Zapraszamy na Jasełka multimedialne pt. ''Strzała Amora oraz Tajemniczy Don Pedro'' !

W niedzielę, 7 stycznia, w naszej świetlicy, o godz. 16:30 wystąpi przed Państwem rozchwytywana w gminie i na świecie chwałowicka trupa teatralna.

Krytycy oniemieli: Tegoroczne wydarzenia na jasełkowej scenie mrożą krew w żyłach.

Intryga szpiegowska przeplata się ze spokojem betlejemskiej stajenki, spokojem nuconej kolędy... Ach co to będzie, co to będzie ?! :)

Zapraszamy serdecznie Mieszkańców i gości, wstęp wolny. Będzie nam wszystkim - dużym i małym - bardzo miło jak co roku wystąpić przed Państwem.

28.12.2017


2018 - Harmonogram wywozu odpadów z Chwałowic

UMiG informuje, iż dla Chwałowic wywóz odpadów segregowanych nadal będzie się odbywał w TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA:

Natomiast odpady zmieszane i BIO będą wywożone we WSZYSTKIE PONIEDZIAŁKI:


Oto jak sortować odpady wg. nowych zasad:

28.12.2017


Program poprawy jakości powietrza na terenie gminy Jelcz-Laskowice

Na stronie UMiG J-L pojawiła się ankieta związana z ''planowanym udzielaniem dotacji celowych dla osób fizycznych (...) na zadania polegające na wymianie nieekologicznych źródeł ciepła wraz z modernizacją kotłowni na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej oraz wykonania instalacji odnawialnych źródeł energii w ramach Programu ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Jelcz-Laskowice (...)''.

Osoby zainteresowane prosimy o składanie wypełnionych ankiet w sekretariacie Urzędu.

27.12.2017

Z okazji zbliżających się
Świąt Bożego Narodzenia
składamy mieszkańcom Chwałowic najserdeczniejsze życzenia
radości, szczęścia, optymizmu i spokoju.
Spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w Nowym Roku. Pomyślności w życiu osobistym, pracy zawodowej i społecznej oraz dużo zdrowia
- życzy Zarząd Stowarzyszenia oraz Sołtys.

    
20.12.2017


          Sołecka strategia rozwoju wsi Chwałowice

Na Zebraniu Wiejskim 18.12.2017 przyjęliśmy dokument opracowany przez nasz Zespół ds. Odnowy Wsi.

Jest to zarys kierunków rozwoju naszej miejscowości na najbliższe lata. Zapraszamy do zapoznania się ze strategią - wystarczy kliknąć na miniaturkę obok.

     19.12.2017


BUDŻET OBYWATELSKI 2018

Zakończyło się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego, w tym na nasz projekt ''Budowa wiaty integracyjnej biesiadno - ogniskowej na terenach zielonych przy Schronisku Szkolnym w Chwałowicach''.

Niestety nie zmieściliśmy się na krótkiej liście projektów przeznaczonych do realizacji.
Nasz projekt uzyskał 188 głosów. To dobry wynik, zważywszy, że na zwycięski pomysł głosowało raptem 538 osób. Bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie i oddane głosy. Budowę naszej wiaty spróbujemy realizować z innych środków.

Pełne wyniki głosowania:
https://jelcz-laskowice.budzet-obywatelski.org/wyniki

18.12.2017


Mikołajki w Chwałowicach
09.12.2017

Tej soboty sypnęło w Chwałowicach śniegiem. A w świetlicy, w ciepełku, około 70 dzieci rozpoczęło przygotowania do przyjęcia dostojnego gościa - Świętego Mikołaja. Jak wiadomo Mikołaj lubi mleko i ciasteczka, docenia także pięknie udekorowaną na jego wizytę choinkę. O wszystko to zadbały dzieciaki - i zrobiły to świetnie!

Mikołaj przybył, zasiadł wygodnie i rozpoczął rozdawanie prezentów. Rózg - o ile nam wiadmo - nie było. :)
                                                                  TUTAJ FOTORELACJA.

10.12.2017


             Zebranie Wiejskie
   18 grudnia, godz. 19:00

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie do świetlicy w Chwałowicach.

Pierwszy termin zebrania: godz. 18:30 (wymagane quorum). Drugi termin: godz. 19:00. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugi termin.

Główny cel zebrania: przyjęcie dokumentu ''SOŁECKA STRATEGIA ROZWOJU WSI CHWAŁOWICE''.

04.12.2017


Mikołajki w Chwałowicach
09.12.2017

Szanowni Państwo, Stowarzyszenie wraz z Sołtysem przygotowują na sobotę 09.12 spotkanie Mikołajkowe. Zapraszamy zainteresowanych, dużych i małych. Przewidujemy formułę wspólnej zabawy dorosłych i dzieci, wspólne prace plastyczne, itp. Tak, by Św. Mikołaj, który nas odwiedzi, był zadowolony :)

Impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Zapisy już niestety zamknięte, Panie Śnieżynki szykują podobno paczki, te dla grzecznych dzieci ale i te z rózgą ;)

04.12.2017


2 grudnia 2017 - Posadziliśmy kolejne drzewka!


Dziękujemy Mieszkańcom, dużym i małym, za pomoc w sadzeniu kolejnych 20 drzewek przy drodze z Chwałowic do Laskowic:


03.12.2017


BUDŻET OBYWATELSKI 2018 - Głosowanie rozpoczęte!

Już teraz możecie Państwo zagłosować na nasz projekt ''Budowa wiaty integracyjnej biesiadno - ogniskowej na terenach zielonych przy Schronisku Szkolnym w Chwałowicach''.
Link do głosowania: GŁOSOWANIE

Opisujemy nasz pomysł tak: Jako mieszkańcy Chwałowic, pragniemy stworzyć zadaszone, atrakcyjne miejsce plenerowych integracji, bezpieczne miejsce spędzania czasu dorosłych i dzieci. Sąsiedztwo istniejącego już, oświetlonego placu zabaw a także planowanego boiska wielofunkcyjnego, tworzy komplementarną ofertę integracyjno - wypoczynkową nie tylko dla nas, ale i dla gości z Jelcza-Laskowic i okolic.

