Zimnar w Chwałowicach!

W niedzielę, 6. stycznia, o godz. 11:00 na chwałowickiej ''Pętli zabieganych'' odbędzie się 1-wszy etap Zimowego Maratonu na Raty.

W tym roku Klub Biegacza Harcownik zdecydował się rozpocząć corocznego Zimnar-a etapem w Chwałowicach, co bardzo nas cieszy :) Na trasie spodziewamy się około 400 biegaczy i kijkarzy. Wcześniej, w budynku Schroniska Szkolnego czynne będzie biuro zawodów, będzie można m.in. zapisać się jeszcze na imprezę. Szczegóły:    REGULAMIN_ZIMNAR_2019.pdf

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Chwałowic do kibicowania zawodnikom na trasie. Będzie ciekawie, jest szansa na pobicie rekordu naszej 7-kilometrowej pętli (przypomnijmy - na dziś oficjalnie najszybciej przebiegł ją Bartosz Roskosz - 0:24:49, a wśród pań Aleksandra Dziądziak - 0:31:28). Po biegu ciepła herbatka - bądźcie z nami!

28.12.2018


Z okazji zbliżających się
Świąt Bożego Narodzenia
składamy mieszkańcom Chwałowic najserdeczniejsze życzenia
radości, szczęścia, optymizmu i spokoju.
Spełnienia wszystkich zamierzeń i planów w Nowym Roku. Pomyślności w życiu osobistym, pracy zawodowej i społecznej oraz dużo zdrowia
- życzy Zarząd Stowarzyszenia oraz Sołtys z Radą Sołecką.

    
     14.12.2018                                                              


Harmonogram odbioru odpadów
w 2019 r.

UMiG J-L przedstawił harmonogram odbioru odpadów sortowanych na nadchodzący rok.

Prosimy kliknać na miniaturki obok.

     22.12.2018


Świąteczna akcja PODZIEL SIĘ Z POTRZEBUJĄCYMI!

Drodzy Chwałowiczanie! Trwa piękna akcja - zbiórka żywności, odzieży i innych potrzebnych rzeczy dla osób starszych. Idą święta i osób w potrzebie, czasem zapomnianych, pokrzywdzonych przez los, jest wokół nas naprawdę dużo.

Zbiórkę prowadzi jelczańska FUNDACJA p. Ewy Naworol i my, CHWAŁOWICKIE STOWARZYSZENIE chcielibyśmy się przyłączyć, pomóc.

Zapraszamy we środę 12.XII, o godz. 19:00 do Chwałowickiego Klubu Książki. Przynieście Państwo to, co może okazać się przydatne dla starszych, samotnych osób będących w potrzebie. Żywność, odzież, środki czystości, koce, itp. My zebrane dobra przekażemy fundacji. W razie pytań prosimy o telefon do sołtysa - 691 062 926.

                          💓💓💓 IDĄ ŚWIĘTA. CZYŃMY DOBRO! 💓💓💓

EDIT (17.12.2018):

Zebraliśmy spooooooro potrzebnych starszym Państwu prezentów. Zostały zawiezione do siedziby fundacji. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym!

09.12.2018


Mikołajki w Chwałowicach
08.12.2018

Już w tę sobotę zabawa mikołajkowa dla naszych pociech!
O 15:00 w świetlicy rozpocznie się impreza dla najmłodszych (do 10-go roku życia), pojawiło się potwierdzenie z Rovaniemi, że odwiedzi nas stamtąd GOŚĆ SPECJALNY! :)


Równocześnie (też o 15:00!) w Chwałowickim Klubie Książki (budynek schroniska szkolnego w Chwałowicach) przygotowaliśmy ESCAPE ROOM dla młodzieży powyżej 10-go roku życia. Zapraszamy, będzie... niezapomnianie! :)

Prosimy pamiętać, że na obie zabawy organizowane były zapisy (80 dzieci młodszych i ponad 20 starszych). Niestety z przyczyn lokalowych nie możemy pomieścić na obu salach osób innych niż wcześniej zapisane.

