Chwałowice dzieciom!
Drodzy Rodzice!

Od kilku lat staramy się prowadzić szereg działań dla naszych najmłodszych - nazwaliśmy to ogólnie ''Chwałowice dzieciom''.

Celem całego projektu jest integracja naszych dzieci przy okazji wspólnej zabawy: czytania, projekcji bajek, grupowego wykonywania prac plastyczno-artystycznych, zabaw w terenie, wieczorów gier planszowych.

W latach 2014 - 2015 przeprowadziliśmy łącznie 18 spotkań pod hasłem ''Chwałowice czytają dzieciom'' - raz w miesiącu spotykaliśmy się na terenie schroniska szkolnego lub świetlicy by bawić się i uczyć. Relacje z tych spotkań znajdziecie Państwo poniżej.

Od 2016 roku Panie Koordynatorki zmieniły nieco formułę i - wraz ze wzrostem naszych dzieciaków i ich potrzeb - organizują spotkania nieco rzadziej ale za to intensywniejsze i dłuższe.

Zapraszamy Mamy by przyłączyły się do naszych działań (i grona Koordynatorek).

Zapraszamy wszystkich zaciekawionych!!Mikołajki 2022 za nami

Jak dzieci we wsi grzeczne to i Św. Mikołaj zadowolony :) Dotarł do nas ten miły gość w sobotę 10 grudnia. Zasiadł pod wiatą, odpowiednio przygotowaną wcześniej przez chwałowickie Śnieżynki i Śnieżynów. Przez kolejne dwie godziny do Mikołaja przychodzili nasi Milusińscy i po krótkiej zabawie ruchowej odbierali sympatyczne prezenty. W tym roku wór Mikołaja zawierał 105 paczek dla najmłodszych, możliwie dopasowanych do wieku dzieci, rózg nie było!

Równocześnie 40-cioro nastolatków intensywnie i mikołajkowo integrowało się w Chwałowickim Klubie Książki. Były planszówki ale chyba najbardziej podobała się ''Mafia'' - gra, która wciągnęła całą ekipę co do sztuki, na prawie dwie godziny!

Tak to właśnie było :) Wielkie podziękowania dla organizatorek, to ponad miesiąc pracy, sporo Śnieżynek naprawdę się napracowało. Wyszło super, i cóż, myślimy już jak tu przywitać Mikołaja w przyszłym roku. Ale pamiętajcie, dzieciaki: podstawowa sprawa to to, że musicie być cały rok grzeczne! :)

11.12.2022


Mikołajki 2021 - ale się działo!


W niedzielę 5.12 pod naszą wiatę dotarł dostojny gość. Wypił gorącą herbatkę i przystąpił do rozdawania prezentów!

A czekało na niego tego wieczoru aż 135 młodych Chwałowiczan, najgrzeczniejszych z grzecznych. No, tak przynajmniej sami zainteresowani twierdzili :)

Wyzwaniem było tak zorganizować to spotkanie z Mikołajem, by dzieci nie grupowały się, nie spędzały czasu w ścisku, a równocześnie dobrze się bawiły. Zagrożenie niestety jest, wolimy dmuchać na zimne. Ale udało się i, sądząc po ilości przysłanych potem podziękowań, impreza się podobała!


Ogrom podziękowań dla wszystkich mam - Śnieżynek - które ponad miesiąc czasu przygotowywały tę uroczystość. Mikołaj był zachwycony, dzieciaki długo nie zapomną bajecznej atmosfery stworzonej przez was pod wiatą!

07.12.2021


Chwałowicki
Dzień Dziecka


W ostatnią sobotę maja spotkaliśmy się na terenach zielonych przy Schronisku Szkolnym by wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami naszej wsi pobaraszkować z okazji Dnia Dziecka.

Dobrze, że nie padało, bo mogliśmy na soczystej trawie poskakać do muzyki, potańczyć i pobrykać! Puszczaliśmy wielkie bańki mydlane, malowaliśmy balony, lepiliśmy glutka z białej masy, dzięki której byliśmy potem odpowiednio brudni :)

Nasze Animatorki przygotowały szereg fajnych zabaw, całe dwie godziny duuużo się działo. Na końcu były niewielkie prezenciki dla każdego Zucha oraz smaczna pizza. Wierzymy, że dobrze się bawiliście!

Wielkie podziękowania dla zaangażowanych organizatorek. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii z imprezy, autorstwa Piotra Fulary: TUTAJ .