BARDZO PROSIMY O GŁOSY !!!

Pełny opis naszego projektu:
https://jelcz-laskowice.budzet-obywatelski.org/projekt/2484

10.11.2017


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości (IV kw.) oraz składkę spółek wodnych w Chwałowickim Klubie Książki (Schronisko szkolne) w terminach:
        środa (08.11) - 19:00-20:00
        czwartek (09.11) - 19:00-20:00
        piątek (10.11) - 19:00-20:00

Zapraszam - Michał Wolski

06.11.2017


Mikołajki w Chwałowicach
09.12.2017

Szanowni Państwo, Stowarzyszenie wraz z Sołtysem przygotowują na sobotę 09.12 spotkanie Mikołajkowe. Zapraszamy zainteresowanych, dużych i małych. Przewidujemy formułę wspólnej zabawy dorosłych i dzieci, wspólne prace plastyczne, itp. Tak, by Św. Mikołaj, który nas odwiedzi, był zadowolony :)

Impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Prośba o zgłaszanie mailem (soltys@chwalowice.org) dzieci, które wezmą udział w zabawie. Roczniki dzieci od 2005 do 2017 :)
Maksymalnie w świetlicy możemy bawić się w 80-cioro dzieci. Decyduje więc kolejność zgłoszeń. Przygotujemy dla dzieci paczki z prezentami.
Uwaga: Zapisy zamykamy 21 listopada. Zapraszamy!

05.11.2017


Marek Krajewski w CHKK!
20 października 2017 r.


Spotkanie autorskie z Panem Markiem było naszy marzeniem odkąd powstał pomysł na Chwałowicki Klub Książki.
I oto udało się - tego piątku Klub wypełnił się miłośnikami mrocznego kryminału w scenerii Breslau oraz przedwojennego Lwowa. A na fotelu zasiadł On - autor, człowiek niezwykle ciekawy, mistrz łacinnik, erudyta.

Od wczesnych zainteresowań przedmiotami ścisłymi, obserwacji skrywanych śladów niemieckiej historii Wrocławia, poprzez karierę akademicką, do sukcesu literackiego - tak w wielkim skrócie przedstawia się barwna historia naszego gościa.

Wpływ symetrii, złotego podziału na codzienną pracę Pana Marka - czas płynął a my po prostu słuchaliśmy z zapartym tchem.

Pisarz ze swadą odpowiadał na pytania zgromadzonych, długo podpisywał swoje książki. W szczególności świeżo wydaną ''Mock. Ludzkie zoo''. Wierzymy, że podobały Mu się nasze Chwałowice. A nuż niemiecka nazwa Quallwitz zagości na kartkach którejś z Jego przyszłych książek?

Dziękujemy Panie Marku. Dziękujemy Państwu za liczne przybycie na nasze spotkanie. Podziękowania także dla sponsorów, którzy ułatwili nam jego zorganizowanie.

23.10.2017


BUDŻET OBYWATELSKI 2018
Chwałowicki projekt pośród 13 zaakceptowanych przez Urząd Gminy!

Miło nam poinformować, że złożony przez sołtysa i chwałowickie stowarzyszenie projekt ''Budowa wiaty integracyjnej biesiadno - ogniskowej na terenach zielonych przy Schronisku Szkolnym w Chwałowicach'' przeszedł pomyślnie weryfikację merytoryczną w UMiG J-L.

Opisujemy nasz pomysł tak: Jako mieszkańcy Chwałowic, pragniemy stworzyć zadaszone, atrakcyjne miejsce plenerowych integracji, bezpieczne miejsce spędzania czasu dorosłych i dzieci. Sąsiedztwo istniejącego już, oświetlonego placu zabaw a także planowanego boiska wielofunkcyjnego, tworzy komplementarną ofertę integracyjno - wypoczynkową nie tylko dla nas, ale i dla gości z Jelcza-Laskowic i okolic.

Pełny opis naszego projektu:
https://jelcz-laskowice.budzet-obywatelski.org/projekt/2484

W listopadzie odbędzie się oficjalne głosowanie, każdy mieszkaniec gminy będzie miał dokładnie jeden głos, który będzie mógł oddać na wybrany projekt obywatelski. Bardzo liczymy na Państwa głosy w tym czasie.

17.10.2017


14 października - sprzątaliśmy, biesiadowaliśmy!

Tym razem pogoda nie zawiodła. Bo różnie w poprzednich latach bywało :) W sobotnie, słoneczne przedpołudnie dużą grupą mieszkańców sprzątaliśmy naszą wioskę. Ok. 50 worków śmieci wylądowało w podstawionym przez ZGK J-L kontenerze. To dużo ale i mniej niż dotychczas, cieszymy się!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

Wieczorem mieszkańcy spotkali się w świetlicy na dorocznej biesiadzie ''Chwałowice od kuchni''.

Tym razem kulinarny temat przewodni imprezy brzmiał:
''Ale pasztet!''

Do konkursu stanęły:
    - wszelkie pasztety i paszteciki: mięsne, warzywne, jajeczne i inne.
    - pieczywo - chleb, bułki, rogale, chałki i inne.
    - domowe nalewki.

Za potrawę roku 2017 uznano pasztet z chwałowickiego królika, dzieło pani Aliny Piwińskiej. Pani Alina triumfowała także w konkursie na nalewkę roku 2017, jej nalewka z szałwii wygrała bezapelacyjnie! W kategorii pieczywo zwyciężył chleb pani Korneli Matogi. Nagrodziliśmy także młody talent kucharski - Gabrysię Pawlak. Gratulacje!

Atrakcją wieczoru był występ zespołów ludowych Ratowiczanki oraz Świtezianki. Śpiewaliśmy razem ponad dwie godziny :) Śpiewali duzi i mali! Były pląsy, tańce i dobra zabawa!