03.12.2018


Broń na kulki (ASG)
- zniszczenia w Chwałowicach

Drodzy Mieszkańcy. Od jakiegoś czasu obserwujemy akty wandalizmu w naszej wiosce - niszczenie mienia kulkami wystrzeliwanymi z broni ASG.

ASG to najczęściej wierne atrapy broni palnej, zasilane nabojem gazowym, strzelające plastikowymi kulkami 6mm.

Na załączonych dwóch zdjęciach widać popękane, nowe lustro drogowe przy ul. Polnej, podziurawiony znak na trasie biegowej w tej samej okolicy. Tego typu zniszczeń jest na terenie wsi więcej.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wzmożoną czujność i pilne zgłaszanie niezgodnego z przeznaczeniem używania broni ASG (lub podobnych) na telefon sołtysa (691 062 926).

27.11.2018


ZIMA! ZIMA! Dokarmiamy ptaki!

Wracamy do zimowego dokarmiania ptaków. Spójrzcie Państwo na naszą karmnikową kamerkę on-line (zakładka 'Ekoaleja' w menu po lewej stronie).

21.11.2018


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości (IV kw.) oraz składkę spółek wodnych w Chwałowickim Klubie Książki (Schronisko szkolne) w terminach:
        wtorek (13.11) - 19:00-20:00
        środa (14.11) - 19:00-20:00
        czwartek (15.11) - 19:00-20:00

Zapraszam - Michał Wolski

     12.11.2018


11.11.2018

W dniu dzisiejszym, w ramach WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH 2018 wybieramy w drugiej turze burmistrza miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Lokal wyborczy (w Schronisku Szkolnym, w sali Chwałowickiego Klubu Książki) jest otwarty od 7:00 do 21:00. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Gorąco zachęcamy do oddania głosu w tej ważnej sprawie!

04.11.2018


Boisko wielofunkcyjne
bezpieczniejsze

Zgodnie z zaleceniami Zebrania Wiejskiego z dn. 12.09.2018, w ramach funduszu sołeckiego zakupiliśmy cztery osłony słupków koszy do koszykówki. Osłony zostały dziś założone, mają chronić przed przypadkowym uderzeniem się o metalowe słupy znajdujące się wewnątrz ogrodzenia boiska.

Przy boisku zostało również wyciętych 6 brzóz. Dwie z nich były chore. W miejsce tych drzew posadzimy gatunki mniej niszczące powierzchnię naszego boiska.

W przyszłorocznym budżecie gminy chcielibyśmy wynegocjować sfinansowanie oświetlenia chwałowickiego ''orlika''.

02.11.2018


Problemy z oświetleniem ulicznym na Łaziszkach

Od kilku tygodni mieszkańcy Łaziszek zgłaszają niedziałające okresami lampy uliczne. W ostatnich dniach nie świeciła już cała dzielnica, od ul. Dębowej do końca wsi. Dni są teraz krótkie i oświetlenie to kwestia bezpieczeństwa pieszych, w tym dzieci.

Sprawa była wielokrotnie zgłaszana. Dziś otrzymaliśmy następującą odpowiedź od firmy konserwującej lampy:

Informuję, że została uruchomiona ul. Główna, Jodłowa i Cisowa - naprawy wymagał uszkodzony kabel zasilający w dwóch miejscach na początku i końcu obwodu zasilającego. Pozostałe ulice - Słoneczna, Krótka obecnie nie świecą ponieważ w dalszym ciągu lokalizujemy uszkodzony kabel. Może to potrwać do przyszłego tygodnia ponieważ istnieje obawa, że jest uszkodzony w kilku miejscach.

