Zebranie Wiejskie oraz Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 10 stycznia 2017 roku, w świetlicy wiejskiej odbędą się zebrania:

Zebranie Wiejskie - godz. (17:30)/18:00.
Porządek obrad: Przedstawienie i przyjęcie sprawozdania z realizacji funduszu sołeckiego na 2016 r, omówienie zagadnień związanych z działalnością Gminnej Spółki Wodnej na terenie Chwałowic.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia - godz. (18:00)/19:00
Porządek obrad: Przedstawienie sprawozdania z działalności Stowarzyszenia w roku 2016, przyjęcie planu działania Stowarzyszenia na rok 2017, ponowny wybór Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.

Oba zebrania, zgodnie ze statutami, mają po 2 terminy. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugie terminy, tj. na 18:00 (Zebranie Wiejskie) i 19:00 (Zebranie Stowarzyszenia).

27.12.201627.12.2016

    

Z okazji zbliżających się
Świąt Bożego Narodzenia
składamy mieszkańcom Chwałowic najserdeczniejsze życzenia
radości, szczęścia, optymizmu i spokoju.
Spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w Nowym Roku. Pomyślności w życiu osobistym, pracy zawodowej i społecznej oraz dużo zdrowia

życzy Zarząd Stowarzyszenia oraz Sołtys.

19.12.2016


Zebranie Wiejskie oraz Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 1 grudnia 2016 roku, w świetlicy wiejskiej odbyły się zebrania: Wiejskie oraz Walne Zebranie Stowarzyszenia.

Na Zebraniu Wiejskim wybrano nowy skład Rady Sołeckiej Chwałowic:
       - Eugenia Boruń,
       - Aleksander Dubielewicz,
       - Magdalena Kowal,
       - Magdalena Moska,
       - Piotr Sołowiej,
       - Maciej Stępniewski,
       - Iwona Szczerba.

Podczas Walnego Zebrania Członków wybrano nowy Zarząd Stowarzyszenia w składzie:
       - Aneta Kowal (Prezes),
       - Tomasz Andreasik,
       - Joanna Ciszewska-Gajda,
       - Aneta Fulara,
       - Danuta Troska.

Wybrano także skład Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia:
       - Adam Kowal,
       - Jadwiga Tylipska,
       - Wanda Willim.

Gratulujemy i życzymy owocnej działalności społecznej!

02.12.2016


Zebranie Wiejskie oraz Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 1 grudnia 2016 roku, w świetlicy wiejskiej odbędą się zebrania:

Zebranie Wiejskie - godz. (17:45)/18:15.
Cel: Wybór Rady Sołeckiej, omówienie bieżących spraw sołectwa.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia - godz. (18:00)/19:00
Cel: Wybór nowego Zarządu Stowarzyszenia oraz Komisji Rewizyjnej, omówienie bieżących spraw Stowarzyszenia.

Oba zebrania, zgodnie ze statutami, mają po 2 terminy. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugie terminy, tj. na 18:15 (Zebranie Wiejskie) i 19:00 (Zebranie Stowarzyszenia).

Na zebranie zapraszamy również osoby chcące przystąpić do Stowarzyszenia.

17.11.2016


Mikołajki w Chwałowicach
04.12.2016

Szanowni Państwo, Stowarzyszenie wraz z Sołtysem przygotowują na niedzielę 04.12 spotkanie Mikołajkowe. Zapraszamy zainteresowanych, dużych i małych. Przewidujemy formułę wspólnej zabawy dorosłych i dzieci, wspólne prace plastyczne, itp. Tak, by Św. Mikołaj, który nas odwiedzi, był zadowolony :)

Impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Prośba o zgłaszanie mailem (biuro@chwalowice.org) lub telefonicznie (691 062926) dzieci, które wezmą udział w zabawie. Przygotujemy dla nich paczki z prezentami. Uwaga: Zapisy zamykamy 27 listopada. Zapraszamy!

16.11.2016Jesteśmy w drugim etapie konkursu!
Dziękujemy bardzo za 1003 głosy oddane na nasz projekt. Jest moc!!!! :)
Uzupełniamy teraz dokumentację, kosztorys projektu i pozostaje nam czekać na obrady i przychylność konkursowego jury. Ostateczne wyniki na poczštku stycznia.

A oto filmik nakręcony na potrzeby drugiego etapu:

13.11.2016


Pierwsza Pomoc Przedmedyczna
Kurs - 03.12.2016

Szanowni Państwo, przygotowujemy dla członków naszego stowarzyszenia jednodniowy, podstawowy kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Warto byśmy wiedzieli jak pomagać w nagłych przypadkach, jak reagować by pomóc.