   
15.10.2017Dostojny gość w CHKK!
20 października

Któż nie zetknął się z losami takich bohaterów jak Eberhard Mock czy Edward Popielski? p. Marek Krajewski, autor m.in. mrocznych opowieści kryminalnych o międzywojennym Breslau czy Lwowie - już w piątek w naszym Chwałowickim Klubie Książki! Start - godz. 19:00.

Zapraszamy!

13.10.2017


             Zebranie Wiejskie
   25 października, godz. 19:00

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie do świetlicy w Chwałowicach.

Pierwszy termin zebrania: godz. 18:30 (wymagane quorum). Drugi termin: godz. 19:00. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugi termin.

Główny cel zebrania: podjęcie uchwał dot. ostatecznych przesunięć w funduszu sołeckim 2017, by optymalnie wykorzystać środki do końca roku.

11.10.2017

Odbiór elektroodpadów sprzed posesji
16.10.2017, godz. 8:00

Odpady wielkogabarytowe

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych tj. zużytych mebli wszelkiego rodzaju, dywanów, materaców, rowerów, wózków dziecięcych, drzwi, wanien, umywalek itp. na terenie miasta i gminy Jelcz-Laskowice w sobotę, 07.10.2017.

Prosimy wystawić odpady wielkogabarytowe do godz. 8:00 przed posesją.

Nie wystawiamy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w innym terminie. Zużyte opony należy dostarczyć we własnym zakresie do PSZOK znajdującego się przy ul. Techników 8 w Jelczu-Laskowicach.

03.10.2017

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
30 września 2017

Do pogody na pętelce mamy naprawdę szczęście :) W sobotę 30 września kilkanaście 4-osobowych drużyn wystartowało w słońcu na chwałowicką trasę biegową by walczyć z czasem i dziesięcioma punktowanymi zadaniami.

Zwyciężyły ''TOFIKI'', byli szybcy, byli sprawni, byli dobrzy! Ale i innym wspaniale poszło. Dziękujemy za wspaniałą zabawę, rumieńce na twarzach i niezłe okrzyki na mecie :)

Po zawodach spotkaliśmy się na terenie schroniska szkolnego przy ognisku. Był gorący poczęstunek, ogłoszenie wyników, losowanie atrakcyjnych nagród. Impreza zakończyła się późnym wieczorem, a my już myślimy nad konkurencjami na przyszłoroczną pętelkę!

02.10.2017


14 października - sprzątanie Chwałowic,
i ''Chwałowice od kuchni''!

Zapraszamy mieszkańców na godz. 11:00 - posprzątamy naszą jesienną wioskę.

Na sprzątanie tradycyjnie zapewniamy worki oraz rękawice - zadbajmy wspólnie by przed sezonem zimowym nasze Chwałowice były czyste i by cieszyły oko.

Planowaliśmy na ten dzień także sadzenie drzewek. Okazuje się jednak, że otrzymamy sadzonki później, w listopadzie - dla drzewek lepiej jest, by sadzić je po pierwszych przymrozkach.

Wszystkich mieszkańców Chwałowic zapraszamy tej samej soboty o 18:00 do świetlicy wiejskiej na biesiadę ''Chwałowice od kuchni''.

Tym razem kulinarny temat przewodni imprezy to...
''Ale pasztet!''

Do konkursu staną:
    - wszelkie pasztety i paszteciki: mięsne, warzywne, jajeczne i inne.
    - pieczywo - chleb, bułki, rogale, chałki i inne.
    - domowe nalewki.

Będą atrakcyjne nagrody! Przynieście koniecznie swoje wyroby. Mile widziane też grzybki, ogórki i inne marynaty na przekąskę między pasztetami :) I może coś na słodko :)

Atrakcją wieczoru będzie tym razem występ zespołów ludowych Ratowiczanki oraz Świtezianki!

Nie ma to jak jesienny wieczór z sąsiadami! Zapraszamy! Będzie fajnie!

A oto jak bawiliśmy się wspólnie w poprzednich latach:

02.10.2017


Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 28 września 2017 roku, o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. W programie m.in. przedstawienie możliwości dofinansowania przez UMIG Jelcz Laskowice treningów hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych.

Na zebranie zapraszamy również osoby pragnące przystąpić do Stowarzyszenia.

15.09.2017

13 września - Wieczór
z dr Kurszewiczem

Mała wioska Chwałowice, mały Chwałowicki Klub Książki, a w nim Wielki Człowiek - Pan dr Andrzej Kruszewicz i ponad 50 osób na wykładzie o ptakach - uwierzycie? Tak, to u nas!

Dr Andrzej Kruszewicz - światowej sławy ornitolog, założyciel Azylu dla Ptaków, barwnie i ciekawie opowiadał nam o świecie ptaków.

Cierpliwie znosił najpierw przygody techniczne a potem pytania duuużej ilości dzieci, które rozłożone w różnych pozycjach na dywanie wraz z małym pieskiem, zupełnie nie przeszkadzały w prowadzeniu wykładu ;) Widać było że Pan Doktor jest człowiekiem wielkiego spokoju :)

Otrzymaliśmy nową książkę Pana Doktora pt. ''Hipokryzja. Nasze relacje ze zwierzętami'' - z autografem. Książka jest do wypożyczenia w CHKK.

Dr Kruszewicza można posłuchać w radio - szukajcie RDC - Latającego Radia Doktora Kruszewicza.

Wiemy już dlaczego jako godło państwowe orzeł musi być pokazywany z profilu...


:) I wszystko jasne.

Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy Pani Dorocie Miś z MGCK, Pani Ewie Naworol z ACANA Polska, Pani Aleksandrze Główka z ARKADII.

