszystko jasne.

Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy Pani Dorocie Miś z MGCK, Pani Ewie Naworol z ACANA Polska, Pani Aleksandrze Główka z ARKADII.

14.09.2017


     Wsparli nasz Klub Książki!

Dziękujemy:

firmie TOYOTA,
Bankowi Spółdzielczemu w Oławie,
Pani Ewie Naworol z firmy ACANA POLSKA,
firmie MENTOR,
oraz firmie LIDIBRII Edukacja i terapia
za przekazanie darowizny na rzecz CHKK.

Dziękujemy także:

wspaniałej ekipie z Wydawnictwa ODDK
i Fundacji Kultura Nie Boli
za przekazanie książek do CHKK.

Jesteście Państwo wspaniali!

                    
31.08.2017


     Wsparli nasz Klub Książki!

Kochani,

Na świecie są jeszcze dobre dusze, mające chęć niesienia pomocy drugim. Przed wakacjami dostaliśmy darowiznę od wspaniałej firmy FAURECIA. Z tych pieniędzy kupiliśmy 2 stoły i tablicę magnetyczną XXL do naszego klubu. W trakcie realizacji są też rolety na 6 okien.
FAURECIO! Dziękujemy z całego serca! Jesteście wspaniali!

Zarząd i członkowie Stowarzyszenia

22.08.2017     Wsparli nasz Klub Książki!


Dziękujemy firmie KARTEX z Jabłonki, za bezinteresownie przekazane do naszego klubu szpule drewniane, z których powstały piękne stoliki!

06.06.2017

27 maja - Kosmiczni licealiści


Trzech nastolatków z Chwałowic wzięło wiosną udział w konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. W chwili obecnej zakwalifikowali się już do półfinału. Czego nasze stowarzyszenie bardzo im gratuluje!

Tego dnia w naszym Chwałowickim Klubie Książki można ich było posłuchać i zobaczyć ich pracę konkursową - film o wyzwaniach długich lotów kosmicznych.

Spotkanie obfitowało w konkursy dla dużych i małych, dyskutowano problemy związane z wielopokoleniowym lotem w ograniczonej przestrzeni statku kosmicznego, sposoby radzenia sobie z niedoborami żywności, tlenu, wody czy paliwa. Omawiano pomysły na zaspokojenie podstawowych potrzeb człowieka w zamknięciu.


O naszych chłopakach i ich sukcesach pisała obszernie ''Gazeta Powiatowa'', zapraszając równocześnie na spotkanie do Chwałowickiego Klubu Książki.
Dziękujemy prowadzącym za kosmiczną wyprawę, to było naprawdę ciekawe doświadczenie!

29.05.2017


Konkurs na ex-libris CHKK
rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie. Nadesłano 12 prac konkursowych, z których niezależne, bezstronne jury wybrało zwycięzców:
    1. miejsce - Hania Troska,
    2. miejsce - Justyna Szczerba,
    3. miejsce - Adam Wolski.

Gratulujemy! Zwyciężczyni otrzymała czytnik KINDLE, nagrodami za II i III miejsce były książki. Zapraszamy na wystawę wszystkich prac do naszego klubu!

28.05.2017


20 maja - Plener plastyczny

Po wieczorze planszówek, w sobotę, niewyspani, poszliśmy na plener malarski pt. ''Ilustracja do ulubionej książki''. Były prawdziwe malarskie sztalugi i profesjonalne farby. Były dobre humory, pyszna i kolorowa wata cukrowa, piknik na kocach i wieeelkie bańki mydlane.

Prace malarskie piękne! Jury miało nie lada kłopot by wyłonić zwycięzców. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Kto wie, może jest wśród Was następny Picasso. Było tak fajnie że za rok znowu malujemy!

Dziękujemy p. Marii Zagórskiej z Klubu OPTY za udostępnienie sztalug!
22.05.2017

19 maja - Wieczór
GIER PLANSZOWYCH

Chwałowicki Klub Książki gościł tego wieczoru kilkudziesięciu graczy, miłośników gier planszowych. Wykorzystaliśmy do wspólnej zabawy cały zestaw gier, jakie nasz klub otrzymał od członków forum na ''http://www.gry-planszowe.pl/''.