Szkolenie rozpocznie się w świetlicy w Chwałowicach, w sobotę 03.12.2016 o godz. 15:00. Poprowadzi je zespół strażaków z Minkowic. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, prosimy zainteresowanych o maila na adres biuro@chwalowice.org. Zapraszamy!

12.11.2016


Nowy Sołtys Chwałowic

8 listopada 2016 r. na Zebraniu Wiejskim wybrano p. Michała Wolskiego na Sołtysa Chwałowic. Gratulujemy!


Dziękujemy dotychczasowej Pani Sołtys za pracę na rzecz naszej wioski. Nowemu Sołtysowi życzymy skuteczności i wytrwałości!

09.11.2016


   
Nasi wrócili na tarczy
Syrena Jaczkowice - Dolomit Chwałowice
2-0

6 listopada chwałowiccy piłkarze ulegli na wyjeździe graczom z Jaczkowic. Spadamy niestety w tabeli na dziewiąte miejsce: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

Za tydzień Dolomit zagra u siebie z Widawą Grędzina. Mecze z Grędzinianami zawsze są smaczkiem w ligowych rozgrywkach, zapraszamy do kibicowania!

06.11.2016

KONCERT CHARYTATYWNY
DLA MAGDY CYCAK!
04-11-2016, godz. 18:00
31.10.2016Chwałowiczanie i przyjaciele Chwałowic!
Wystartowaliśmy właśnie w konkursie na projekt społeczny w ramach platformy SPOŁECZNIK 2.0. Chcielibyśmy w ten sposób pozyskać środki na ''CHWAŁOWICKI KLUB KSIĄŻKI'' - planowane miejsce spotkań, bibliotekę, małą przytulną czytelnię.
Pełny opis projektu znajduje się pod adresem: http://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/868
Potrzebujemy teraz Państwa głosów - dużo! :) Przez najbliższe dni (do 8.11) Państwa głosowanie wyłoni grupę 30 projektów, które przejdą do etapu finałowego konkursu.
Aby oddać swój głos na wybrany projekt należy założyć konto na portalu: http://spolecznik20.pl/signup, a następnie się zalogować. Możliwość oddania głosu mają tylko osoby zalogowane. Aby oddać głos, przy naszym projekcie prosimy kliknąć przycisk ''Głosuj'' w prawym górnym rogu. Dziennie możecie Państwo oddać jeden głos, pamiętając, że do swojej dyspozycji każdy ma łączną pulę 10 głosów.

Serdecznie zapraszamy! Każdy głos na wagę złota! :)

27.10.2016

''Chwałowice od kuchni''!

Przygotowania wieczoru biesiadnego idą pełną parą. Czy mają już Państwo pomysł na dania buraczane lub zieminiaczane? Przypominamy, że tegoroczna biesiada w sensie kulinarnym będzie starciem ''burak kontra ziemniak''. Wszystko w Państwa rękach i kuchniach, zapraszamy do wspólnej kulinarnej zabawy! Każdy półmisek państwa strawy doczeka się ochów i achów :)

5 listopada, godz. 18:00

Gośćmi specjalnymi naszej biesiady będą ''Gajkowianie'' - zespół ludowy z Gajkowa. Zabawią się z nami ale i pośpiewają: ludowo, patriotycznie, zaproszą zapewne do wspólnego śpiewania i nas!

Tej samej soboty, 5 listopada, od godz. 11:00 sadzić będziemy drzewka przy drodze do J-L, serdecznie państwa zapraszamy do wspólnej pracy.

27.10.2016

Zebranie Wiejskie
WYBORY SOŁTYSA
08-11-2016, godz. 18:00/18:30
26.10.2016


   
Wygrana na swoim boisku
Dolomit Chwałowice - Zorza Niemil
3-1

23 października, po dobrej grze, nasza drużyna dopisała do swojego dorobku 3 punkty i awansowała na szóste miejsce w tabeli: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

Czeka nas teraz dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Po niej, 6 listopada, Dolomit zagra na wyjezdzie z Syreną Jaczkowice. I w tym meczu liczymy na punkty!

23.10.2016


GAJKOWIANIE na biesiadzie
''Chwałowice od kuchni''!

Przygotowania wieczoru biesiadnego idą pełną parą. Miło nam poinformować, że swój udział w imprezie potwierdził zaproszony Zespół Ludowy ''Gajkowianie'' z Gajkowa - zabawią się z nami ale i pośpiewają: ludowo, patriotycznie, zaproszą zapewne do wspólnego śpiewania i nas!