31.05.2021


Mikołajki 2020
nieco inaczej niż zwykle


W tym roku wiele rzeczy nie jest takich jak dotąd. Pandemia trwa, nie możemy grupować się i spędzać czasu razem.

Dlatego też tym razem Św. Mikołaj odwiedził Chwałowice w nieco inny sposób niż zwykle.

W niedzielę 6 grudnia nasz gość krążył po wsi i głośno wołał HO HO HO :) Odwiedził przy furtkach 125 dzieci, dużych i małych, wręczając im duże paczki z prezentami. W paczkach były słodkości, książeczki i drobne upominki - niespodzianki.

Mamy nadzieję, że pomysł i zawartość paczek przypadła do gustu naszym młodym mieszkańcom. W tym miejscu składamy podziękowanie dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tego wspaniałego dziecięcego święta.

Dla grupy nastolatków paczka zawierała niestandardowy kalendarz adwentowy na najbliższe dni, z kolejnymi zadaniami do wykonania przed Świętami. Tutaj na stronie, zgodnie z tym, co Mikołaj napisał w swoim dołączonym do paczki liście, będziemy teraz codziennie rano zamieszczali krótki opis do zadania na dany dzień!

Tak więc do dzieła Moi Drodzy!

''7'' (7 grudnia): Na rozgrzewkę coś prostego: otwórzcie kopertę ''7'' i znajdźcie w niej ołówek oraz wykreślankę. Powodzenia, szukajcie słów i je wykreślajcie. Najdziwniejsze znalezione słowo prześlijcie mailem (Hohoho, umiecie wysyłać maila???) do sołtysa (adres: soltys@chwalowice.org), a on już przekaże te słowa mi - Św. Mikołajowi! Czekam :)

''8'' (8 grudnia): Bądźcie mili :) Tak! Tak! Cały dzień starajcie się, by żadna błahostka nie wyprowadziła Was z równowagi. Uśmiechajcie się do domowników: do Mamy, do Taty, do Siostry i Brata, do Babci i Dziadka, do Waszego psa lub kota, do Sąsiada i Sąsiadki. Do wszystkich! Bez wyjątków :) Mówcie wszystkim same miłe słowa. Nie zamykajcie się w swoich pokojach, tylko miło rozmawiajcie!! Powodzenia!! Ćwiczcie dzielnie przez cały dzień :) Pozdrawiam Was, Wasz Śnięty Mikołaj :)

''9'' (9 grudnia): Dzisiejsze zadanie jest proste ale i skomplikowane zarazem. Po zakończonych lekcjach i zjedzonym obiedzie, usiądźcie wspólnie przy stole/stoliku i zagrajcie całą rodziną w Wasze ulubione planszówki. Jeśli rodzice są zapracowani to zagrajcie z siostrą lub bratem. Gramy dzisiaj w planszówki!! Nie w gry elektroniczne :) Mile widziana fotka z gry, wysyłajcie na maila sołtysa!

''10'' (10 grudnia): Dzisiaj Moi Drodzy zadanie techniczne - zróbcie prosty karmnik dla ptaków i zamontujcie/postawcie go na parapecie swojego okna. Jeśli nie macie produktów na karmnik to zamontujcie po prostu na gałęzi za Waszym oknem kulkę z pokarmem :)
           

''11'' (11 grudnia): Dzisiejsze zadanie: Posprzątajcie dzisiaj w swoim pokoju. To dobry czas na przeglądnięcie swoich zabawek, materiałów plastycznych oraz książek i książeczek. Zapakujcie wszystko w torby lub kartony, tak by można było je schować na strychu lub przekazać potrzebującym dzieciom. Zużyte rzeczy wyrzućcie i pamiętajcie o segregacji odpadów! No i pięknie posprzątane... Taki porządeczek utrzymujcie codziennie :)

''12'' (12 grudnia): Udekorujcie swój pokój na święta! Możecie zrobić lampion ze słoika = potrzebny Wam do tego słoik, klej i dużo soli drobno mielonej, a jeśli macie więcej czasu oraz w szufladzie z materiałami plastycznymi farby witrażowe lub śnieg w spray'u, to użyjcie ich. Zróbcie świeczniki ze skórek mandarynek czy pomarańczy. Pochwalcie się zdjęciem swojego dzieła - Mikołaj umieści Wasze fotki tu na stronie!
Wyjdźcie na spacer (zabierzcie ze sobą Waszego psa lub kota) i poszukajcie jemioły. Powieście ją w domu w kilku miejscach i pamiętajcie o buziakach ''pod jemiołą'' :)