Była też kultowa MAFIA po północy, tu zwłaszcza były emocje. Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania naszym wieczorem gier, pewnie wkrótce znów spotkamy się przy stolikach z planszówkami!
21.05.2017


Spotkanie w Chwałowickim Klubie Książki - Książki dla zdrowia

Drugie koty za płoty :) W sobotę 22 kwietnia 2017 r., nasza mieszkanka, znana ze zdrowego podejścia do życia, p. Wanda Willim, poprowadziła drugie, książkowe spotkanie w Chwałowickim Klubie Książki.

       

Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, zdrowym ciele ale i zdrowym duchu. Część z omawianej literatury jest dostępna w naszym księgozbiorze, część zostanie dokupiona w najbliższym czasie.
Popołudnie umiliły nam zdrowe koktaile serwowane przez jedną z uczestniczek.

Dziękujemy p. Wandzie za pouczające spotkanie, zapraszamy Chwałowiczan do wypożyczania książek w naszym klubie. Także tych o zdrowiu!

23.04.2017


Chwałowicki Klub Książki oficjalnie otwarty!

Dzięki wspólnym staraniom mieszkańców udało nam się stworzyć przestronne, pięknie urządzone chwałowickie miejsce spotkań z kulturą. Od 8 kwietnia 2017 r. w klubie funkcjonuje biblioteka, mająca w zbiorach już ponad 400 książek - darów mieszkańców, ale także oferująca nowości zakupione w ramach projektu ''Społecznik2.0''. Księgozbiór będzie się rozrastał, my tymczasem w najbliższym czasie planujemy zorganizowanie w klubie cyklu spotkań tematycznych i autorskich - szczegóły będą na bieżąco publikowane tu na stronie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt Chwałowiczanom. Ogrom pracy włożony w przygotowanie pomieszczenia, mebli, księgozbioru, zasługuje na najwyższe uznanie.
Dziękujemy organizatorowi konkursu ''Społecznik2.0'', Spółdzielczej Grupie Bankowej, za sfinansowanie naszego przedsięwzięcia.
Dziękujemy naszym władzom samorządowym za udostępnienie pomieszczenia na potrzeby klubu. Podziękowania także dla sponsorów (m.in. Toyota Motor Industry Poland) za wsparcie finansowe.

8 kwietnia, w obecności p. Burmistrza Marka Szponara oraz wielu gości dokonaliśmy oficjalnego otwarcia naszego klubu książki.

Imprezę inauguracyjną ubarwiły występy Chwałowiczan w ramach ''Spotkania z literaturą niepoważną''. Fotorelacja poniżej:

09.04.2017


Hurra ! Z przyjemnością informujemy, iż realizujemy właśnie nasz autorski projekt - Chwałowicki Klub Książki, który został jednym z 3 laureatów konkursu platformy SPOŁECZNIK 2.0. Nasz pomysł wybrano spośród ponad 200 zgłoszonych projektów z całej Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w stworzenie i promocję projektu, naszemu sołtysowi za duuuże wsparcie oraz wszystkim, którzy głosowali na nasz pomysł - bez waszych głosów nie byłoby sukcesu.

Stowarzyszenie dostało nagrodę w wysokości 10.000 zł. Pieniądze te mamy przeznaczyć na wyposażenie czytelni oraz zakup książek. W tej chwili pracujemy nad zorganizowaniem CHKK. Prosimy chętnych do pomocy - skręcania regałów, katalogowania pozycji, przekazywania książek itp - każda pomoc mile widziana.

I uwaga! Wszystkich mieszkańców i sympatyków Chwałowic już teraz serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie CHKK, które nastąpi 8 kwietnia o godz. 17:00 w schronisku szkolnym. Szczegóły wkrótce.

Na naszej stronie internetowej powstanie tez specjalna zakładka ''CHKK'' gdzie będzie można zobaczyć listę dostępnych książek, regulamin czytelni oraz harmonogram działań.

Pozdrawiamy - Zarząd Stowarzyszenia
15.03.2017