31.10.2018


Biesiada ''Chwałowice od kuchni''
17.11.2018, godz. 18:00

Tradycją stało się już, że jesienią, na przekór chłodom i ciemnicy, spotykamy się w chwałowickiej świetlicy na wspólną kolację. Każdy przynosi swoje smakołyki, by razem zasiąść do stołu, pojeść, popić, po prostu pobiesiadować. Staramy się zapraszać do nas na ten wieczór lokalne, okoliczne zespoły ludowe, by posłuchać, ale i poruszać nóżką :)

Na biesiadzie od czterech lat do konkursów stają Państwa tematyczne potrawy. A także nalewki :) Zwycięzcy przez rok noszą zaszczytny tytuł mistrza w swojej kategorii.

W tym roku proponujemy kulinarny temat FASOLKA TO IDOLKA...
A KAPUSTA GŁOWA PUSTA!
Co Państwo na to?

Powiecie mieszanka wybuchowa! Jednak wszechobecna i zdrowa. Fasolka po bretońsku czy meksykańsku. Ale pewnie nie próbowaliście jeszcze smalcu z fasoli?
O kapuście pisał Brzechwa, piszemy i my. Biała, czerwona czy kwaszona, a może włoska, pekińska lub brukselska. Jaka lubicie najbardziej? Przygotujcie dobrą strawę i zgarnijcie tytuł za najlepszą potrawę.

Taki ogień ugasić pomoże jałowcówka albo miętówka... tudzież inna naleweczka domowa. Przynieście spróbować czym Wy sie ''leczycie''.

Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy, bądźcie z nami!

25.10.2018


Drodzy Państwo, w związku z dużym zainteresowaniem wizytą Adama Bieleckiego w Chwałowickim Klubie Książki, oraz ograniczonymi możliwościami lokalowymi, zmuszeni jesteśmy wprowadzić wejściówki na czwartkowe spotkanie. Osoby zainteresowane prosimy o maila na adres: stowarzyszenie@chwalowice.org.25.10.2018


ESCAPE ROOM dla nastolatków!
08.12.2018

Kochana Młodzieży! Jeśli myśleliście, że robimy Mikołajki tylko dla Waszego młodszego rodzeństwa lub znajomych, to wcale a wcale nas nie znacie. Oczywiście, że i dla Was mamy mikołajkową niespodziankę :-)

Naszą Młodzież, od rocznika 2003 do rocznika 2007 włącznie, serdecznie zapraszamy 08.12 o godz 15.00 do Chwałowickiego Klubu Książki na niepowtarzalny ESCAPE ROOM.

Uwaga zapisy!!! Kto chce przyjść, prosimy o informację na stowarzyszenie@chwalowice.org. Ale będzie się działo!

25.10.2018


Mikołajki w Chwałowicach
08.12.2018

Szanowni Państwo, Stowarzyszenie wraz z Sołtysem przygotowują na sobotę 08.12 spotkanie MIKOŁAJKOWE. Zapraszamy zainteresowanych, dużych i małych. Przewidujemy formułę wspólnej zabawy dorosłych i dzieci, wspólne prace plastyczne, itp. Tak, by Św. Mikołaj, który nas odwiedzi, był zadowolony :)

Impreza rozpocznie się o godz. 15:00. Prośba o zgłaszanie mailem (stowarzyszenie@chwalowice.org) dzieci z Chwałowic, które wezmą udział w zabawie. Roczniki dzieci: 2008 i młodsze :)
Maksymalnie świetlica pomieści 80-cioro dzieci. Decyduje więc kolejność zgłoszeń.
Przygotujemy dla dzieci paczki z prezentami.
Uwaga: Zapisy zamykamy 23 listopada. Zapraszamy!

25.10.2018


Sobota 20 października - sprzątanie Chwałowic!

Tego dnia, jak każdej jesieni, posprzątaliśmy wspólnie naszą wioskę. Zaczęliśmy o 11:00, pogoda sprzyjała, pracowali duzi i mali.

Tradycyjnie zapewniliśmy worki oraz rękawice, ten sprzęt oraz bezpłatny kontener na śmieci to pomoc ze strony ZGK Jelcz-Laskowice. Dziękujemy!