''13'' (13 grudnia): Kto z Was, Moi Drodzy, powąchał kopertę nr. 13, ten już wie :) Dziś dzień ciasteczkowo - piernikowy! Udekorujcie pierniki z koperty używając do tego załączonych pisaków cukrowych. Możecie też upiec z rodzicami pierniki albo inne ciastka, załączam Wam od Mikołaja dwa przykładowe przepisy: https://www.mojewypieki.com/przepis/ciasteczka-balwanki , https://www.mojewypieki.com/przepis/ciastka-z-m-ms .

''14'' (14 grudnia): W tym roku w Chwałowicach zbieramy pieniądze dla starszych, samotnych osób, którym może przyjdzie w pojedynkę spędzić nadchodzące Święta. Mam więc do Was prośbę: Przygotujcie świąteczną kartkę z życzeniami dla takiej samotnej pani babci lub samotnego pana dziadka. Dołączymy te kartki do przekazywanych seniorom darów. Dziękuję! Kartkę wrzućcie do skrzynki przy drzwiach CHKK :)

''15'' (15 grudnia): Dziś zadanie proste - krzyżówka w kopercie dla Was do rozwiązania. Hasło przesyłajcie Mikołajowi na sołtysowy adres soltys@chwalowice.org. Prośba, pamiętajcie o wczorajszych kartkach dla seniorów, bardzo nam na tym zależy. Jeśli nie możecie ich dostarczyć do skrzynki przy CHKK, napiszcie sms na numer 691062926, podjedziemy i odbierzemy.

''16'' (16 grudnia): Dzień dobry! W dzisiejszej kopercie znajdziecie bądź też już znaleźliście klocki tangram. Poniżej link do strony, gdzie jest mnóstwo wzorów, spróbujcie ułożyć kilka lub kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt. Zaproście do zabawy siostrę, brata, ciocię, wujka albo mamę i tatę lub dziadków: http://www.math.edu.pl/tangram-wzory.
Pamiętacie o dokarmianiu ptaków? Sprawdźcie, czy kulka z jedzeniem powieszona na gałęzi, została już zjedzona i czy przypadkiem nie trzeba dosypać ptaszkom kilku ziarenek słonecznika??

''17'' (17 grudnia): Nagrajcie zabawne video/film z życzeniami i poślijcie je do rodziny i przyjaciół. Słuchajcie świątecznych piosenek!! A na wieczór przygotujcie sobie (albo wszystkim w domu) gorącą czekoladę z piankami marshmallow. Tutaj znajdziecie przepis na 2 porcje: https://www.kwestiasmaku.com/przepis/czekolada-z-piankami-marshmallows.

''18'' (18 grudnia): Dziś dzień łamigłówek. Choć to piątek, niechaj główka pracuje - rozwiążcie znajdujące się w kopercie sudoku. Jeśli nie wiecie jak to zrobić, wkręćcie w zabawę mamę albo tatę. Sudoku to ulubiona zabawa mojego kolegi Mikołaja z Japonii. Bo ja jak wiecie jestem z Laponii :) Miłej zabawy!

''19'' (19 grudnia): Ha! Dziś w kopercie znajdziecie... popcorn! Zaplanujcie na tę piękną sobotę wspólne z całą rodzinką oglądanie filmu o tematyce świątecznej. Zróbcie na to oglądanie popcorn i... domowe kino gotowe! Super soboty Dzieciaki!

''20'' (20 grudnia): Witajcie w słoneczną niedzielę! Zróbcie dzisiaj sobie domowo-ogródkową sesję zdjęciową! A wieczorem obejrzyjcie albumy ze zdjęciami - te papierowe lub elektroniczne. I pamiętajcie o świątecznej muzyce!!

''21'' (21 grudnia): Dziś w kopercie dość czasochłonna ale też bardzo wciągająca zabawa logiczna - nonogram. Spróbujcie odszyfrować rysunek, w razie czego wciągnijcie w rozwiązywanie tatę albo mamę. Napiszcie do mnie przez skrzynkę sołtysa (soltys@chwalowice.org) co na rysunku Wam wyszło! Trzymam kciuki.

