Z okazji zbliżających się
Świąt Bożego Narodzenia
składamy mieszkańcom Chwałowic najserdeczniejsze życzenia
radości, szczęścia, optymizmu i spokoju.
Spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w Nowym Roku. Pomyślności w życiu osobistym, pracy zawodowej i społecznej oraz dużo zdrowia

życzy Zarząd Stowarzyszenia

17.12.2015


Mikołaj w Chwałowicach!

6 grudnia Pani sołtys Janina Sypek wraz z Radą Sołecką Chwałowic i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju i Integracji Chwałowic zorganizowała imprezę mikołajkową w świetlicy wiejskiej. Impreza rozpoczęła się od zabaw dla dzieci prowadzonych przez zespół Casablanka.

            

W międzyczasie rodzice oraz dzieci mogli poczęstować się kawą, herbatą oraz pysznymi ciasteczkami. Później wszyscy czekaliśmy na przyjazd Świętego Mikołaja przy ognisku smażąc kiełbaski. Ponieważ w tym roku zima jest dla nas łaskawa i nie ma śniegu, Mikołaj przyjechał do nas z prezentami na trójkołowym rowerze. Każde dziecko otrzymało mikołajkową paczkę i świetnie się bawiliśmy.

06.12.2015


Chwałowice czytają dzieciom!
  

Uwaga dzieciaki !
W najbliższy piątek, tj. 11 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy Was na kolejne spotkanie ''Chwałowice czytają dzieciom''. Z pewnością czujecie już magię Świat Bożego Narodzenia. Dlatego też, będziemy czytać i bawić się w świątecznym klimacie.

Jak zwykle postaramy się przygotować coś do posłuchania, coś do pooglądania i coś do porobienia. Czekamy na Was w Schronisku Młodzieżowym w Chwałowicach.

Do zobaczenia. Organizatorki.

06.12.2015


Paczki mikołajkowe !


Szanowni Państwo, Pani Sołtys przyjmuje zapisy na paczki mikołajkowe dla dzieci z Chwałowic do
1 grudnia br. Kontakt telefoniczny lub osobisty.

Impreza dla Najmłodszych, powiązana z wręczeniem paczek, planowana jest na popołudnie 6 grudnia (niedziela).

29.11.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Drogie Dzieci,
Zapraszamy Was na kolejne spotkanie i zabawę z cyklu ''Chwałowice czytają dzieciom'' w dniu 13 listopada na godz. 17.30 do Schroniska Młodzieżowego przy ul. Szkolnej. Tym razem dowiemy się czym jest patriotyzm, porozmawiamy o ojczyźnie i przygotujemy rozetkę w barwach narodowych.

Zapraszamy Was jak zawsze serdecznie i zachęcamy do spędzenia wieczoru na wspólnej zabawie.
Organizatorki.

10.11.2015


7 listopada - sadzenie drzewek
i ''Chwałowice od kuchni''!

Dziękujemy za liczne przybycie na deszczowe sadzenie drzewek! Pogoda nie rozpieszczała ale udało się posadzić 20 pięknych klonów przy drodze do Jelcza-Laskowic.

         
         
         

Od 18:00 bawiliśmy się wspólnie na drugiej jesiennej biesiadzie ''Chwałowice od kuchni''.
Wielkie gratulacje dla zwycięzców: Chwałowickim Przysmakiem Roku 2015 ogłoszono chleb razowy z bakaliami Pani Wanda Bagińska. W konkursie na Nalewkę Roku 2015 zwyciężyła, podobnie jak przed rokiem Pani Krystyna Głowacka tym razem prezentując boską pigwówkę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, było pysznie, kolorowo i zdrowo!         
          08.11.2015


7 listopada - sadzenie drzewek
i ''Chwałowice od kuchni''!

Zapraszamy członków naszego stowarzyszenia na godz. 11:00 - we współpracy z Powiatowym Zarządem Drogowym posadzimy wzdłuż drogi do Laskowic dorodne liściaste sadzonki.