Cieszy fakt, że śmieci nazbieraliśmy w tym roku znacznie mniej niż w poprzednich akcjach :)

Po sprzątaniu zorganizowaliśmy popołudniowe ognisko, zabawa przeciągnęła się do późnego wieczora.
      

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników jesiennych porządków!

22.10.2018

Trwają WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. Głosujemy w Schronisku Szkolnym, w sali Chwałowickiego Klubu Książki. Lokal wyborczy jest otwarty dziś od 7:00 do 21:00, jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Gorąco zachęcamy do oddania głosu, przyszłość Chwałowic jest w naszych rękach!

21.10.2018


Sobota 20 października - sprzątanie Chwałowic!

Zapraszamy mieszkańców na godz. 11:00 - jak co roku posprzątamy naszą jesienną wioskę.

Tradycyjnie zapewniamy worki oraz rękawice, będą dostępne na przystankach autobusowych (ew. prośba o telefon: 691 062 926). Zadbajmy wspólnie by przed sezonem zimowym nasze Chwałowice były czyste i by cieszyły oko :)

Po sprzątaniu planujemy popołudniowe ognisko (ok. 16:00), prosimy przygotować kiełbaski i inne smakołyki we własnym zakresie, my tym razem gwarantujemy piwko!

15.10.2018Jacek Hugo-Bader

w Chwałowickim Klubie Książki!

6 października, godz. 17:00

Jacek Hugo-Bader to ceniony dziennikarz i reportażysta, od wielu lat związany z redakcją „Gazety Wyborczej”. W jego dorobku literackim szczególnie popularne są reportaże, z których wiele koncentruje się na rzeczywistości i ludziach zamieszkujących Rosję i inne kraje byłego Związku Radzieckiego. Wielokrotnie nominowany i nagradzany, m.in. za książki ''Biała gorączka'', ''Dzienniki kołymskie'' czy ''W rajskiej dolinie wśród zielska''.

Nasz gość, z wykształcenia pedagog, zanim rozpoczął pracę dziennikarską, imał się wielu zawodów – pracował m.in. jako ładowacz na kolei, był sprzedawcą w sklepie spożywczym. W czasie stanu wojennego działał w opozycji. Należał do ''Solidarności'', gdzie zajmował się kolportażem podziemnej prasy.

Zasłynął m.in. jako autor książki ''Skucha'' – reporterskiej opowieści o współczesnym życiu opozycjonistów z czasów PRL. Jest także autorem pamiętnej książki ''Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak'', która jest relacją z wyprawy wysokogórskiej mającej na celu odnalezienie ciał zaginionych himalaistów, Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbeki.

Zapraszamy!

03.10.2018


    BUDŻET OBYWATELSKI 2019
Wiata integracyjna w Chwałowicach

    W Y G R A L I Ś M Y ! ! ! ! !

Zakończyło się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2019. Z dumą informujemy, że nasza wiata uzyskała najwięcej, bo 505 głosów!

Oznacza to, że w przyszłym roku w budżecie gminy zagwarantowane będą środki (80 tyś zł) na budowę tego obiektu u nas. Planujemy od stycznia aktywnie zabiegać o wczesne rozpoczęcie procedury przetargowej, tak by inwestycja powstała możliwie szybko, byśmy już w wakacje 2019 mogli korzystać z nowej wiaty.


Bardzo dziękujemy wszystkim głosującym na nasz projekt! Także tym, którzy w głosowaniu pomagali, promowali nasz pomysł na wiatę. W CHWAŁOWICACH SIŁA! I... do zobaczenia pod wiatą!

     02.10.2018


Elektroodpady
Odpady wielkogabarytowe

10.10 - Odbiór eletroodpadów. Do ok. godz. 8:00 można je wystawiać przed posesję.

17.10 - Odpady wielkogabarytowe - Od rana odbierane sprzed posesji.

Zapraszamy do skorzystania.


02.10.2018


Gaz ziemny w Chwałowicach - trwa projektowanie sieci


Zakończyły się spotkania z przedstawicielami inwestora, firmy G.EN.GAZ, mające na celu uzgodnienie przebiegu sieci we wsi oraz zebranie deklaracji przyłączenia posesji do gazociągu.