''22'' (22 grudnia): Mamy niestety deszczową pogodę za oknem, Mikołaj jakby to przewidział i proponuje Wam dziś... Domowe SPA! Przygotujcie sobie wymarzoną kąpiel, zastosujcie zapachowy załącznik do otrzymanego kalendarza, pomyślcie o innych fajnych kosmetykach by wygrzać się, wymoczyć, zrelasować przed nadchodzącymi Świętami!

''23'' (23 grudnia): Hohoho, i tak oto dobrnęliśmy do końca naszego adwentowego kalendarza! Macie już ferie, Moi Drodzy, ale Wam zazdroszczę! Wypoczywajcie. No i... sięgnijcie, po książkę i zacznijcie czytać. Zachęcam - książka to magia. A jeśli od razu jej nie skończycie to użyjcie znalezionej w kopercie nowej zakładki do książki :)

Dzięki za tych kilkanaście dni fajnej zabawy! Do zobaczenia za rok!

06.12.2020


Bal karnawałowy dla dzieci:
1 lutego 2020

Tej soboty spotkaliśmy się o 15:00 z najmłodszymi Chwałowiczanami na zabawie taneczno-muzyczno-edukacyjnej. Świetlica przy sklepie wypełniła się świetnie przebranymi dzieciakami, było kolorowo i gwarnie!

Przez 2,5 godziny grała muzyka, tańczyliśmy, wykonywaliśmy wspólnie prace plastyczne, bawiliśmy się z animatorkami. To było bardzo aktywne popołudnie!

Dziękujemy Maluchom oraz Organizatorkom!

A tu link do obszernej galerii zdjęć z balu: ZDJĘCIA .

02.02.2020


Wieczór gier planszowych
w CHKK: 25 stycznia

Chwałowickie nastolatki polubiły tę formę spotkań w naszym klubie. Kontynuujemy więc, zapraszając do stolików dziewczyny i chłopaków, w mroczne zimowe wieczory :)

Gramy w standardy ale też gry zupełnie nowe. Rozgrywki prowadzą starsi miłośnicy planszówek. Ubytki energii uzupełniamy zamówioną pizzą. To już taka tradycja tych spotkań.

Było fajnie, do zobaczenia następnym razem!

27.01.2020


Św. Mikołaj odwiedził Chwałowice!

Mimo grudniowego chłodu, za nami najgorętsza akcja tego roku, czyli Mikołajki 2019. Jak co roku nasi milusińscy zebrali się w świetlicy, a prawie-młodzież i młodzież w CHKK, w oczekiwaniu na ulubionego gościa, czyli Świętego Mikołaja.

W sumie aż 100 dzieci małych i dużych brało udział w naszej zabawie. Ale się działo! W świetlicy, pięknie świątecznie przystrojonej przez znane i lubiane Śnieżynki, odbyło się dwugodzinne absolutne szaleństwo mikołajkowe - szykowanie wyklejanych, tkaninowych piżam dla Mikołaja, czarowanie gazetowych kulek śnieżnych zakończone wielką bitwą na kulki. Potem dla uspokojenia nastroju opowieść o Św. Mikołaju i prace plastyczne - dzieci zrobiły przepiękne, ekologiczne ozdoby na choinkę, z patyczków po lodach, z tektury, jarzębiny, szyszek itp.

A potem w końcu przybył On, zasiadł w żółtym fotelu i z każdym dzieckiem zamienił słowo :) No i wreszcie rozdał świąteczne podarunki. Nie było ani jednej rózgi!

A co się działo w tym czasie w Chwałowickim Klubie Książki? Musicie zapytać naszą młodzież. Powstało tam Biuro Detektywistyczne Mikołaja Ś. Podzieleni na dwie grupy młodzi odważni w pocie czoła rozwiązywali kryminalne zagadki, ale czy ktoś został oskarżony? Co się tam działo nie wie nikt :) Najważniejsze, że młodzi ludzie wrócili zadowoleni, cali i zdrowi.

Dziękujemy Mikołajowi i niezastąpionym rewelacyjnym Śnieżynkom - trafiły nam się najlepsze na świecie. Dzięki Tomku za Biuro detektywistyczne :)

Dzieci! Do zobaczenia na Balu Karnawałowym już 01.02!

Zobaczcie co się działo:     Galeria 1     Galeria 2

09.12.2019


Dzień Dziecka
w Chwałowicach!