5 listopada, godz. 18:00

Czy mają już Państwo pomysł na dania buraczane lub zieminiaczane? Przypominamy, że tegoroczna biesiada w sensie kulinarnym będzie starciem ''burak kontra ziemniak''. Wszystko w Państwa rękach i kuchniach, zapraszamy do wspólnej kulinarnej zabawy!

Tej samej soboty, 5 listopada, od godz. 11:00 sadzić będziemy drzewka przy drodze do J-L, serdecznie państwa zapraszamy do wspólnej pracy.

21.10.2016


   
Klimatyzatory w świetlicy
- wykonawca wybrany

Informujemy, że w UMiG J-L dokonano wyboru wykonawcy instalacji klimatyzacyjnej w chwałowickiej świetlicy.

Na zapytanie ofertowe wpłynęło 5 ofert od firm: AJJ Global, BP-Klimat, In-Kom i Klimatus. Najwięcej punktów uzyskała oferta firmy Klimatus. Prace montażowe rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Dokumentacja postępowania ofertowego znajduje się w UMiG.

21.10.2016


   
Remis w Chrząstawie
Czarni Chrząstawa - Dolomit Chwałowice
3-3

W wyjazdowym meczu 16 października podzieliliśmy się punktami z gospodarzami. Dla Dolomitu bramki zdobywali Radosław Zając i Łukasz Zaskórski (x2). Po ósmej kolejce rozgrywek zajmujemy dziś siódme miejsce w lidze: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

Najbliższe 3 mecze rozegramy z drużynami sklasyfikowanymi na dalszych miejscach tabeli. Jest szansa na punkty i awans w zestawieniu. 23 października na naszym boisku podejmiemy Zorzę Niemil. Zapraszamy na tak zwane trybuny!

16.10.2016


5 listopada - sadzenie drzewek
i ''Chwałowice od kuchni''!

Zapraszamy mieszkańców na godz. 11:00 - we współpracy z Powiatowym Zarządem Drogowym posadzimy wzdłuż drogi do Laskowic kolejne drzewka.

Drzewka w przyszłości utworzą piękną aleję, osłonią drogę przed słońcem, pyłem z pół i zaspami śniegu. W zeszłym roku posadziliśmy 20 sztuk, teraz do posadzenia jest 30 sadzonek.

Wszystkich mieszkańców Chwałowic zapraszamy tej samej soboty o 18:00 do świetlicy wiejskiej na biesiadę ''Chwałowice od kuchni''.
Podobnie jak rok temu, organizatorki zachęcają:

Sąsiedzi ! Nie siedźcie w domach! Wyciągajcie nalewki, ogóreczki, pasztety i spotkajmy się przy wspólnym stole. Jak zwykle wybierzemy nalewkę i przysmak roku. Tym razem ogłaszamy konkurs ''burak kontra ziemniak''. Zwycięzcy otrzymają piękne nagrody wykonane przez artystkę z Chwałowic, ale to już niespodzianka!
Czekamy na Was!

Zachęćcie również swe pociechy do udziału w tym smakowitym przedsięwzięciu, może rośnie nam nowy talent kulinarny. Może któreś zrobi ciasteczka, upiecze babeczki albo chociaż zrobi ludzika z kasztanów, przejaw wszelkiej aktywności mile widziany.

A oto jak bawiliśmy się wspólnie w poprzednich latach:

12.10.2016


   
Brawo nasi!
Dolomit Chwałowice - Czarni Sobocisko
4-2

9 października Dolomit, po 4 meczach na wyjeździe, zagrał wreszcie przed swoją publicznością. Efektownie ograł drużynę z Sobociska i znów wskoczył na ósme miejsce w tabeli: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

Za tydzień, 16 października, gramy na wyjeździe w Chrząstawie z tamtejszą Widawą. Trzymamy kciuki!

09.10.2016


Zebranie Wiejskie
Wtorek 11.10.2016, godz. 18:00, świetlica wiejska

Pani Sołtys zaprasza mieszkańców Chwałowic na Zebranie Wiejskie. Gościem zebrania będzie Burmistrz J-L.
04.10.2016


   
Niestety znowu przegrana
Zalesie Wójcice - Dolomit Chwałowice
5-1

2 października Dolomit przegrał na wyjeździe w Wójcicach. Przesuwamy się tym samym na dziewiąte miejsce w tabeli: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

Za tydzień, 9 października, mecz w Chwałowicach z Czarnymi Sobocisko. Zapraszamy kibiców, przeciwnik ma tylko 2 punkty więcej od naszej drużyny, pomóżmy naszym wygrać!