Jeśli ktoś z Państwa nadal pragnie skontaktować się z firmą, podajemy namiary kontaktowe osoby prowadzącej inwestycję:


       p. Arleta Wojciechowska, Inspektor Nadzoru Technicznego
       tel. (61) 829 98 37. mail: Arleta.Wojciechowska@gen.com.pl


Przypomnijmy: Po zgazyfikowaniu przez G.EN. GAZ Laskowic poprosiliśmy przedstawicieli firmy o rozpatrzenie możliwości budowy sieci gazowej w Chwałowicach. W 2016 r. zebraliśmy blisko 200 ankiet - deklaracji zainteresowania mieszkańców Chwałowic przyłączeniem posesji do sieci gazu ziemnego. Analiza opłacalności wypadła pozytywnie i zapadła decyzja o inwestycji. Wiosną 2018 G.EN. GAZ wyłonił w przetargu wykonawcę chwałowickiego projektu - firmę INŻYNIERIA S.C. z Poznania. Wykonano już pomiary geodezyjne we wsi oraz ustalono szczegóły przyłączy z mieszkańcami. Termin zakończenia prac projektowych to kwiecień 2019.

Przewidywany termin zakończenia budowy sieci i rozpoczęcia przyłączeń - październik 2019.

     01.10.2018


Aktywna Pętelka Chwałowicka

29 września 2018

To była już trzecia edycja naszej rodzinnej zabawy! W sobotę na starcie stanęło 12 czteroosobowych drużyn, by na 3,5-kilometrowej ''Pętelce Zabieganych'' zmierzyć się nie tylko z czasem ale także z 10 zadaniami sprawnościowymi, logicznymi, technicznymi.

Pogoda dopisała, dobre humory również. Zwyciężyła damska drużyna ŚWISTAKI, dziewczyny najlepiej rozłożyły siły i poradziły sobie z zadaniami na trasie. GRATULACJE!

Po zawodach zgromadziliśmy się wokół ogniska, był bigosik, kiełbachy, pieczone jabłka. Ogłosiliśmy wyniki, zostały też rozlosowane atrakcyjne nagrody. Ufundowały je dla nas: UMiG J-L, TOYOTA, Decathlon, CSiR J-L, Elica, Termy Jakuba.

Zapraszamy do fotorelacji z imprezy:      ... a tu filmik:

                   ... i do zobaczenia na trasie za rok! :)

01.10.2018


BUDŻET OBYWATELSKI 2019
Zagłosuj na chwałowicki projekt!

Pozostały dwa dni głosowania, bardzo prosimy o oddanie głosu na Chwałowice! Wystarczy kliknąć poniższy link i wybrać PROJEKT nr 2.

https://jelcz-laskowice.budzet-obywatelski.org/glosowanie
Chętnie pomożemy w głosowaniu - prośba o napisanie do nas:
Można też zadzwonić do sołtysa: 691 062 926.

19.09.2018Jacek Hugo-Bader

w Chwałowickim Klubie Książki!

6 października, godz. 17:00

Jacek Hugo-Bader - polski dziennikarz i reportażysta, autor ''Białej Gorączki'', ''W rajskiej dolinie wśród zielska'', ''Dzienników kołymskich'', ''Długiego filmu o miłości'. Powrót na Broad Peak'', ''Skuchy'', ''Audytu'' oraz filmów dokumentalnych ''Ślad po meduzie'', ''Zamek'' oraz ''Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy''. Otrzymał nagrody: Grand Press (1999 i 2003), Nagrodę Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (2010). Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej ''Nike'' za ''W rajskiej dolinie wśród zielska'' (2013) i za ''Skuchę'' (2017). W 2012 r. został uhonorowany nagrodą ''Czwarty Żywioł'' za ''Dzienniki Kołymskie''. W 2014 r. odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zapraszamy!