Drzewka w przyszłości utworzą piękną aleję, osłonią drogę przed słońcem, pyłem z pół i zaspami śniegu. Każda rodzina otrzyma jedno piękne drzewko pod opiekę.

Wszystkich mieszkańców Chwałowic zapraszamy tej samej soboty o 18:00 do świetlicy wiejskiej na biesiadę ''Chwałowice od kuchni''.
Podobnie jak rok temu, organizatorki zachęcają:

Sąsiedzi, nareszcie coś miłego dla naszego podniebienia!!
Zapraszamy serdecznie w sobotę 07.11 o godz. 18.00 na akcję CHWAŁOWICE OD KUCHNI, która odbędzie się w naszej wiejskiej świetlicy.
Po porannym sadzeniu drzewek, wieczorem zasiądźmy razem do wspólnej biesiady. Zachęcamy wszystkich, którzy w domowym zaciszu wytwarzają smakowitości do pokazania ich ''światu'' i podzielenia się nimi z sąsiadami. Może ktoś piecze domowy chleb, robi smalec lub inne omasty, ogóreczki, grzybki, tudzież pasztet... a może ktoś nastawia co roku pyszną nalewkę??
Przynieście co możecie, skosztujemy, pojemy i popijemy przy jesiennej muzyce oraz wspólnie wybierzemy i nagrodzimy MISTRZA NALEWEK 2015 oraz CHWAŁOWICKI PRZYSMAK ROKU.
Zachęćcie również swe pociechy do udziału w tym smakowitym przedsięwzięciu, może rośnie nam nowy talent kulinarny. Może któreś zrobi ciasteczka, upiecze babeczki albo chociaż zrobi ludzika z kasztanów, przejaw wszelkiej aktywności mile widziany.

A oto jak bawiliśmy się wspólnie w zeszłym roku:          

25.10.2015


Elektrośmieci - dodatkowa możliwość wywozu

W sobotę 10.X. firma TKM RECYKLING wywozi odpady z okolicznych miejscowości. Z opublikowanej na FB informacji wynika, że można jeszcze zadzwonić pod nr 533434133 a panowie podjadą o zabiorą zaległe elektroodpady w Chwałowicach.

08.10.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Dzieciaki! Dzieciaki! Zbliża się termin kolejnego naszego spotkania, na które serdecznie Was zapraszamy!
Będziecie czytać bardzo ''niegrzeczne'' wierszyki :)
Zabawimy się w aktorstwo! A młodzi i chętni aktorzy, spróbują zagrać sceny z wierszyków.
Przeniesiemy jesień na papier oraz stworzymy ludki jesienne z owoców jesieni!

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Organizatorki.

Termin: piątek, 09.10.2015
Godzina: 17:30
Miejsce: Schronisko Młodzieżowe w Chwałowicach

07.10.2015


EKO - jesień!

Przed nami jesień, planujemy na najbliższe tygodnie kilka eko-działań w naszych Chwałowicach. Zapraszamy Państwa do przyłączenia się:

1/ Sobota 3 października - Odbiór elektrośmieci - Firma TKM Recykling Polska w sobotę rano będzie odbierać wszelkie zużyte elektro-sprzęty sprzed naszych domów. Szczegóły po kliknięciu na miniaturę plakatu:

2/ Poniedziałek 5 października - Wywóz odpadów wielkogabarytowych - ZGK podstawi kontener na plac koło naszego sklepu oraz w Łaziszkach.

3/ Sadzimy drzewka wzdłuż drogi do Laskowic! Planowaliśmy sadzenie na 3 października, jednak bardzo ciepły wrzesień spowodował, że przesuwa się optymalny moment na przesadzanie drzew. O terminie poinformujemy wszystkich członków stowarzyszenia, prawdopodobnie będzie to początek listopada.

Zachęcamy, przyłączcie się Państwo do nas!

29.09.2015


''Pętla zabieganych'' - Ścieżka biegowa w Chwałowicach

Trasa oznakowana! Zapraszamy na ul. Polną, by obejrzeć a może i przetestować naszą ''Pętlę zabieganych''.