14.09.2017

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
30 września 2017

Na sobotę 30 września przygotowujemy dla Chwałowiczan dużych i małych wspólną, integracyjną zabawę w terenie. O 15:00 zapraszamy 4-osobowe drużyny na naszą ''Pętlę Zabieganych'' by zabawić się w rodzaj biegu przełajowego z zadaniami.
Wszelkie szczegóły znajdują się w dostępnym tutaj regulaminie.
Zapraszamy dorosłych i dzieciaki! Zgłoszone wcześniej drużyny przemierzą na czas leśną pętlę 3,5 km, wykonując po drodze odpowiednio punktowane, różne zadania (sprawnościowe i logiczne). Czekają na Państwa medale i nagrody!

Po zakończeniu zmagań sportowych zapraszamy na ognisko przy Schronisku szkolnym, będą kiełbaski, bigos i inne smakołyki!

13.09.2017


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości (III kw.) oraz składkę spółek wodnych w Chwałowickim Klubie Książki (Schronisko szkolne) w terminach:
        wtorek (12.09) - 19:00-20:00
        czwartek (14.09) - 19:00-20:00
        piątek (15.09) - 19:00-20:00

Zapraszam - Michał Wolski

11.09.2017

             Zebranie Wiejskie
   11 września, godz. 19:00

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie do świetlicy w Chwałowicach.

Pierwszy termin zebrania: godz. 18:30 (wymagane quorum). Drugi termin: godz. 19:00. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugi termin.

Porządek obrad:

 • Formalności organizacyjne (wybór prowadzącego zebranie, protokolanta, itp.)

 • Fundusz sołecki na rok 2018 - podział środków.

 • Chwałowice w programie ODNOWA WSI. ''Strategia rozwoju Chwałowic'' - informacje. Formalne powołanie zespołu do prac nad aktualizacją strategii rozwoju wsi.

 • Sprawy bieżące sołectwa.

 • Dyskusja, wolne wnioski.

Zapraszamy!

28.08.2017


Dożynki Gminne 2017

27 sierpnia w Piekarach odbyły się Dożynki Gminne. Nasi mieszkańcy przygotowali bogato wyposażony stragan dożynkowy, pełen lokalnych smakołyków. Były własnej roboty chleby, miody, zaprawy, smakowity bigos, żurek, ciasta, nalewki, ogórki, smalec, i wiele innych pyszności.

Zaprezentowaliśmy nieduży ale oryginalny wieniec dożynkowy, wykonany z naturalnych składników charakterystycznych dla współczesnych Chwałowic (zdrowe, naturalne ciasto chlebowe, zioła, owoce i warzywa, lokalne ozdoby ceramiczne). Nasz wieniec został wyróżniony w konkursie dożynkowym za swą oryginalność.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Chwałowiczanom zaangażowanym w przygotowania do dożynek! To była bardzo udana, wspólna impreza.

28.08.2017


Turniej sołectw w Miłoszycach - wygraliśmy!

W niedzielę 13 sierpnia czteroosobowa drużyna z Chwałowic wzięła udział w gminnym turnieju sołectw o puchar Burmistrza.

Po wyrównanej walce ogłoszono wyniki: nasi uplasowali się na pierwszym miejscu!
Rywalizacja ale przede wszystkim zabawa: rzut kaloszem, rajd taczką, strzelanie z wiatrówki, przeciąganie liny, itp. - nasi reprezentanci walczyli jak lwy :) W efekcie mamy piękny puchar oraz nagrodę pieniężną. Gratulacje!
20.08.2017


FESTYN RODZINNY
22 lipca

Miło nam było gościć Państwa na naszej imprezie! Było ciekawie - zawody szachowe bezkonkurencyjnie wygrał p. Marian Stępień, w meczu piłkarskim Żonaci pierwszy raz od lat pokonali Kawalerów 5-4. W międzyczasie prezentowali się strażacy z OSP Minkowice Oł. i OSP Biskupice Oł. Dzieci zabawiała Pani Biedronka, działała firma Autoliv, swoje obrazy prezentował były mieszkaniec Chwałowic, p. Piotr Barowicz.

Dziękujemy za wspólną, dobrą zabawę!

25.07.2017


Nowy chodnik w ChwałowicachMiło nam poinformować, że po podpisaniu porozumienia pomiędzy PZD Oława i UMiG Jelcz-Laskowice odnośnie finansowania naszego chodnika, ruszyła procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy robót:

PZD Oława - Przebudowa drogi powiatowej nr 1541D

Przypomnijmy: chodnik długości 500 m będzie przebiegał od parkingu przy cmentarzu do skrzyżowania przy chwałowickim sklepie. Przy cmentarzu i przy skrzyżowaniu będzie wykonany z kostki brukowej. Pozostała część, przebiegająca prawą stroną drogi (patrząc od cmentarza) będzie asfaltowa. Na tym odcinku będzie to równocześnie wydzielona ścieżka rowerowa. Przejście dla pieszych na wysokości ul. Głównej 12/14 będzie podwyższone, z ograniczeniem prędkości do 30 km/h.
Inwestycja spowoduje, że będzie można bezpiecznie przejść chodnikiem z centrum Chwałowic do Laskowic. To istotne zwłaszcza jesienią i zimą, gdy dni są krótkie a chodzący poboczem piesi słabo widoczni i narażeni na niebezpieczeństwo.

Planowane w SIWZ terminy:
- zakończenie składania ofert: 14-07-2017,
- termin wykonania zamówienia: 30-11-2017.

02.07.2017
Rajd rowerowy Toyoty
w Chwałowicach

W sobotę 24 czerwca od godz. 10:00 gościliśmy w Chwałowicach ponad 160 pracowników Toyoty, którzy spotkali się u nas, by wyruszyć na swój firmowy rajd rowerowy.

Impreza miała m.in. wymiar charytatywny - uczestnicy oraz sama firma Toyota wsparli naszą paraolimpijkę Magdę Cycak.


Rowerzyści pojechali trzema trasami po naszych okolicach, odwiedzili m.in. dębiński dąb Słowianin. Zakończyli imprezę na terenach zielonych w Chwałowicach, obok Schroniska Szkolnego. Dziękujemy za dobrą zabawę!

A oto artykuł w Gazecie Powiatowej na ten temat.

26.06.2017


Półfinał ODYSEUSZA
jest nasz!