02.10.2016


Elektroodpady
Odpady wielkogabarytowe

01.10 - Odbiór eletroodpadów. Do ok. godź 8:30 można je wystawiać przed posesję.

05.10 - Kontener na odpady wielkogabarytowe przy sklepie.
06.10 - Kontener na skrzyż. ul. Głównej i Leśnej (Łaziszki).

Zapraszamy do skorzystania.


27.09.2016


   
Ciężki mecz na wyjeździe
Orzeł Marszowice - Dolomit Chwałowice
5-0

25 września niestety Dolomit znów poległ, tym razem w Marszowicach. Sytuacja w tabeli po pięciu kolejkach: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

Za tydzień, 2 października, Dolomit zagra, ponownie na wyjeździe, z Zalesiem Wójcice. Wójcice grają w tym roku dobrze, nie będzie to łatwy mecz. Niemniej - kibicujemy!

25.09.2016

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
24 września 2016

W sobotę, przy pięknej pogodzie, spotkaliśmy się na ''Pętli Zabieganych'' w Chwałowicach, by zmierzyć się drużynowo z trudami gry terenowej. Ponad 60 osób, dorosłych i młodocianych, ruszyło na trasę pełną zadań sprawnościowych i konkursów. 10 konkurencji, 3,5 km leśnych i polnych dróg, kurz, pot i uśmiechy :) Tak było.

Po zabawie ogłosiliśmy wyniki przy ognisku, gitarze, ziemniaczkach i ogniskowych naleśnikach. Brawo dla wszystkich uczestników, co do jednego. Dziękujemy też całej grupie zaangażowanych organizatorów!

Ponieważ wiemy, że się Państwu podobało, z pewnością powtórzymy zabawę za rok. Oczywiście zadania będą nieco inne :) Jeszcze raz dzięki za świetnie spędzoną sobotę w naszych Chwałowicach!

25.09.2016


   
Porażka z liderem
Piast Nadolice - Dolomit Chwałowice
2-0

18 września nasza drużyna uległa na wyjeździe drużynie z Nadolic. Wymagający przeciwnik zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, nasz Dolomit po 4 kolejkach jest ósmy. Pełna tabela dostępna na http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

W przyszły weekend, 25 września, Dolomit zagra w Marszowicach z tamtejszym Orłem. I tu nie będzie łatwo, piłkarze Orła Marszowice są wiceliderem w naszej lidze. Tym bardziej zapraszamy do kibicowania naszym!

18.09.2016

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
24 września 2016

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA !!!

Na sobotę 24 września przygotowujemy dla Chwałowiczan dużych i małych wspólną, integracyjną zabawę w terenie. O 15:00 zapraszamy 4-osobowe drużyny na naszą ''Pętlę Zabieganych'' by zabawić się w rodzaj biegu przełajowego z zadaniami.
Wszelkie szczegóły znajdują się w dostępnym tutaj regulaminie.
Zapraszamy dorosłych i dzieciaki! Zgłoszone wcześniej drużyny przemierzą na czas leśną pętlę 3,5 km, wykonując po drodze odpowiednio punktowane, różne zadania (sprawnościowe i logiczne). Czekają na Państwa medale i nagrody!

Po zakończeniu zmagań sportowych zapraszamy na ognisko z gitarą przy Schronisku szkolnym, kartofle z żaru, ogniskowe naleśniki i inne smakołyki!

17.09.2016


Zebranie Wiejskie
Poniedziałek 19.09.2016, godz. 18:00, świetlica wiejska

Pani Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na dodatkowe Zebranie Wiejskie. W programie podział funduszu sołeckiego na rok 2017.
12.09.2016


   
Brawo Dolomit!
Polonia Godzikowice - Dolomit Chwałowice
1-5

11 września nasza drużyna na wyjeździe wysoko zwyciężyła w meczu z zamykającą tabelę Polonią. Bramki strzelili Radosław Zając (x3) i Łukasz Zaskórski (x2). Sytuacja w tabeli po trzech kolejkach: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

W najbliższą niedzielę, 18 września, Dolomit zagra u siebie z Piastem Nadolice. Rywale zajmują wysoką, drugą pozycję w tabeli. Zapraszamy kibiców na chwałowickie boisko!

Uwaga! Mamy informację, że nastąpiła zmiania i mecz odbędzie się w Nadolicach. Życzymy naszym piłkarzom zwycięstwa!