    

27 września 2015 r. odbędą się w Chwałowicach ''IV Biegi Harcownika''

Każdy uczestnik (także dzieciaki startujące na odpowiednim dla siebie dystansie) otrzyma pamiątkowy medal!

Po biegu zapraszamy na wspólny grill oraz losowanie nagród. Wśród osób, które ukończą bieg i wspólnie z nami otworzą ścieżkę w Chwałowicach rozlosujemy opaskę fitness VIVOFIT z książką "Trenuj z Garminem", sprzęt AGD (sokowirówkę i blendery) oraz wieszaki na medale.

Zachęcamy Państwa do zapisów na naszą imprezę biegową:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1608

Regulamin biegu: IV Biegi Harcownika - Regulamin.pdf

Zapraszamy także do kibicowania na trasie, będzie muzyka i dużo bardzo pozytywnie zakręconych osób!

20.09.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Cześć Dzieciaki! Wakacje już za nami, a to oznacza, że czas na kolejne nasze spotkanie z cyklu ''Chwałowice czytają dzieciom''. Jeśli nie będzie padać to zapraszamy na teren schroniska szkolnego, gdzie zaplanowałyśmy dla Was zabawy ruchowe na świeżym powietrzu!

Zabierzcie ze sobą ciepłą bluzę (bo wieczory bywają już chłodne) oraz dobry humor i przyjdzcie!

Termin: piątek 11.09.2015, godzina: 17:30.
Czekamy na Was z niecierpliwością.
PS. Gdyby jednak tego popołudnia padał deszcz to zapraszamy do świetlicy wiejskiej na zabawy i czytanie ''pod daszkiem''.

08.09.2015


GEN GAZ
Gaz ziemny w Chwałowicach

Szanowni Państwo, poznańska firma GEN GAZ, która w ostatnim czasie zgazyfikowała kilka okolicznych miejscowości, zbiera informacje o potencjalnym zainteresowaniu mieszkańców Chwałowic przyłączem gazu ziemnego. Odpowiednio duży odzew może przerodzić się w plany inwestycyjne w naszej wsi. Zapraszamy do pobrania, wypełnienia i złożenia u Pani Sołtys oświadczenia o zainteresowaniu (klik na miniaturę dokumentu obok).


07.09.2015


Dożynki Gminne 2015
   30 sierpnia, Dębina

        

Dziękujemy za dobrą zabawę podczas upalnych Dożynek w Dębinie. Piękny wieniec oraz bogato wyposażone i przystrojone stoisko dożynkowe - oto my, Chwałowice!

01.09.2015


Dożynki Gminne 2015
   30 sierpnia, Dębina

Szanowni Państwo. Zapraszamy w niedzielę 30 sierpnia na Dożynki Gminne do sąsiedniej Dębiny. Chwałowice przygotowały swój wieniec oraz stoisko z lokalnymi poczęstunkami. Impreza rozpoczyna się o godz 11:30 i potrwa do wieczora. W programie koncerty, biesiada, wspólna zabawa!

26.08.2015

Zaginął pies

Wabi się MISEK.
Proszę o kontakt: 518-610-252, 721-729-507.
DLA ZNALAZCY NAGRODA PIENIĘŻNA!!!

26.08.2015


Zebranie Wiejskie
Poniedziałek 07.09.2015, godz. 19:00, świetlica wiejska

Pani Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na Zebranie Wiejskie. W programie m.in. podział budżetu sołectwa na rok 2016.
22.08.2015


''Pętla zabieganych" - Ścieżka biegowa w Chwałowicach

W najbliższych dniach nasza "Pętla Zabieganych" zostanie oznakowana i udostępniona dla biegaczy.

Ścieżka swój początek i koniec będzie miała na ul. Polnej. Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem trasy - mapka powiększy się po kliknięciu.