Trójka chwałowickich licealistów zwyciężyła w półfinale w Warszawie, pokonując 5-go czerwca 7 zespołów z Polski, Litwy i Łotwy!

Maciek Ciszewski, Piotrek Moska i Czarek Troska przygotowali wiosną projekt pt. ''Najważniejsze nietechniczne wyzwania długotrwałych lotów kosmicznych'' i zgłosili go do międzynarodowego konkursu ODYSSEUS organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną. W pierwszym, krajowym etapie pokonali kilkadziesiąt zespołów i dostali się do półfinału organizowanego w Warszawie. Tam, w trzydniowych zmaganiach zwyciężyli, zapewniając sobie udział w finale. Na początku lipca licealiści będą repezentowali nasz region Europy w finałowej prezentacji projektów w Tuluzie (FR).

Tydzień temu w Chwałowickim Klubie Książki chłopcy poprowadzili spotkanie z mieszkańcami, zaprezentowali swoją pracę konkursową, opowiedzieli jak nad nią pracowali.

Gratulacje chłopaki! Jesteśmy z Was dumni!

08.06.2017


Zespół pod kierownictwem p. Adama Kowala rozpoczął przygotowania ''Strategii Rozwoju Wsi Chwałowice na lata 2017-2024''.

Zapraszamy do udziału w tych pracach, do zgłaszania swoich pomysłów, wizji, marzeń.

Mieszkamy tu, żyjemy, kochamy Chwałowice. Spróbujmy razem wypracować najlepszą ścieżkę rozwoju dla naszej wsi.

W każdy drugi czwartek miesiąca VI, VII, VIII o godz. 19.00 zespół spotyka się w Chwałowickim Klubie Książki. Można przyjść, porozmawiać, zebrania są otwarte dla wszystkich.
Można też po prostu napisać email (adamkowalboguslaw@op.pl) z dopiskiem ''Strategia'' i opisać swój pomysł lub potrzebę. Zapraszamy!

01.06.2017


Konkurs na ex-libris CHKK
rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie. Nadesłano 12 prac konkursowych, z których niezależne, bezstronne jury wybrało zwycięzców:
    1. miejsce - Hania Troska,
    2. miejsce - Justyna Szczerba,
    3. miejsce - Adam Wolski.

Gratulujemy! Zwyciężczyni otrzymała czytnik KINDLE, nagrodami za II i III miejsce były książki. Zapraszamy na wystawę wszystkich prac do naszego klubu!

28.05.2017


27 maja - Kosmiczni licealiści

Trzech nastolatków z Chwałowic wzięło wiosną udział w konkursie organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. W chwili obecnej zakwalifikowali się już do półfinału. Czego nasze stowarzyszenie oraz sołtys bardzo im gratulują!

W naszym Chwałowickim Klubie Książki będzie można ich posłuchać i zobaczyć ich pracę - film o wyzwaniach długich lotów kosmicznych:
Schronisko – Klub Książki, 27 maja 2017, godzina 17:30

Przed projekcją będzie okazja do wspólnej zabawy i spróbowania swoich sił w naszym własnym konkursie.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Chwałowic oraz Sołtys zapraszają mieszkańców i kosmitów w każdym wieku!
15.05.2017


10 czerwca - Chwałowicki bazarek!

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom naszych mieszkańców, zorganizowaliśmy tego dnia I-szy chwałowicki bazarek :) Wzorowaliśmy się na miastach i wioskach z innych krajów Europy, gdzie raz na jakiś czas prowadzone są wybrzedaże garażowo/strychowe.

Zainteresowanie wydarzeniem było spore. Za jakiś czas powtórzymy nasz bazarek z pewnością!13.05.2017


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał II ratę podatku rolnego i od nieruchomości oraz składkę spółek wodnych w świetlicy w Chwałowicach w terminach:
        piątek (12.05) - 19:00-20:00
        sobota (13.05) - 16:00-17:00
        poniedziałek (15.05) - 19:00-20:00
Zapraszam - Michał Wolski

11.05.201710 czerwca - Chwałowicki bazarek!

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom naszych mieszkańców, organizujemy I-szy chwałowicki bazarek :) Zapraszamy wszystkich chcących spróbować odsprzedać choćby za symboliczną złotówkę niepotrzebne, nieużywane sprzęty, odzież, starocie, zabawki, itp.

Zapraszamy także zainteresowanych kupnem. Impreza, w zależności od pogody, odbędzie się albo na świeżym powietrzu przy schronisku (ul. Szkolna 4), albo w świetlicy wiejskiej.
Nie pobieramy żadnych opłat, chodzi nam jedynie o skomunikowanie kupujących ze sprzedającymi. By bazarek odpowiednio zorganizować prosimy sprzedających o rezerwowanie stołów na 5 dni przed terminem (tel. 533 176 607).
08.05.2017

19 maja - Wieczór
GIER PLANSZOWYCH

Chwałowicki Klub Książki zaprasza miłośników gier planszowych na piątkowy wieczór (a może i NOC) planszówek! Wiek dowolny (11+), po prostu jeśli lubisz grać - przybywaj!

Spotykamy się w klubie (Schronisko, ul. Szkolna 4) i gramy, gramy, gramy :) Zachęcamy do wzięcia ze sobą karimat i śpiworów - w grę wchodzi granie do ostatniego, nieśpiącego gracza! Zamówimy pizzę by grało się dobrze, warto mieć ze sobą z 15 zł na tę okoliczność :) Zgłoszenia na biuro@chwalowice.org. Ilość miejsc ograniczona!
08.05.2017

20 maja - Plener plastyczny

Hej mali i duzi malarze i artyści !

Zapraszamy Was na spotkanie literackie z pędzlem w ręku.

20 maja o godz 15.00 na terenie schroniska przy CHKK (ul. Szkolna 4) odbędzie się wielki konkurs plastyczny pt. ''Ilustracja do ulubionej książki''.