     13.09.2018

   
Aktywna Pętelka Chwałowicka
29 września 2018

Na sobotę 29 września przygotowujemy dla Chwałowiczan dużych i małych wspólną, integracyjną zabawę w terenie. O 15:00 zapraszamy 4-osobowe drużyny na naszą ''Pętlę Zabieganych'' by zabawić się w rodzaj biegu przełajowego z zadaniami.
Wszelkie szczegóły znajdują się w dostępnym tutaj regulaminie.
Zapraszamy dorosłych i dzieciaki! Zgłoszone wcześniej drużyny przemierzą na czas leśną pętlę 3,5 km, wykonując po drodze odpowiednio punktowane, różne zadania (sprawnościowe i logiczne). Czekają na Państwa medale i nagrody!

Po zakończeniu zmagań sportowych zapraszamy na ognisko przy Schronisku szkolnym, będą kiełbaski, bigos i inne smakołyki!

     09.09.2018

G.EN.GAZ - Spotkanie z projektantem sieci - czwartek (27.09), 19:00, świetlica przy sklepie.

G.EN.GAZ - Uzgodnienia: dalsze dyżyry przedstawiciela firmy: Wtorek (18.09) - piątek (21.09), 17:00-20:00, świetlica przy sklepie.

Gaz ziemny w Chwałowicach - UWAGA!

Aktualizacja wcześniejszej informacji odnośnie wizyt przedstawiciela firmy projektującej sieć gazową:
By przyspieszyć proces uzgadniania i ułatwić Państwu kontakt z uzgadniającym, od poniedziałku (10 września) do czwartku (13 września) pan będzie dostępny w godz. 17:00 - 20:00 w naszej świetlicy wiejskiej.
Do uzgodnień potrzebny jest Państwa dowód osobisty.


Przypomnijmy: Po zgazyfikowaniu przez G.EN. GAZ Laskowic poprosiliśmy przedstawicieli firmy o rozpatrzenie możliwości budowy sieci gazowej w Chwałowicach. W 2016 r. zebraliśmy blisko 200 ankiet - deklaracji zainteresowania mieszkańców Chwałowic przyłączeniem posesji do sieci gazu ziemnego. Analiza opłacalności wypadła pozytywnie i zapadła decyzja o inwestycji. Wiosną 2018 G.EN. GAZ wyłonił w przetargu wykonawcę chwałowickiego projektu - firmę INŻYNIERIA S.C. z Poznania. Trwają obecnie pomiary geodezyjne we wsi oraz uzgodnienia szczegółów z mieszkańcami. Termin zakończenia prac projektowych to kwiecień 2019.

Przewidywany termin zakończenia budowy sieci i rozpoczęcia przyłączeń - październik 2019.

07.09.2018


Rozbudowa placu zabaw w Chwałowicach

Ruszyły prace na terenach przy schronisku szkolnym - nasz plac zabaw zostanie doposażony, pojawi się pięć nowych urządzeń dla dzieci!

Formalnie jest to ''II etap budowy'' obejmujący dostawę i montaż następujących elementów: 1) bujak sprężynowy, 2) karuzela kołobieg, 3) przeplotnia kula, 4) bujak tuba, 5) huśtawka wagowa 4-osobowa. Dodatkowo wyminieniona zostanie nawierzchnia z piasku płukanego, częściowo uzupełniona nawierzchnia trawiasta. Władze gminy przeznaczyły w swoim budżecie na tę inwestycję 52 tyś zł. Wykonawcą prac jest firma MULLER sp. z o.o. z Jelcza-Laskowic.

Prace zakończą się lada dzień, już teraz zapraszamy dzieciaki do wypróbowania nowych urządzeń!

05.09.2018


III Chwałowicki Rajd Rowerowy za nami

W niedzielę 26 sierpnia wczesnym popołudniem wystartowaliśmy z Łaziszek by dotrzeć do Bierutowa na lody :).

W obie strony zrobiliśmy łącznie 35,7 km. Trasa wiodła głównie lasami, czasem dość zapuszczonymi duktami, była bardzo urozmaicona i dość wymagająca.