27 września 2015 r. odbędą się w Chwałowicach ''IV Biegi Harcownika'' - wydarzenie oficjalnie otwierające ścieżkę biegową.

Po biegu zapraszamy na wspólny grill oraz losowanie nagród. Wśród osób, które ukończą bieg i wspólnie z nami otworzą ścieżkę w Chwałowicach rozlosujemy opaskę fitness VIVOFIT z książką "Trenuj z Garminem", sprzęt AGD (sokowirówkę i blendery) oraz wieszaki na medale.

Zachęcamy Państwa do zapisów na tę naszą imprezę biegową:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1608

Regulamin biegu: IV Biegi Harcownika - Regulamin.pdf

Kolejne informacje już wkrótce.

17.08.2015


Lokalna Strategia Rozwoju - spotkanie w UMiG

   

Dnia 11 sierpnia o godz. 17:00 w Urzędzie Miasta i Gminy J-L odbędą się konsultacje społeczne - spotkanie LGD Dobra Widawa mające na celu przygotowanie wkładu gminy w opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Szczegóły na stronie LGD: www.dobrawidawa.pl
Nasze stowarzyszenie, jako członek LGD, planuje aktywny udział w spotkaniu. Reprezentować nas będzie pani Joanna Ciszewska-Gajda. W przypadku pytań, wniosków i uwag, prosimy o kontakt z panią Joanną na skrzynkę mailową biuro@chwalowice.org.

W imieniu LGD Dobra Widawa zapraszamy również na spotkanie mieszkańców Chwałowic zainteresowanych kierunkami rozwoju naszej miejscowości, pozyskaniem środków na rozwój indywidualnej działalności gospodarczej, artystycznej, itp.

03.08.2015


Zakaz wstępu do lasu

Informacja od Leśniczego w Łaziszkach, p. Marka Bienia: W związku ze szkodami powstałymi w drzewostanach, od silnych wiatrów, które miały miejsce 19.07.2015r. Nadleśnictwo Oława wprowadza całkowity zakaz wstępu do lasu m.in. w leśnictwie Łaziszki. Zakaz obowiązuje do odwołania. Przebywanie w rejonie powstałych szkód stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia.

26.07.2015


Sadzimy drzewa wzdłuż drogi do J-L

Drodzy Chwałowiczanie!
W porozumieniu z Powiatowym Zarządem Drogowym oraz przy jego wsparciu finansowym planujemy nasadzenie kilkudziesięciu drzew wzdłuż drogi powiatowej pomiędzy Chwałowicami a Laskowicami.

Pomysł powstał po naszej wiosennej akcji sprzątania, kiedy to udało nam się zadbać o ten odcinek drogi. Każdy z nas przejeżdża tędy codziennie, droga do Jelcza może być ładniejsza, zależy nam na tym.

Latem i na początku jesieni otrzymamy kilkadziesiąt dużych sadzonek drzew liściastych. Będą to kolorowe klony, dęby, platany, itp. Przygotujemy odpowiednie paliki by zabezpieczyć drzewka. Jesienią wspólnie je posadzimy w miejscach bezpiecznych i uzgodnionych z PZD. Chcielibyśmy, by każda rodzina Członków naszego Stowarzyszenia posadziła i zadbała o jedną taką sadzonkę.

        

Docelowo drzewa zacienią trasę, osłonią od wiatru i nawiewanego pyłu z pól, ograniczą tworzenie się zasp na drodze zimą.

O ustaleniach w sprawie drzewek będziemy informowali na bieżąco.

13.07.2015


''Pętla zabieganych" - Ścieżka biegowa w Chwałowicach

Wraz z Klubem Biegacza ''Harcownik'' z Jelcza-Laskowic przygotowujemy naszą chwałowicką ścieżkę biegową.

Ścieżka swój początek i koniec będzie miała na ul. Polnej. Zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem trasy - mapka powiększy się po kliknięciu.