11.09.2016

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
24 września 2016

Na sobotę 24 września przygotowujemy dla Chwałowiczan dużych i małych wspólną, integracyjną zabawę w terenie. O 15:00 zapraszamy 4-osobowe drużyny na naszą ''Pętlę Zabieganych'' by zabawić się w rodzaj biegu przełajowego z zadaniami.
Wszelkie szczegóły znajdują się w dostępnym tutaj regulaminie.
Zapraszamy dorosłych i dzieciaki! Zgłoszone wcześniej drużyny przemierzą na czas leśną pętlę 3,5 km, wykonując po drodze odpowiednio punktowane, różne zadania (sprawnościowe i logiczne). Czekają na Państwa medale i nagrody!

Po zakończeniu zmagań sportowych zapraszamy na ognisko z gitarą przy Schronisku szkolnym, kartofle z żaru, ogniskowe naleśniki i inne smakołyki!

07.09.2016


   
Przegrana na własnym boisku
Dolomit Chwałowice - Rzemieślnik Oława
2-3

4 września na chwałowickim boisku nasza drużyna uległa niestety piłkarzom z Oławy. Sytuacja w tabeli do wglądu na: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

W najbliższą niedzielę, 11 września, Dolomit zagra na wyjeździe z Polonią Godzikowice. Przeciwnik zajmuje po dwóch kolejkach ostatnie miejsce w tabeli, liczymy na solidną wygraną!

05.09.2016


Zebranie Wiejskie
Poniedziałek 12.09.2016, godz. 18:00, świetlica wiejska

Pani Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na Zebranie Wiejskie. W programie m.in. podział funduszu sołeckiego na rok 2017.
05.09.2016Gaz ziemny w Chwałowicach

Szanowni Państwo, nasze Stowarzyszenie otrzymało informację, że w oparciu o zebrane w maju ankiety firma Gen Gaz wstępnie zaakceptowała budowę sieci gazowej w Chwałowicach. Ostateczna decyzja oraz termin realizacji inwestycji są uzależnione od otrzymania dotacji unijnej na ten cel. O rozwoju wydarzeń będziemy w miarę możliwości informowali Państwa na bieżąco.31.08.2016


   
Dolomit Chwałowice zwycięża w pierwszym meczu sezonu!
LZS Ścinawa Polska - Dolomit Chwałowice:
1-2

28 sierpnia rozpoczął się sezon 2016/17 klasy B (grupa Wrocław VII) w piłkę nożną. Dolomit zaczął od solidnej wygranej na wyjeździe. O wynikach naszej drużyny będziemy Państwa informowali tu na stronie. Sytuacja w tabeli do wglądu na: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

Zapraszamy już w najbliższą niedzielę na boisko w Chwałowicach: 4 września Dolomit podejmie Rzemieślnika Oławę o godz. 17:00.

28.08.2016


Gminne Dożynki 2016 w Dziuplinie

W niedzielę 28 sierpnia zapraszamy do Dziupliny na Gminne Dożynki.

Przygotowaliśmy atrakcyjne stoisko z wiktuałami, smakołykami chwałowickiej kuchni. Nasz dożynkowy wieniec powalczy o miano najpiękniejszego w gminie!

27.08.2016


   
Turniej sołectw
podczas Dni Miłoszyc 2016

14 sierpnia wystawiliśmy 4-osobową drużynę by zmierzyć się z innymi mieszkańcami naszej gminy w turnieju sołectw o puchar Burmistrza. Rywalizację w 6 konkurencjach zakończyliśmy na 5-tym miejscu, co jak na debiut w takiej imprezie, oceniamy całkiem pozytywnie. Najlepiej poszło nam w strzelaniu z wiatrówki - tę konkurencję, trzeba nieskromnie powiedzieć, po prostu wygraliśmy. Reszta konkurencji, no cóż, musimy jeszcze trochę poćwiczyć... :)

Za zdjęcia dziękujemy studiu Kreator Wspomnień.

15.08.2016


II Chwałowicki Rajd Rowerowy za nami

W sobotę 13 sierpnia grupą około 30 Chwałowiczan udaliśmy się rowerami do miejsca, gdzie nasza chwałowicka rzeczka Graniczna uchodzi do Widawy.

Przy pięknej pogodzie, polnymi i leśnymi duktami, zrobiliśmy łącznie 35 km. W Chrząstawie objedliśmy dwa sklepy spożywcze ze wszystkich lodów.

Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu. Dziękujemy za miły wspólnie spędzony czas i do zobaczenia na trasie już wkrótce!


Filmik ''Wielka wyprawa do ujścia Granicznej'':

14.08.2016


13 sierpnia - Rajd rowerowy!