Pogoda pomagała, było słonecznie ale nie gorąco. Ostatecznie na lody dotarliśmy, z uśmiechami na twarzach ogołociliśmy sklepową lodówkę.

Po powrocie do Chwałowic zastaliśmy palące się już ognisko, przygotowali je mieszkańcy, którzy nie brali udziału w rajdzie. Można było zjeść kiełbaskę, spokojnie obgadać trasę, uzupełnić płyny :)

Oto fotogaleria z naszej wyprawy:


Dziękujemy za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie!

29.08.2018


BUDŻET OBYWATELSKI 2019
Zagłosuj na chwałowicki projekt!

Ruszyło głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2019. Nasz projekt wiaty integracyjnej jest jednym z sześciu, na które wszyscy mieszkańcy naszej gminy mogą w najbliższych dniach głosować.

Bardzo prosimy o oddanie głosu na Chwałowice! Wystarczy kliknąć poniższy link i wybrać PROJEKT nr 2. Cały proces głosowania trwa około minuty.

https://jelcz-laskowice.budzet-obywatelski.org/glosowaniePełny opis naszego projektu:
https://jelcz-laskowice.budzet-obywatelski.org/projekt/4070
Chętnie pomożemy w głosowaniu - prośba o napisanie do nas:
Można też zadzwonić do sołtysa: 691 062 926.

     28.08.2018


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości (III kw.) oraz składkę spółek wodnych w Chwałowickim Klubie Książki (Schronisko szkolne) w terminach:
        czwartek (13.09) - 19:00-20:00
        piątek (14.09) - 19:00-20:00
        sobota (15.09) - 19:00-20:00

Zapraszam - Michał Wolski

     06.09.2018


   Chwałowicka Liga Tenisowa
   - ruszają zapisy!

Drodzy Mieszkańcy, amatorzy tenisa. Mając do dyspozycji w Chwałowicach nowe boisko wielofunkcyjne, pragniemy promować na nim tenis jako atrakcyjną, piękną, klasyczną formę aktywności fizycznej.

W rozmowach osób wynajmujących kort pojawiała się chęć zorganizowania ligi chwałowickich graczy. Uruchamiamy więc zapisy, zapraszamy panie i panów do przyjaznej, sąsiedzkiej rywalizacji :)
Zgłoszenia przyjmujemy do 15 września pod nr tel. 537 595 899.

Gracze zostaną podzieleni na grupy, zaproponujemy bardzo elastyczny kalendarz spotkań, który gracze będą mogli dostosowywać do swoich potrzeb. Przez sezon jesienno-zimowy rozgrywane będą spotkania, tabela będzie na bieżąco aktualizowana tu na stronie. W rundzie finałowej, zapewne jakoś wiosną, wyłonimy zwycięzcę i zwyciężczynię ligi. Przewidujemy puchary, także pamiątkowe nagrody.
                                          Rakiety w dłoń :) Do zobaczenia na korcie!

03.09.2018


Gaz ziemny w Chwałowicach - UWAGA!

Od wtorku (4 września) przedstawiciele firmy projektowej, która na zlecenie firmy G.EN. GAZ projektuje sieć gazową w Chwałowicach, będą odwiedzać wszystkie posesje by ustalić zasięg projektu i lokalizację przyłącza sieci na posesji. W trakcie wizyty będzie się można dowiedzieć więcej nt. cen przyłączenia do sieci, ewentualnych terminów, szczegółów technicznych przyłączenia. Celem wizyty jest zweryfikowanie osób zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowej.


W przypadku gdy pracownik firmy projektowej nie zastanie Państwa w domu, pozostawi informację jak się z nim skontaktować (telefonicznie, mailowo).