W najbliższych dniach na ścieżce pojawią się tablice kierunkowe i kilometrowe:


Dziś już, wspólnie z ''Harcownikiem'', rozpoczynamy przygotowania imprezy biegowej promującej naszą trasę.
27 września 2015 r. odbędą się w Chwałowicach ''IV Biegi Harcownika'' - wydarzenie oficjalnie otwierające ścieżkę biegową.

Podobna impreza odbyła się we wrześniu 2014 r. w Miłoszycach - zgromadziła na starcie setki osób i była doskonałą promocją miejscowości, jej turystyczno - przyrodniczego charakteru.

Zapraszamy Państwa do zapisów na tę amatorską imprezę biegową:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1608

Regulamin biegu: IV Biegi Harcownika - Regulamin.pdf

Kolejne informacje już wkrótce.

23.06.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Wszystkim ''zaczytanym'' w naszych spotkaniach dzieciom, dziękujemy za udział w ostatnim przed wakacjami spotkaniu.

Pogoda pokrzyżowała nasze plany i musieliśmy przenieść się do świetlicy wiejskiej, którą zamieniliśmy w salę gier - chwałowickie bambino casino :)

Dzieci poznały wiele nowych gier:
- rozstawiały ręce i nogi na planszy TWISTER’a tworząc plątaninę kończyn i wyginając się w najdziwniejsze strony,
- zagrały w znanego każdemu Chińczyka,
- w ''5 sekund'' musiały podać skojarzenia do odczytywanych haseł,
- sprawdziły się w rozwiązywaniu Sudoku itd.

        

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 11.09.2015.
Przygotujemy dla Was coś specjalnego i mamy nadzieję, że tym razem będzie nam przyświecało słońce.

Udanych wakacji i do zobaczenia!!

15.06.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

Wszystkie dzieci mieszkające w Chwałowicach i okolicy, zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu ''Chwałowice czytają dzieciom''.

Przygotujcie się na doskonałą zabawę na świeżym powietrzu oraz kino Bambino na dworze!!

Zabierzcie ze sobą dobry humor a o resztę zadbają jak zawsze, Wasze koordynatorki :-)

        

Czekamy na Was!

Termin: 12.06.2015
Godzina: 17:30
Miejsce: Schronisko Młodzieżowe w Chwałowicach

08.06.2015


Festyn Rodzinny w Chwałowicach

30 maja odbył się doroczny festyn - integracja rodzinna w Chwałowicach, zabawa dla dorosłych i dzieci (również z okazji Dnia Dziecka).

Rozegraliśmy mecz w piłkę nożną Żonaci - Kawalerowie, było dużo emocji i dobrej zabawy. W regulaminowym czasie wynik brzmiał 1 - 1.
Po kilku seriach rzutów karnych szalę zwycięstwa przychylili na swoją stronę Kawalerowie zwyciężając nieznacznie w całym spotkaniu. Fotorelacja Piotra Fulary dostępna jest na FB, zapraszamy:

   

Po meczu rozpoczęła się część zabaw i konkursów z nagrodami dla dzieci. Po tym do późnej nocy grał dla nas DJ ROBI.

Dziękujemy za dobrą zabawę!

02.06.2015Podobnie jak w maju zeszłego roku zapraszamy na wiosenny festyn do Chwałowic!
Planujemy zagrać mecz "Żonaci na Kawalerów" w piłkę nożną (chętni proszeni są o zgłaszanie się do p. Sołtys, trenerzy obu drużyn czekają). Prosimy żony, wybranki i kochanki, a także wszystkich Chwałowiczan o doping! Dla zwycięskiej drużyny beczka napoju z pianką!

Zapraszamy również na część dla dzieci, z darmowymi dmuchańcami, zabawami, konkursami i nagrodami. To z okazji DNIA DZIECKA.

Wieczorną imprezę uświetni DJ ROBI.
               MIŁEJ ZABAWY!
17.05.2015


I chwałowicki rajd rowerowy za nami

9 maja grupą ponad 30 osób przejechaliśmy wspólnie 20 km na rowerach okolicznymi lasami. Pogoda dopisała, humory również.