Do konkursu staną 3 kategorie wiekowe:
   1. - do 9 lat
   2. - od 9 do 14 lat
   3. - powyżej 15 lat

Profesjonalne jury wyłoni laureatów, którzy otrzymają ciekawe nagrody. Zapewniamy sztalugi i materiały plastyczne, ale można też zabrać z domu swoje.

Ilość miejsc ograniczona - musimy znać ilość sztalug - dlatego prosimy o zgłaszanie się drogą emailową do 14 maja na adres: biuro@chwalowice.org.

Po plenerze wystawa prac a także piknik i mały ale smaczny poczęstunek na kocach!

W razie deszczu konkurs odbędzie się wewnątrz schroniska.

Zapraszamy dzieci i dorosłych!
05.05.2017

     2 maja - Dzień Flagi

Na głównym placu we wsi wciągnęliśmy tego dnia na maszt naszą biało-czerwoną flagę, odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uroczystości towarzyszyła salwa armatnia. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z muzyką patriotyczną w tle. Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie!

04.05.2017


    UWAGA KONKURS !!!
Zaprojektuj EX-LIBRIS dla naszego Klubu Książki!
Wygraj wspaniałe nagrody!

''Exlibris'' to znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny. Zawiera zwykle nazwisko właściciela księgozbioru i jakiś rysunek lub logo. Jest wykonywany w formie nalepki bądź pieczęci. Oznacza się nim wszystkie książki z danego zbioru.

Chwałowicki Klub Książki też czeka na swój exlibris. Możesz go zaprojektować! Wybrana praca będzie wyprodukowana w formie pieczęci, którą zostaną oznaczone wszystkie książki klubu.

1. Weź zwykłą czystą kartkę i narysuj na niej gdzieś pośrodku kwadrat. Bok kwadratu nie mniejszy niż 7 cm. To będzie pole Twojego projektu.
2. Narysuj swój wzór pieczęci.
3. Twój wzór musi zawierać wkomponowane słowa ''Chwałowicki Klub Książki'' lub skrót ''CHKK''.
4. Nie wychodź poza kwadrat. Użyj jednego koloru, najlepiej czarnego. Pamiętaj, że na przyszłej pieczęci nie da się wykonać zbyt drobnych szczegółów ani odcieni szarości.
5. Pracę możesz wykonać za pomocą ołówka, kredki, flamastra, wyklejanego papieru a nawet komputera.
6. Nie wolno używać elementów gotowych, narysowanych przez inne osoby bądź znalezionych w internecie.
7. Pamiętaj, żeby nie zginać rysunku wkładając do koperty.
8. Gotowy projekt zamknij w kopertę.
9. Na kopercie napisz tylko numer telefonu oraz imię. Nic więcej.
10. Kopertę wrzuć do skrzynki konkursowej, która czeka w sklepiku wiejskim koło świetlicy.
11. Pospiesz się – termin zbierania prac mija 20 maja 2017 o godzinie 20:00.
12. Regulamin konkursu znajdziesz tutaj: REGULAMIN.
13. Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda !

25.04.2017


Spotkanie w Chwałowickim Klubie Książki - Książki dla zdrowia

Drugie koty za płoty :) W sobotę 22 kwietnia 2017 r., nasza mieszkanka, znana ze zdrowego podejścia do życia, p. Wanda Willim, poprowadziła drugie, książkowe spotkanie w Chwałowickim Klubie Książki.

          

Rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, zdrowym ciele ale i zdrowym duchu. Część z omawianej literatury jest dostępna w naszym księgozbiorze, część zostanie dokupiona w najbliższym czasie.
Popołudnie umiliły nam zdrowe koktaile serwowane przez jedną z uczestniczek.

Dziękujemy p. Wandzie za pouczające spotkanie, zapraszamy Chwałowiczan do wypożyczania książek w naszym klubie. Także tych o zdrowiu!

23.04.2017


Spotkanie w Chwałowickim Klubie Książki

Zapraszamy mieszkańców już w tę sobotę na spotkanie z literaturą traktującą o zdrowym żywieniu. Dyskusję poprowadzi p. Wanda Willim.

Start: sobota, godz. 17:00, klub w schronisku szkolnym.

18.04.2017

Odpady wielkogabarytowe

Odbiór zużytych mebli, w tym mebli ogrodowych, odbędzie się w mieście i gminie Jelcz-Laskowice w sobotę, 22.04.2017 r.

Prosimy wystawić odpady wielkogabarytowe do godz. 8:00 przed posesją.

Nie będą odbierane zużyte opony, które należy dostarczyć we własnym zakresie do PSZOK znajdującego się przy ul. Techników 8 w Jelczu-Laskowicach.

13.04.2017

Poszukiwany właściciel kota
tel. 722 055 706
13.04.2017

Godzina sołecka przeniesiona do schroniska
Drodzy Mieszkańcy, od 12 kwietnia cotygodniowy dyżur sołtysa zostaje przeniesiony do Chwałowickiego Klubu Książki mieszcącego się w schronisku szkolnym przy ul. Szkolnej 4. Zapraszam, jak dotąd, w każdą środę w godz. 19:00 - 20:00. Sołtys.

12.04.2017


Wesołych Świąt!

Wszystkiego co najlepsze na Świeta Wielkiej Nocy, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku

                życzy Zarząd Stowarzyszenia

12.04.2017


          Zebranie Wiejskie
       - czwartek 20.IV, godz. 19:00

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie do świetlicy w Chwałowicach.

Pierwszy termin zebrania: godz. 18:30 (wymagane quorum). Drugi termin: godz. 19:00. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugi termin.

Porządek obrad:

 • Formalności organizacyjne (wybór prowadzącego zebranie, protokolanta, itp.)

 • Chwałowice w programie ODNOWA WSI. Korzyści, obowiązki z tego wynikające. Konieczność aktualizacji ''Strategii rozwoju Chwałowic''.

 • Decyzja o przeznaczeniu środków z funduszu sołeckiego na aktualizację ''Strategii rozwoju Chwałowic''.