Serdecznie zapraszamy na II Chwałowicki Rajd Rowerowy.

Spotykamy się w sobotę 13 sierpnia o godz. 15.30 przy Schronisku w Chwałowicach na ul. Szkolnej.

Trasa rajdu liczy ok. 20 km i została wyznaczona głównie (ale nie tylko) drogami leśnymi. Każdy uczestnik rajdu otrzyma mapkę z przebiegiem trasy.

W szczególności zapraszamy młodych rowerzystów - dostosujemy tempo również do ich możliwości a postoje zaplanowane na trasie pozwolą odpocząć i zregenerować siły.

  

Podobnie jak w zeszłym roku planujemy zatrzymać się całą grupą przy sklepie wiejskim na trasie, na lody dla ochłody :)

Regulamin rajdu w zakładce ''Rajdy rowerowe'' w menu po lewej stronie.

Zapraszamy!

09.08.2016


Wakacyjny piknik - Festyn w Chwałowicach

23 lipca 2016r. zorganizowaliśmy doroczny festyn w Chwałowicach. Od godz. 16:00 do białego rana bawiliśmy się na placu za Schroniskiem Szkolnym.

Dla dzieci przygotowano konkursy z wieloma nagrodami, malowanie twarzy, czekały też dmuchańce oraz ciepły poczęstunek.
Nie obyło się także bez konkursów dla dorosłych, zabawy było co niemiara:


Na boisku, podobnie jak rok temu, odbył się mecz w piłkę nożną ''Żonaci na Kawalerów''. Zwyciężyli kawalerowie: 5-1. Oto galeria z boiska:Wieczorną imprezę uświetnił DJ Ejsy. DZIĘKUJEMY ZA ŚWIETNĄ ZABAWĘ!

24.07.2016


Festyn - Piknik                  Chwałowice, sobota 23 lipca

Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na festyn - piknik do Chwałowic!
Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 grami i konkursami dla dzieci. Czekają dmuchańce oraz wiele nagród.
O godz. 18:00 planujemy rezegrać mecz ''Żonaci na Kawalerów'' w piłkę nożną, zapraszamy chętnych do gry oraz kibiców! Dla zwycięskiej drużyny Pani Sołtys przygotowała beczkę napoju z pianką!

Wieczorną imprezę uświetni DJ EJSY.

MIŁEJ ZABAWY!

18.07.2016


Ulice oznakowane!

W ostatnich dniach na skrzyżowaniach w Chwałowicach pojawiły się nowe tabliczki z nazwami ulic. Solidnie wykonane, ładne, z herbem gminy. Pomogą odnaleźć się w naszej wsi przyjezdnym i poszukującym konkretnego adresu (kurierom, dostawcom usług itp.). Jest to zakrojona na szerszą skalę akcja UMiG Jelcz-Laskowice, podobne oznakowanie pojawiło się w innych wioskach na terenie gminy. Dziękujemy!


26.06.2016

FOTOREPORTER24.PL - reportaż o Chwałowicach

20.06.2016


   
Wakacje z globusem!
19 czerwca
Gra terenowa dla dzieci

Zapraszamy serdecznie małe i duże dzieci z Chwałowic na grę terenową ''Wakacje z globusem''.
Kochane dzieciaki! Jeśli chcecie wspólnie powitać lato i wakacje, przyjdźcie
19 czerwca na godz. 15.00 koło Schroniska w Chwałowicach. Stamtąd wyruszymy w podróż dookoła świata!

Cena biletu lotniczego: 1 uśmiechnięta buźka i para wygodnych butów.

07.06.2016Gaz ziemny w Chwałowicach

Szanowni Państwo, deklaracje zainteresowania poborem gazu ziemnego zostały przekazane firmie Gen Gaz, trwają analizy opłacalności inwestycji. W razie pytań prosimy o telefon: 691-062926.05.06.2016Gaz ziemny w Chwałowicach

Szanowni Państwo, dziękujemy za udział w spotkaniu z przedstawicielami firmy GEN GAZ, które odbyło się 12 maja br.
Do końca miesiąca zbierane są deklaracje zainteresowania poborem gazu ziemnego po wybudowaniu sieci w naszej wsi. Deklarację można pobrać poniżej, wydrukować, podpisać i złożyć u Pani Sołtys. U Pani Sołtys są też gotowe, wydrukowane deklaracje.W razie pytań prosimy o telefon: 691-062926.