Dotarliśmy prawie do Miłocic, Sątoka. Objedliśmy z lodów sklep w Grędzinie. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia pod dębem Słowianinem w Dębinie.

A potem wspólnie spaliliśmy kiełbachy nad ogniskiem przy naszym schronisku. Było bardzo sympatycznie, dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym rajdzie!

                   
             
             
                   

10.05.2015


Aktywny tydzień przed nami!

Środa, 6 maja, godz. 17:30 - Ping-pong i szachy w świetlicy dla 7-15-latków.


Piątek, 8 maja, godz. 17:30 - Chwałowice czytają dzieciom - spotkanie w schronisku dla najmłodszych.


Sobota, 9 maja, godz. 15:30 - Rajd rowerowy, szczegóły poniżej.

Serdecznie zapraszamy!
02.05.2015


9 maja - Rajd rowerowy!

Serdecznie zapraszamy na I Chwałowicki Rajd Rowerowy.

Spotykamy się w sobotę 9 maja o godz. 15.30 przy Schronisku w Chwałowicach na ul. Szkolnej.

Trasa rajdu liczy 20 km i została wyznaczona głównie (ale nie tylko) drogami leśnymi. Każdy uczestnik rajdu otrzyma mapkę z przebiegiem trasy, a ponadto dla pierwszych 40 uczestników rajdu, którzy zgłoszą się na jego starcie zapewniamy atrakcyjne chusty rajdowe.

W szczególności zapraszamy młodych rowerzystów - dostosujemy tempo również do ich możliwości a postoje zaplanowane na trasie pozwolą odpocząć i zregenerować siły.

  

Głównym celem rajdu jest popularyzacja aktywnej formy spędzania wolnego czasu, jaką jest jazda na rowerze oraz integracja mieszkańców, ponieważ rajd kończy się wspólnym ogniskiem dla wszystkich uczestników na terenie Schroniska w Chwałowicach (kiełbaski we własnym zakresie).

Regulamin rajdu w zakładce ''Rajdy rowerowe'' w menu po lewej stronie.

Zapraszamy!

29.04.2015


Ping-pong i szachy w świetlicy

We czwartek 23 kwietnia rozpoczęliśmy cykliczne spotkania dla dzieciaków i młodzieży w wieku 7-15 lat przy stole pingpongowym i szachach.

Chcemy wykorzystać naszą świetlicę wiejską i zaoferować tej grupie wiekowej wspólną zabawę ale i naukę gry w pingponga i szachy pod okiem instruktorów.

Spotykać się będziemy możliwie raz w tygodniu, o godz. 17:30, we środy lub czwartki, terminy najbliższych gier podamy tu na stronie lada dzień.

W organizacji spotkań pomaga nam Fundacja Fajna Rodzina zajmująca się na co dzień szachoterapią i hipoterapią, także w Chwałowicach.

         

Spróbuj i Ty swoich sił, Młody Chwałowiczaninie!

25.04.2015


Ping-pong i szachy w świetlicy

Już od tego czwartku (23.04) zapraszamy dzieciaki / młodzież w wieku 7-15 lat na spotkanie przy przy ping-pongu i szachach!
Rozpoczynamy o 17:30 - pogramy, pogłówkujemy, świetlica będzie nasza!Zapewniamy opiekę młodym Chwałowiczanom, sprzęt i dobrą zabawę do godz. 19:00. Można też przynieść własne rakietki - jeśli ktoś ma. Zapraszamy!

21.04.2015


Zebranie Wiejskie
środa, 29.04.2015, godz. 19:00, świetlica wiejska

Pani Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na Zebranie Wiejskie. W programie m.in. organizacja festynu planowanego na 30 maja, przygotowanie na ten cel środków z budżetu sołectwa, plan oświetlenia solarnego na ul. Szkolnej.
21.04.2015


Wiosenne porządki:
sobota, 18 kwietnia

Dziękujemy Państwu za udział w sprzątaniu! Za liczne przybycie i zaangażowanie, by Chwałowice były czyste i piękne!