 • Powołanie lidera i zespołu do prac nad aktualizacją.

 • Budowa chodnika w Chwałowicach na odcinku sklep - cmentarz. Projekt - realizacja: informacje.

 • Progi zwalniające na odcinku powiatowym i gminnym ulicy Głównej.

 • Organizacja festynu wiejskiego (03.06.2017) - informacje.

 • Chwałowicki Klub Książki - informacje.

 • Naprawa stołów w świetlicy wiejskiej - informacje.

 • Wolne wnioski, dyskusja.

10.04.2017


Wiosenne porządki za nami

W sobotę 8 kwietnia mieszkańcy po raz kolejny ruszyli by posprzątać naszą wioskę. Pogoda tym razem sprzyjała, w dwie godziny dotarliśmy z workami do wszytkich zakątków Chwałowic.

Dziękujemy ZGK Jelcz-Laskowice za wsparcie naszych działań i nieodpłatne podstawienie dużego kontenera na zebrane śmieci. Rękawice i worki tym razem zostały zakupione z funduszu sołeckiego naszej wsi. Podziękowania dla wszystkich Chwałowiczan, którzy przyłączyli się do naszej akcji!

Tradycyjne posprzątaniowe ognisko zastąpiliśmy tym razem oficjalną imprezą kulturalną, jaką było otwarcie ''Chwałowickiego Klubu Książki''. Relacja z tego wydarzenia poniżej.
10.04.2017

1% dla MAGDY CYCAK
KRS: 0000238243
Drodzy mieszkańcy! Zapraszamy, jak co roku, na wiosenne porządki w naszej wsi. W sobotę o godz. 11:00 będziemy wydawali worki i rękawice w trzech lokalizacjach: przy sklepie, przy skrzyżowaniu Główna/Szkolna, oraz Główna/Świerkowa. Worki ze śmieciami prosimy pozostawiać przy asfalcie - przetransportujemy je na koniec do kontenera podstawionego przez ZGK na terenie schroniska szkolnego.
Po sprzątaniu zapraszamy na popołudniową imprezę - otwarcie Chwałowickiego Klubu Książki w schronisku. Informacje poniżej.

23.03.2017


   
Nasi piłkarze startują w rundzie wiosennej:
Dolomit Chwałowice - LZS Ścinawa Polska
niedziela 26.03, godz. 11:00

Zapraszamy na chwałowickie boisko by kibicować w pierwszym meczu rundy wiosennej naszym piłkarzom. Po rundzie zimowej Dolomit zajmuje 9-te miejsce w tabeli. Ścinawa jest 10-ta. Szykuje się ciekawe spotkanie! Pełna tabela ligi i wiosenny terminarz: http://www.90minut.pl/liga/0/liga8809.html

22.03.2017


Chwałowicki Klub Książki - start już wkrótce !!!


Hurra ! Z przyjemnością informujemy, iż realizujemy właśnie nasz autorski projekt - Chwałowicki Klub Książki, który został jednym z 3 laureatów konkursu platformy SPOŁECZNIK 2.0. Nasz pomysł wybrano spośród ponad 200 zgłoszonych projektów z całej Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w stworzenie i promocję projektu, naszemu sołtysowi za duuuże wsparcie oraz wszystkim, którzy głosowali na nasz pomysł - bez waszych głosów nie byłoby sukcesu.

Stowarzyszenie dostało nagrodę w wysokości 10.000 zł. Pieniądze te mamy przeznaczyć na wyposażenie czytelni oraz zakup książek. W tej chwili pracujemy nad zorganizowaniem CHKK. Prosimy chętnych do pomocy - skręcania regałów, katalogowanie pozycji, przekazywania książek itp - każda pomoc mile widziana.

I uwaga! Wszystkich mieszkańców i sympatyków Chwałowic już teraz serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie CHKK, które nastąpi 8 kwietnia o godz. 17:00 w schronisku szkolnym. Szczegóły wkrótce.

Na naszej stronie internetowej powstanie tez specjalna zakładka ''CHKK'' gdzie będzie można zobaczyć listę dostępnych książek, regulamin czytelni oraz harmonogram działań.

Pozdrawiamy - Zarząd Stowarzyszenia
15.03.2017


Smog w Chwałowicach

W ostatnim czasie głośno jest o zanieczyszczeniu powietrza w dużych aglomeracjach miejskich, w tym we Wrocławiu.
Postanowiliśmy sprawdzić jak sprawa wygląda w naszej wsi. W drugiej połowie lutego przez 4 dni dokonywane były profesjonalne pomiary stężenia pyłu PM10 w dwóch lokalizacjach w Chwałowicach: Na posesji w okoliach sklepu oraz na końcu Łaziszek, pod lasem.

Opracowanie zebranych danych zajęło sporo czasu, czekamy jeszcze na końcowy, wiążący raport z tych badań. Możemy jednak już podzielić się wynikami. W obu lokalizacjach badanie wykazało zanieczyszczenie powietrza pyłem PM10 na poziomie ok. 100 µg/m3. Norma to 50 µg/m3, mieliśmy więc w tym czasie (15-20 lutego) około dwukrotne przekroczenie norm. Trzeba podkreślić, że z pomiarami trafiliśmy akurat na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne - niskie ciśnienie i bezwietrzną pogodę. We Wrocławiu czujniki wskazywały wtedy blisko 7-miokrotne przekroczenie norm i mówiło się nawet o czasowym zamykaniu zakładów pracy ze względu na smog.

Pełne opracowanie wyników wkrótce.

14.03.2017


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości oraz składkę spółek wodnych w świetlicy w Chwałowicach w terminach:
        środa (08.03) - 19:00-20:00
        piątek (10.03) - 19:00-20:00
        sobota (11.03) - 16:00-17:00
        poniedziałek (13.03) - 19:00-20:00
        środa (15.03) - 19:00-20:00
Zapraszam - Michał Wolski

08.03.2017


8 marca - Święto Kobiet!

Szanowne Chwałowiczanki!