To był naprawdę niesamowity dzień. Na gigantycznych przezroczystych ekranach odbywało się wielkie malowanie, pod okiem naszych artystów, pp. Eli i Waldka Czechów. Absolutnym hitem były ekologiczne spraye, przy pomocy których powstało niesamowicie kolorowe graffiti. Dzieło dzieci można oglądać na terenie zielonym schroniska szkolnego.

Pani Kamila z ''Cudów Wianków'' wiła ogromne wianki z polnych kwiatów z małymi i dużymi mieszkańcami Chwałowic. Była bitwa na balony wodne, zabawy z chustą animacyjną, gra kooperacyjna w budowanie, mecz koszykówki i zbijaka.

Do tego wielkie bańki mydlane i atrakcja "zamykanie w bańce". Każdy chciał spróbować jak to jest być w środku wielkiej bańki mydlanej.

Były pyszne ciasta i ciasteczka upieczone przez niezawodne Mamy z Chwałowic. Dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie Dnia Dziecka, jesteście niesamowici! Dziękujemy też wszystkim przybyłym gościom, dużym i małym.


A tu duża GALERIA ZDJĘĆ .

02.06.2019


Wieczór gier planszowych dla nastolatków

16. lutego zaprosiliśmy chwałowicką młodzież do stolików CHKK, na popołudnie i wieczór z planszówkami.

To już niepierwsze nasze spotkanie, dorobiliśmy się już gier ulubionych, poznajemy gry nowe, odkrywamy nieco także zapomniane ale dobre.

I tym razem graliśmy długo oraz ostro :-) a ubytki energii uzupełnialiśmy zamówioną pizzą. Było bardzo fajnie, za co dziękujemy gronu organizatorów!

Do następnego razu!

20.02.2019


Mikołajki w Chwałowicach
08.12.2018

Tej soboty przygotrowaliśmy dla młodych Chwałowiczan moc mikołajkowych atrakcji. W świetlicy wiejskiej grupa 80-cioro najmłodszych mieszkańców bawiła się, tańczyła, przygotowywała dywan dla św. Mikołaja. Mikołaj przybył, przeszedł po dywanie z wielkim worem prezentów. Rózg nie odnotowano! :) Podobało się Wam, Dzieciaki?


Tego samego popołudnia nastolatkowie spotkali się w dwóch podgrupach w Chwałowickim Klubie Książki by zmierzyć się z zagadkami ESCAPE-ROOMu. Czachy parowały, klub okazał się bardzo tajemniczym miejscem. Końcówka także należała do Mikołaja, były worki z prezentami dla wszystkich!

Oto fotogaleria z naszej imprezy:Jeszcze raz wielkie podziękowania dla organizatorów. Doceniamy ogrom pracy włożony w obie części sobotniej zabawy. Dzieciaki były zachwycone, to właśnie dzięki Wam!

10.12.2018CHWAŁOWICKI
PIKNIK RODZINNY
26 maja 2018, godz. 16.00

Z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki
oraz Dnia Ojca
zorganizowaliśmy dla chwałowickich dzieci i ich rodziców sobotę pełną wspólnych gier i zabaw.

W programie były między innymi: zabawy w terenie, PRZEJAŻDŻKI KONNE, bańki mydlane, bitwa na balony wodne, zabawy plastyczne - w tym malowanie na sztalugach!
Do tego ognisko, kiełbaski, wata cukrowa - i wiele, wiele innych atrakcji!


A tu jeszcze porcja zdjęć jednego z zaangażowanych tatusiów: FOTORELACJA

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami!

28.05.2018


3 lutego - to była aktywna sobota dla dzieciaków i młodzieży!Bal karnawałowy dla juniorów

Dla najmłodszych Chwałowiczan (do 10 lat włącznie) przygotowaliśmy na ten dzień zabawę pt. ''W królestwie zwierząt''. Było dużo muzyki, tańców, zagadek, zadań do wykonania. Wszystkie dzieciaki były pięknie przebrane za swoje ulubione zwierzątka. To była naprawdę ekstra zabawa!

                                            TUTAJ FOTORELACJA.Wieczór gier planszowych dla młodzieży

Nastolatków (11+) zaprosiliśmy natomiast tego dnia do CHKK (schronisko szkolne) na wieczór przy planszówkach. Spotkanie poprowadzili prawdziwi milośnicy nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w zeszłym roku był to długi wieczór pośród magicznych postaci, przygód, sojuszów, rywalizacji. Zamówiliśmy wspólnie pizzę, końcowa zabawa w ''Mafię'' zakończyła się już po północy!


Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym animatorkom i ulubionemu DJ-owi za cudowny BAL PRZEBIERAŃCÓW!! Daliście z siebie wszystko - talent, zaangażowanie, uśmiech, serce i było naprawdę extra!

Dziękujemy najlepszemu fotografowi na świecie za cudne zdjęcia!

Dziękujemy też chwałowickim miłośnikom gier planszowych - za przygotowanie i poprowadzenie super ciekawych gier dla naszych starszych milusińskich.

Dziękujemy Mamom za przygotowanie zdrowego poczęstunku na obie sobotnie imprezy!

Dziękujemy małym i dużym uczestnikom imprez za zaangażowanie i świetną zabawę!

Ech jak fajnie jest w Chwałowicach!

10.02.2018


Mikołajki w Chwałowicach
09.12.2017

Tej soboty sypnęło w Chwałowicach śniegiem. A w świetlicy, w ciepełku, około 70 dzieci rozpoczęło przygotowania do przyjęcia dostojnego gościa - Świętego Mikołaja. Jak wiadomo Mikołaj lubi mleko i ciasteczka, docenia także pięknie udekorowaną na jego wizytę choinkę. O wszystko to zadbały dzieciaki - i zrobiły to świetnie!

Mikołaj przybył, zasiadł wygodnie i rozpoczął rozdawanie prezentów. Rózg - o ile nam wiadomo - nie było. :)
                                                                  TUTAJ FOTORELACJA.

10.12.2017


Bal karnawałowy dla dzieci

4 lutego 2017 nasza świetlica wypełniła się pięknie przebranymi dziećmi, muzyką i wesołą zabawą. Były kolorowe książki, bohaterowie przeróżnych bajek i baśni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego balu.

Podziękowania dla Organizatorek oraz Fotografa! Dziękujemy także naszemu sponsorowi - Cukierni Krzemiński.

Przy okazji prośba: jedna z młodych czytelniczek poszukuje swojej książki, która zaginęła podczas zabawy:

Jest to ''Skarbiec baśni świata''. Skarbiec w zamieszaniu przepadł :)07.02.2017


Gość specjalny w Chwałowicach: Święty Mikołaj

W niedzielę 4 grudnia grupę 80 dzieci odwiedził w świetlicy znamienity, ubrany na czerwono gość. Wcześniej dzieci przygotowały dla niego tron, sanie, renifery, poczęstunek oraz udekorowały choinkę.

Zabawa trwała 2 godziny, były tańce, ćwiczenia, nauka piosenki dla Św. Mikołaja. Gościowi najwyraźniej się podobało bo nie rozdał ani jednej rózgi :) Były za to słodycze, książki oraz imienne, świąteczne kubki.

Oto parę krótkich filmików z naszej imprezki:

            

Wesołych Świąt, Dzieciaki! Dziękujemy za fajną zabawę!

05.12.2016


   
Wakacje z globusem!
Gra terenowa dla dzieci

19 czerwca spotkaliśmy się z młodymi chwałowickimi podróżnikami na wyprawie poprzez kontynenty i egzotyczne kraje. Spod schroniska wyruszyliśmy w podgrupach by odszukiwać skarby, wykonywać zadania, rozwiązywać zagadki.

Nie było łatwo. Las, tajemnicze strzałki z gałęzi czy szyszek, grzmiąca burza w oddali. Aż dziw bierze, że wszyscy cało i szczęśliwie dotarli do celu :)

Na zwycięzców zabawy, którymi okazali się wszyscy uczestnicy, czekał grill, kiełbaski, cukierkowa piniata oraz nagrody - kolorowy sprzęt turystyczny i sportowy.

Dzięki za wspólnie spędzony czas, dzieciaki! Życzymy udanych, beztroskich wakacji i do zobaczenia jesienią na kolejnej chwałowickiej wyprawie w świat przygód!


21.06.2016


Chwałowice czytają dzieciom!


Nasze styczniowe spotkanie upłynęło na przygotowaniach do karnawału. Dziewczynki projektowały suknie, fryzury, dodatki. Chłopcy, jak to chłopcy, odpłynęli w minecraft-owy świat, tworząc stroje-kostki :)

Na następne wspólne spotkanie zapraszamy po feriach, termin podamy wkrótce. Czekamy na Was!