Było nas więcej niż w zeszłym roku, co bardzo cieszy. Śmieci zebraliśmy około 200 worków. Sprzątali duzi i mali, co widać na kilku poniższych zdjęciach.

Dziękujemy za pomoc w akcji oraz późniejsze integracyjne ognisko Nadleśnictwu Oława i naszym Leśniczym. Za konkursy z nagrodami, ciekawą wystawę fauny i flory naszych lasów. Liczymy na dalszą współpracę!

                 

19.04.2015


Wiosenne porządki:
sobota, 18 kwietnia

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnej akcji.
Zadbajmy o czystość naszej wioski oraz okolicznych lasów.

Tym razem sprzątanie zaplanowaliśmy wspólnie z Nadleśnictwem Oława.
Rozpoczniemy o 9:30 i w ciągu trzech godzin postaramy się uporządkować teren Chwałowic oraz pobliskie tereny zalesione.

Spotykamy się w dwóch miejscach:
     - przy krzyżu / sklepie,
     - przy leśniczówce Łaziszki.

Zapewniamy worki na śmieci i rękawice ochronne.

O godz. 12:30 rozpocznie się grill na terenie leśniczówki Łaziszki, wspólna integracja, spotkanie z naszym Nadleśniczym, poczęstunek, konkursy dla najmłodszych, itp.

Serdecznie zapraszamy!

12.04.2015


03.04.2015


Wesołych Świąt!

Wszystkiego co najlepsze na Świeta Wielkiej Nocy, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku

                życzy Zarząd Stowarzyszenia

04.04.2015

Chwałowice czytają dzieciom!

  

Witajcie Drogie Dzieci,

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie z cyklu ''Chwałowice czytają dzieciom'' w najbliższy piątek tj. 13 marca o godz. 17.30 do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.

Tym razem będziemy poznawać najmniejszy kontynent na świecie - Australię!!!

Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić słuchając bajek i legend z nieznanego kontynentu. Poznamy również mieszkańców Australii oraz zwierzęta tam żyjące, a na zakończenie zrobimy wspólną Wielką Rafę Koralową.

Serdecznie zapraszamy. Organizatorki.

09.03.2015


8 marca - Święto Kobiet!

Szanowne Chwałowiczanki!

Z okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, radości, i pociechy z nas, facetów, Chwałowiczan! :)

Panowie ze Stowarzyszenia.

08.03.2015''Pętla zabieganych" - Ścieżka biegowa w Chwałowicach

Ruszają przygotowania naszej chwałowickiej ścieżki biegowej.

Dziś już, wspólnie z klubem biegaczy ''Harcownik'' z Jelcza-Laskowic, rozpoczynamy przygotowania imprezy biegowej promującej naszą trasę.
27 września 2015 r. odbędą się w Chwałowicach ''IV Biegi Harcownika'' - wydarzenie oficjalnie otwierające ścieżkę biegową.

Podobna impreza odbyła się we wrześniu 2014 r. w Miłoszycach - zgromadziła na starcie setki osób i była doskonałą promocją miejscowości, jej turystyczno - przyrodniczego charakteru.

Zapraszamy Państwa do zapisów na tę amatorską imprezę biegową:
http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1608

Regulamin biegu: IV Biegi Harcownika - Regulamin.pdf

Kolejne informacje już wkrótce.

19.02.2015


Kurs komputerowy

W piątek 20 lutego o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Chwałowicach odbędzie się zebranie organizacyjne osób zainteresowanych udziałem w cyklu szkoleń komputerowych finansowanych w 100% z funduszy unijnych (Program Operacyjny ''Kapitał Ludzki'').

Uczestnicy/czki Projektu otrzymają wsparcie w postaci bezpłatnych szkoleń przeprowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, komplet materiałów szkoleniowych oraz opłacony egzamin.

Organizatorzy zapraszają na zebranie organizacyjne, szczegóły także u Pani Sołtys.