16.05.2016


GEN GAZ - zebranie 12 maja!
Gaz ziemny w Chwałowicach

Szanowni Państwo, zapraszamy 12 maja na godz. 18:00 do świetlicy wiejskiej na spotkanie z przedstawicielami firmy GEN GAZ. Firma ta w ostatnim czasie zgazyfikowała kilka okolicznych miejscowości. Obecnie przedstawiciele GEN GAZ zbierają informacje o potencjalnym zainteresowaniu mieszkańców Chwałowic przyłączem gazu ziemnego. Opowiedzą o możliwości budowy sieci w naszej wiosce.Jesienią 2015 r. zebraliśmy i przekazaliśmy ponad 70 deklaracji naszych mieszkańców w tej sprawie.

Jeśli dotąd nie wypełniliście Państwo deklaracji, zapraszamy do jej pobrania, wypełnienia i przyniesienia na spotkanie (klik na miniaturę dokumentu obok). W sklepie są też wyłożone gotowe wydruki deklaracji.

25.04.2016


Wiosenne porządki:
sobota, 16 kwietnia

Dziękujemy Państwu za udział w sprzątaniu! Za liczne przybycie i zaangażowanie.
Było nas więcej niż w zeszłym roku, co bardzo cieszy.

Zebraliśmy około 70 worków śmieci. Mniej niż poprzedniej wiosny, to dobra informacja. Uprzątnęliśmy teren przy sklepie / transformatorze, jest to reperezentacyjna część naszej wsi, chcemy by zdobiła a nie szpeciła. Sprzątali duzi i mali, co widać na kilku poniższych zdjęciach.

Podczas późniejszego integracyjnego ogniska podsumowaliśmy przebieg akcji, w konkursach dla dzieci rozlosowaliśmy karnety na jazdę konną ufundowane przez Magdę Cycak. Dzięki, Magda!

Firma TKM RECYKLING sprzątała równocześnie z nami elektroodpady - również dziękujemy.


18.04.2016


Sprzątanie Chwałowic!
Sobota 16 kwietnia

Drodzy Mieszkańcy, jak co roku na wiosnę chcielibyśmy wspólnie poprzątać naszą okolicę.

Zapraszamy, tego dnia od godz. 11:00 w dwóch punktach naszej wioski wydawać będziemy worki na śmieci i rękawice ochronne:
     - przy świetlicy wiejskiej,
     - na skrzyż. ul. Głównej i Leśnej (Łaziszki).

Kontener na zebrane śmieci przygotuje dla nas ZGK J-L.


Firma TKM RECYKLING w sobotę od rana odbierać będzie spod posesji elektroodpady.

My natomiast ok. godz. 16:00 przeniesiemy się na teren Schroniska Szkolnego, gdzie planujemy ognisko, grill, zabawy dla dzieci. Zapewniamy kiełbaskę dla każdego oraz dobrą zabawę!

05.04.2016


Wywóz odpadów wielkogabarytowych
Wtorek, 05.04.2016

Tego dnia w Chwałowicach stać będą 2 kontenery podstawione przez ZGK:

- przy świetlicy wiejskiej,
- na skrzyż. ul. Głównej i Leśnej (Łaziszki).

Zapraszamy do skorzystania.


30.03.2016


Wesołych Świąt!

Wszystkiego co najlepsze na Świeta Wielkiej Nocy, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku

                życzy Zarząd Stowarzyszenia

26.03.2016

8 marca - Święto Kobiet!

Szanowne Chwałowiczanki!

Z okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, radości, i pociechy z nas, facetów, Chwałowiczan! :)

Panowie ze Stowarzyszenia.

08.03.2016       Chwałowice na mapach
         - przez wieki

Na stronie ''Nasze Chwałowice'' (w menu po lewej stronie) dodaliśmy nowy link do zbioru map przedstawiających naszą wioskę na przestrzeni dziejów. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi znaleziskami. Jeśli posiadacie Państwo inne, nieopublikowane mapy, prosimy o kontakt.

22.02.2016


Kolejny etap ZIMNAR-a 2016 w Chwałowicach!21 lutego na chwałowickiej ''Pętli Zabieganych'' pojawili się ponownie biegacze i kijkarze startujący w cyklu Zimowego Maratonu na Raty. Był to 6-ty, ostatni etap imprezy, rozegrany tym razem w trudnych warunkach pogodowych. Padało i wiało, zawodnicy jednak mimo to wyglądali na bardzo zadowolonych :)

Zwyciężył 6-ty etap (i całe zawody) Bartosz Roskosz. Pośród pań triumfowała Jolanta Miśtak a pośród kijkarzy Janusz Zagaja. Gratulacje!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/
Galeria zdjęć:
  nbsp;Kreator Wspomnień
  Olawa24 (FB)

Dziękujemy kibicom za doping w tych niełatwych warunkach!