09.01.2016


Chwałowice czytają dzieciom!

Przedświąteczne spotkanie za nami. Papierowe aniołki i inne zrobione wspólnie ozdoby choinkowe niech ozdobią Wasze bożonarodzeniowe drzewka i przypominają o naszych wspólnych zajęciach przez całe Święta. Wszystkiego dobrego, Dzieciaki!


              

A dziś już zapraszamy na następne spotkanie, po Nowym Roku (8 stycznia).

14.12.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Drogie Dzieci,

W miniony piątek było biało-czerwono i patriotycznie. Rozmawialiśmy o ojczyźnie, naszej historii, robiliśmy rozetki w barwach narodowych.


              

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dziś zapraszamy na spotkanie za miesiąc (11.12.2015).

17.11.2015Chwałowice czytają dzieciom!

Pierwsze jesienne spotkanie za nami, 9 października w ciepełku Schroniska spędziliśmy miłe popołudnie.

Były wierszyki, zabawy aktorskie oraz dużo jesiennych prac plastycznych, pełnych kolorowych liści, kasztanów, jabłek, itp.


                 

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 13-go listopada. Szczegóły wkrótce tu na stronie.

12.10.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Pogoda była dla nas łaskawa - w piątek 11.09.2015 przeprowadziliśmy na terenie Schroniska wielkie podchody! Było wiele zadań na trasie, wspólna praca i zabawa, dzieci i rodzice naprawdę się napracowali, aż miło było patrzeć :)

Zapraszamy na kolejne spotkanie już 09.10.2015, szczegóły wkrótce tu na stronie.

13.09.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Wszystkim ''zaczytanym'' w naszych spotkaniach dzieciom, dziękujemy za udział w ostatnim przed wakacjami spotkaniu.

Pogoda pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy przenieść się do świetlicy wiejskiej, którą zamieniliśmy w salę gier - chwałowickie bambino casino :)

Dzieci poznały wiele nowych gier:
- rozstawiały ręce i nogi na planszy TWISTER’a tworząc plątaninę kończyn i wyginając się w najdziwniejsze strony,
- zagrały w znanego każdemu Chińczyka,
- w ''5 sekund'' musiały podać skojarzenia do odczytywanych haseł,
- sprawdziły się w rozwiązywaniu Sudoku itd.

        

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 11.09.2015.
Przygotujemy dla Was coś specjalnego i mamy nadzieję, że tym razem będzie nam przyświecało słońce.

Udanych wakacji i do zobaczenia!!

15.06.2015


Chwałowice czytają dzieciom - na trawie!

Następne spotkanie 12 czerwca, zapraszamy!

Ponieważ pogoda nam dopisywała, świeciło słoneczko, było przyjemnie ciepło i pachniało wiosną, więc postanowiliśmy przeprowadzić nasze zajęcia (czytanie i zabawy) na placu zabaw przy schronisku. Dzieci słuchały bajek o Japonii i Chinach. Składały kubeczki origami. Pomagały Chince Jung pozbierać ryż pałeczkami. Układały tangram. A potem bawiły sie w chowanego, grały w ziemniaka zbijaka oraz korzystały z placu zabaw na terenie schroniska.

09.05.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Kolejne spotkanie za nami. 10 kwietnia, w schronisku szkolnym gościliśmy pana Keisuke Okamoto z Japonii, wraz z tłumaczką, panią Aleksandrą Piotrowską.

Poznaliśmy tradycje, kulturę a także współczesne życie mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Pobawiliśmy się także na świeżym powietrzu, witaj wiosno!

Następne spotkanie 8 maja, już teraz serdecznie zapraszamy!

14.04.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Tego piątku razem z Bolkiem i Lolkiem odwiedziliśmy Australię - najmniejszy kontynent na świecie. Poznaliśmy osobliwe zwierzęta tam żyjące, Aborygenów, przedziwne góry i wulkany. Przeczytaliśmy baśń o chłopcu w skórze węża a na koniec wykonaliśmy własną rafę koralową, którą obejrzeć można będzie w naszej świetlicy wiejskiej.

Oto parę zdjęć z wczorajszego spotkania:


Zapraszamy 10 kwietnia na kolejną wyprawę. Osobiście poznamy zaproszonego pana z Japonii i razem z nim wybierzemy się w wirtualną podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni!