18.02.2015


Chwałowice czytają dzieciom!

UWAGA! Zmiana: spotykamy się w Schronisku Szkolnym!

Zapraszamy dzieci na kolejne spotkanie z cyklu ''Chwałowice czytają dzieciom!'' w dniu 13 lutego (piątek) o godz. 17.30 w Schronisku Szkolnym.

Tym razem zaprosimy Was w ''Podróż po Afryce''. Będziemy czytać historie o afrykańskich dzieciach, poznamy kilka afrykańskich bajek i pooglądamy piękne zdjęcia ''Czarnego Lądu''. Będziemy również poznawać nowe gry i zabawy, w które bawią się Wasi afrykańscy rówieśnicy. Nie zabraknie także skocznej, afrykańskiej muzyki i afrykańskich masek, które będziecie mogli samodzielnie wykonać.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Organizatorki.

09.02.2015


Europejskie drzewo roku 2015

Wesprzyjmy dostojny dąb naszych sąsiadów - Słowianin, rosnący w Dębinie. Drzewo reprezentuje Polskę w europejskim konkursie.

Głosowanie trwa tylko do 28 lutego, zapraszamy!

Wystarczy wejść na http://www.treeoftheyear.org/Letosni-rocnik/Dub-Slovan.aspx i zagłosować - jeden głos z jednego adresu mailowego.

08.02.2015


Plan działań Stowarzyszenia na rok 2015

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia przyjęło 3 lutego 2015 plan działania Stowarzyszenia na rok 2015:

Na zebraniu przyjęto Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w roku 2014, podjęto także decyzję w sprawie przystąpienia Stowarzyszenia do Lokalnej Grupy Działania ''Dobra Widawa''.

04.02.2015


Jasełka Chwałowickie

11 stycznia br. wystawiliśmy w naszej świetlicy pierwsze przedstawienie przygotowane przez mieszkańców Chwałowic. Dziękujemy licznie przybyłym widzom. Zapraszamy do obszernej relacji z tego wydarzenia.

Podziękowania dla Pani Reżyser, aktorów, całej załogi technicznej (scenografów, operatorów światła i dźwięku, kamerzystów), koleżanek, które przygotowały oprawę muzyczną przedstawienia, a także dla pań, które uświetniły ten wieczór swoimi wspaniałymi ciastami - składa Zarząd Stowarzyszenia!

W najnowszym numerze napisała o naszym przedstawieniu Gazeta Powiatowa.

Więcej szczegółów oraz obszerna fotogaleria w zakładce Jasełka Chwałowickie w menu po lewej stronie.


1 lutego na zaproszenie sołtysa Ratowic, pana Jarosława Jagielskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Ratowic, wystawiliśmy nasze jasełka w ratowickiej pięknej świetlicy. Być może będzie to zaczątek do dalszej współpracy pomiędzy naszymi miejscowościami, wymiany pomysłów i doświadczeń.

02.02.2015


Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 3 lutego 2015 roku, o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. W programie m.in. przedstawienie Sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w roku 2014, przyjęcie Planu Działania Stowarzyszenia na rok 2015, a także omówienie planów przystąpienia Stowarzyszenia do Lokalnej Grupy Działania ''Dobra Widawa''.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami działań Stowarzyszenia na bieżący rok:

Na zebranie zapraszamy również osoby chcące przystąpić do Stowarzyszenia.

21.01.2015


Spotkanie opłatkowe w Chwałowicach

18 stycznia br. odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców naszej wioski. Wzięli w nim udział Proboszcz naszej parafii, ks. Marek Hula, Zastępca Burmistrza p. Romuald Piórko, oraz liczna grupa Chwałowiczan.

     

Na spotkaniu swój bardzo ciekawy program muzyczny, pełen kolęd polskich i zagranicznych, przedstawił chór dziecięcy ''Canzonetta'' z Minkowic Oławskich, prowadzony przez pp. Małgorzatę i Jerzego Rzempołuchów.

19.01.2015                Wcześniejsze informacje (2014)