21.02.2016


Zimnar w Chwałowicach!

Już w najbliższą niedzielę, 21 lutego, o godz. 11:00 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' odbędzie się kolejny, 6-ty etap Zimowego Maratonu na Raty. Spodziewamy się około 350 biegaczy i kijkarzy. Serdecznie zapraszamy Państwa na trasę by w ramach niedzielnego spaceru pokibicować zawodnikom!

19.02.2016


Plan działań Stowarzyszenia na rok 2016

[News przypięty] Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia przyjęło 17 lutego 2016 plan działania Stowarzyszenia na rok 2016:

Na zebraniu przyjęto Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w roku 2015. Dziękujemy za obecność.

18.02.2016


GEN GAZ
Gaz ziemny w Chwałowicach

Szanowni Państwo, poznańska firma GEN GAZ, która w ostatnim czasie zgazyfikowała kilka okolicznych miejscowości, zbiera informacje o potencjalnym zainteresowaniu mieszkańców Chwałowic przyłączem gazu ziemnego. Odpowiednio duży odzew może przerodzić się w plany inwestycyjne w naszej wsi.
Jesienią zeszłego roku zebraliśmy od Państwa ponad 70 deklaracji zainteresowania inwestycją. Firma GENGAZ analizuje teraz możliwość budowy sieci w Chwałowicach i Dębinie.


Jeśli dotąd nie wypełniliście Państwo deklaracji, zapraszamy do jej pobrania, wypełnienia i złożenia jej w sklepie w Chwałowicach (klik na miniaturę dokumentu obok). W sklepie są też wyłożone gotowe wydruki deklaracji.

18.02.2016


Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 17 lutego 2016 roku, o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. W programie m.in. przedstawienie Sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w roku 2015, przyjęcie Planu Działania Stowarzyszenia na rok 2016.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami działań Stowarzyszenia na bieżący rok:

Na zebranie zapraszamy również osoby chcące przystąpić do Stowarzyszenia.

09.02.2016


Chwałowickie smaki czyli smalec z fasoli z gryczanymi skwarkami

Po jasełkowym poczęstunku pojawiło się wiele pytań o przepis na serwowany wówczas smalec w wersji wegańskiej. Z przyjemnością publikujemy sposób jego wykonania:
http://durszlak.pl/przepis/smalec-z-fasoli-z-gryczanymi-skwarkami

Życzymy smacznego!

01.02.2016


Jasełka Chwałowickie

17 stycznia w świetlicy wiejskiej wystawiliśmy nasze wspólne, chwałowickie Jasełka.

Dziękujemy wszystkim aktorom, organizatorom, ekipie technicznej oraz licznie przybyłym widzom.

        

Pokolędowaliśmy wspólnie, pobiesiadowaliśmy.    - oto filmik z naszego występu. Zapraszamy także do obszernej fotogalerii:

Nasze przedstawienie, po niewielkich korektach co do treści i ''dorosłego'' humoru, wystawiliśmy jeszcze 28 stycznia w Szkole Podstawowej w Miłoszycach. Zaangażowaliśmy do części ról miłoszyckie grono pedagogiczne oraz uczniów. Wyszła z tego także bardzo ciekawa wigilijna opowieść!

18.01.2016


Jasełka Chwałowickie

Zapraszamy 17 stycznia o godz. 16:00 do świetlicy wiejskiej na piękne przedstawienie przygotowane przez Chwałowiczan!

Intensywne próby trwają od kilku tygodni, ponad 30 osób, dzieci i dorośli, pojawią się na naszej scenie, przenosząc część wydarzeń z Betlejem do naszej wioski.

Zachęcamy do wspólnego świętowania, kolędowania, niech zachętą będzie dla Państwa nasze przedstawienie jasełkowe z zeszłego roku: Jasełka 2015

10.01.2016Chwałowice czytają dzieciom!

Jak co miesiąc zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią dobrą zabawę na spotkanie.

    Gdzie: Schronisko szkolne
    Kiedy: piątek (tj. 08.01.2016)
    O której godzinie: 17:30.

Będziemy się dobrze bawić przy tworzeniu masek karnawałowych oraz projektowaniu sukienek i innych strojów na bal. Zabierzcie ze sobą dobre humory a o resztę zadbają Organizatorki :)
                                                               Czekamy na WAS!!

04.01.2016


                Wcześniejsze informacje (2015)