Z okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, radości, i pociechy z nas, facetów, Chwałowiczan! :)

Panowie ze Stowarzyszenia.

07.03.2017


   Smog - pomiary w Chwałowicach

W ostatnim czasie głośno jest o zanieczyszczeniu powietrza w dużych aglomeracjach miejskich, w tym we Wrocławiu.
Postanowiliśmy sprawdzić jak sprawa wygląda w naszej wsi. Bliskość Wrocławia i dominujące u nas wiatry zachodnie (od Wrocławia) mogą niepokoić.
Dzięki uprzejmości jednego z członków naszego stowarzyszenia, mamy możliwość przeprowadzić profesjonalne pomiary stężenia pyłu PM10 w dwóch lokalizacjach w Chwałowicach.

Głównym źródłem pyłu PM10 w powietrzu jest emisja ze spalania w indywidualnych systemach grzewczych paliw stałych takich jak węgiel, drewno i biomasa oraz z ruchu drogowego, szczególnie pojazdów z silnikami wysokoprężnymi bez filtrów cząstek stałych.

Zobaczymy jak to wygląda u nas. Przez najbliższe 4 doby, na dwóch posesjach Chwałowic, prowadzony będzie pomiar stężenia pyłów. O wynikach poinformujemy tu na stronie.

      14.02.2017

Zimnar w Chwałowicach!

W niedzielę, 12 lutego, o godz. 11:00 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' odbył się 6-ty etap Zimowego Maratonu na Raty.
Warunki były bardzo trudne, oblodzona trasa wymagała dużej ostrożności, nie obyło się niestety bez paru upadków. Do mety dotarło 300 biegaczy i 35 kijkarzy nordic walking.
Osiągnięte najlepsze czasy nie liczą się tym razem jako rekordy trasy (gdyż na potrzeby pełnego dystansu maratońskiego ZIMANARA bieg u nas liczył dokładnie 7,195 m), warto jednak podkreślić, że Kamil Karbowiak przebiegł wydłużoną ''Pętlę zabieganych'' w czasie 00:24:40, a Katarzyna Biernacka w 00:28:37. Gratulacje!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://www.klub-biegacza.olawa.pl/aktualnosci/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24 (FB)

Dziękujemy kibicom za doping w tych niełatwych warunkach!

13.02.2017


Bal karnawałowy dla dzieci

4 lutego 2017 nasza świetlica wypełniła się pięknie przebranymi dziećmi, muzyką i wesołą zabawą. Były kolorowe książki, bohaterowie przeróżnych bajek i baśni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego balu.

Podziękowania dla Organizatorek oraz Fotografa! Dziękujemy także naszemu sponsorowi - Cukierni Krzemiński.

Przy okazji prośba: jedna z młodych czytelniczek poszukuje swojej książki, która zaginęła podczas zabawy:

Jest to ''Skarbiec baśni świata''. Skarbiec w zamieszaniu przepadł :)07.02.2017


Nowy harmonogram wywozu odpadów segregowanych

Od lutego 2017 zmienia się harmonogram wywozu naszych odpadów segregowanych (plastików, szkła, metalu, papieru). Dla Chwałowic będzie to teraz TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. Najbliższy wywóz: 17 lutego.

01.02.2017


Przedstawienie noworoczne ''Chwałowickie piekiełko''

W niedzielę 29-go stycznia mieszkańcy Chwałowic wystawili w świetlicy przedstawienie. Tym razem nie były to Jasełka ale opowieść baśniowa o naszej wiosce. Z przymrużeniem oka oczywiście!

Ponad 20 osób, Chwałowiczan dużych i małych, przygotowywało się do tego przedstawienia przez ostatnie 2 m-ce. Dziękujemy im za ponad godzinę dobrej zabawy! Podziękowania dla Pani Reżyser Ani Kowal, a także dla licznie przybyłych widzów.
A oto pełna relacja z naszego przedstawienia:

01.02.201729.01.2017


22.01.2017

   Chwałowickie Piekiełko!

Uwaga! Ludzie, uwaga!

.....Król miłościwy wymaga
by prawdziwe księżniczki
włożyły złote trzewiczki
i każda przed nocą
przybyła złotą karocą
na królewskie przyjęcie ....

bo my ćwiczymy zawzięcie.
I już niebawem na scenie
wystawimy przedstawienie !!

Zapraszamy wszystkich serdecznie !
Trzeba zobaczyć koniecznie
jak to w naszych Chwałowicach
chciały szaleć diablice.
Wieś nasza monarchią?
to zobaczyć też warto !!!

ZAPRASZAMY 29.01.17 godz. 16:30

13.01.2017


Plan działań Stowarzyszenia na rok 2017

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia przyjęło 10 stycznia 2017 plan działania Stowarzyszenia na rok 2017:

Na zebraniu przyjęto Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w roku 2016. Dziękujemy za obecność.

     11.01.2017


Spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie

W niedzielę 8-go stycznia spotkaliśmy się w świetlicy wiejskiej by wspólnie zakończyć okres Świąt Bożego Narodzenia. Odwiedził nas proboszcz naszej parafii, ks. Marek Hula a także dwa chóry pod dyrekcją p. Małgorzaty Rzempołuch: Chór Akademii Złotego Wieku ''Viva la Musica'' działający przy MGCK Jelcz-Laskowice oraz chór ''Canzonetta'' Zespołu Szkół w Minkowicach Oławskich:

Dziękujemy Mieszkańcom za przybycie, muzykom za wspólne śpiewanie, a także Radzie Sołeckiej za pomoc w przygotowaniach spotkania.

09.01.2017


Chwałowicki Klub Książki - WYGRALIŚMY !!!


05.01.2017


Wspólne kolędowanie

Zapraszamy na spotkanie opłatkowe oraz koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademii Złotego Wieku ''Viva la Musica'' działającego przy MGCK Jelcz-Laskowice oraz Chóru ''Canzonetta'' Zespołu Szkół w Minkowicach Oławskich:


02.01.2017


                Wcześniejsze informacje (2016)