14.03.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

  

Nasze zimowe spotkanie odbyło się tym razem pod hasłem ''Podróż po Afryce''. 13 lutego w Schronisku Szkolnym brzmiała afrykańska muzyka, czytaliśmy historie o afrykańskich dzieciach, poznawaliśmy afrykańskie bajki. Dzieciaki wykonały własnoręcznie afrykańske maski, kilka zdjęć przedstawiamy powyżej.

Na następne wspólne spotkanie zapraszamy już za niecały miesiąc, 13 marca. Będzie już wiosennie i kolorowo, także u nas! Czekamy na Was!

15.02.2015


Chwałowice czytają dzieciom!


Drogie Dzieciaki, dziękujemy za wspólną zabawę w miniony piątek.

Działo się, działo :) Oto filmik pokazujący co robiliśmy:    

Kolejne spotkanie dopiero po feriach, zapraszamy Was w lutym, szczegóły tu na stronie już wkrótce. Czekamy na Was!
11.12.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

W piątek 14.11.2014 na terenie Schroniska Szkolnego działy się rzeczy dziwne... Ktoś latał na miotle, szeptano wróżby, bulgotał kocioł, a w korytarzu polował prawdziwy wampir...
Podobało Wam się, dzieciaki? Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy już 12 grudnia do Schroniska!

PS. Organizatorkom śniły się dziś paluchy z parówek...

15.11.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

10 października spotkaliśmy się w Schronisku Szkolnym by wspólnie spędzić czas na zabawie ale i nauce. Bazując na kreskówkach "Było sobie życie" porozmawialiśmy o budowie ciała człowieka, w grupach porysowaliśmy, a na koniec przyrządziliśmy smaczne owocowe szaszłyki :)

Trzymajcie się Dzieciaki, do zobaczenia już za niecały miesiąc (14 listopada)!

13.10.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

Kolejne spotkanie za nami. 12 września, w świetlicy były zabawy ruchowe, czytaliśmy, pooglądaliśmy ''Mikołajka'', spróbowaliśmy zrobić origami. Całkiem nieźle Wam to szło, Dzieciaki!

     

Następne spotkanie 10 października, już teraz serdecznie zapraszamy!

14.09.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

W piątek 13.06.2014 spotkaliśmy się na terenie Schroniska Szkolnego na plenerowych zabawach w gronie najmłodszych Chwałowiczan. Były drużynowe podchody z ciekawymi zadaniami, zabawy ruchowe, słodkości oraz grill ze smacznymi kiełbaskami.
Naszą akcję wsparła sieć sklepów Dziękujemy za wyposażenie naszych dzieci w koszulki, odblaski i inne gadżety na wakacje.

Do zobaczenia po wakacjach, dzieciaki!

15.06.2014


Chwałowice czytają dzieciom!

Trzecie spotkanie za nami. Czy podobała Wam się bajka-grajka i kukiełki wykonane z drewnianych łyżek? Dziękujemy za świetną zabawę!

Następne spotkanie 13 czerwca, planujemy ognisko dla najmłodszych, piosenki z gitarą, zabawy i gry na świeżym powietrzu.10.05.2014


Wielkanocne dżdżownice gotowe:

I to nie byle jakie dżdżownice bo rzeżuchowe! Za parę dni, na Święta Wielkanocne, zazielenią się i zapachną.

Pobawiliśmy się, poczytaliśmy, wiemy już na przykład co to takiego "małpi rozum" :)
Doliczyliśmy się 28 młodych Chwałowiczan na sali, choć policzyć tak ruchome towarzystwo nie było łatwo.

Kilka zdjęć z naszego spotkania:Super było, Dzieciaki! Zapraszamy 9 maja na kolejne spotkanie. Szczegóły tu na stronie już niedługo.14.03.2014


Pierwsze czytanie dzieciom już za nami!

W pierwszym spotkaniu uczestniczyło 24 młodych Chwałowiczan :) Były zabawy ruchowe, niewielki poczęstunek, obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy także 2 bajki w technologii, którą zapewne dobrze pamiętają rodzice - bajki ze szpulki rzucane na ekran projektorem Reksio!

Dzieciaki świetnie poradziły sobie z zadaniem graficznym - narysowały w trzech obrazkach zakończenie bajki o Sindbadzie Żeglarzu.

Oto parę zdjęć z naszego spotkania:


Zapraszamy 11 kwietnia na kolejne spotkanie. Szczegóły tu na stronie już niedługo.14.03.2014