Przypomnijmy: Po zgazyfikowaniu przez G.EN. GAZ Laskowic poprosiliśmy przedstawicieli firmy o rozpatrzenie możliwości budowy sieci gazowej w Chwałowicach. W 2016 r. zebraliśmy blisko 200 ankiet - deklaracji zainteresowania mieszkańców Chwałowic przyłączeniem posesji do sieci gazu ziemnego. Analiza opłacalności wypadła pozytywnie i zapadła decyzja o inwestycji. Wiosną 2018 G.EN. GAZ wyłonił w przetargu wykonawcę chwałowickiego projektu - firmę INŻYNIERIA S.C. z Poznania. Termin przygotowania projektu to kwiecień 2019.

Przewidywany termin zakończenia budowy sieci i rozpoczęcia przyłączeń - październik 2019.

01.09.2018


             Zebranie Wiejskie
   12 września, godz. 19:00

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie do świetlicy w Chwałowicach.

Pierwszy termin zebrania: godz. 18:30 (wymagane quorum). Drugi termin: godz. 19:00. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugi termin.

W porządku obrad zebrania m.in:
• Informacja o stanie wykorzystania środków w ramach funduszu sołeckiego na rok 2018. Niezbędne przesunięcia środków w obrębie funduszu, celem optymalnego ich wykorzystania.
• Uchwalenie planowanego podziału środków w ramach funduszu sołeckiego 2019.
• Sprawy bieżące sołectwa.

     29.08.2018


  Dożynki gminne 2018

25 sierpnia w Miłoszycach odbyło się doroczne, gminne święto dziękczynne za ukończenie żniw i prac polowych.

Mieszkańcy Chwałowic przygotowali na tę okazję bogatą ofertę gastronomiczną w pięknie udekorowanym domku dożynkowym. Przez całe popołudnie serwowaliśmy bigos, żurek, chlebek ze smalcem i ogórkami, a także cały wachlarz ciast i ciasteczek. Smażyliśmy też pyszne placki z cukinii, po które ustawiała się długa kolejka chętnych.

Nasz wieniec dożynkowy był oryginalny, nieco niestandardowy: Postać kobiety z chwałowickiej ceramiki, polne kwiaty, trawy, zboża. Chlebowa korona i owoce. Chcieliśmy w ten sposób podkreślić naszą otwartość, różnorodność, ale równocześnie przywiązanie do tradycji. Zaakcentować pracę mieszkańców wkładaną w rozwój Chwałowic, rozwijające się u nas nowoczesne rzemiosło.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym Chwałowiczanom za dobrą zabawę, ale przede wszystkim za wielotygodniowy trud włożony w przygotowanie naszej reprezentacji na dożynkach. W zgodnej opinii obserwatorów wypadliśmy świetnie :)


                   
                   
                   

27.08.2018


III Chwałowicki Rajd Rowerowy w niedzielę 26 sierpnia

Zapraszamy serdecznie! Spotykamy się na końcu Łaziszek (skrzyżowanie ulic Głównej i Długiej) o godzinie 14:00.

Planujemy trasę w kierunku PÓŁN-WSCH. Głównie lasami i szutrowymi drogami. Łącznie około 30-35 km.

Tradycyjnie postaramy się dostosować trasę do możliwości dużych i małych rowerzystów. Cel: LODY W BIERUTOWIE!. Oto wstępnie zakładana trasa:

Liczymy, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów. Po powrocie do Chwałowic odpalimy ognisko na terenach koło schroniska, warto mieć więć ze sobą kiełbaski i inne smakołyki.

Zapraszamy, spędźmy to niedzielne popołudnie razem!

22.08.2018


BUDŻET OBYWATELSKI 2019
Chwałowicki projekt pośród 6 zaakceptowanych
przez Urząd Gminy!

Miło nam poinformować, że ponownie złożony przez sołtysa i chwałowickie stowarzyszenie projekt ''Budowa wiaty integracyjnej biesiadno - ogniskowej na terenach zielonych przy Schronisku Szkolnym w Chwałowicach'' przeszedł pomyślnie weryfikację merytoryczną w UMiG J-L.

W zeszłym roku w głosowaniu na ten projekt zabrakło nam naprawdę niewiele głosów. Potrzeba stworzenia zadaszonego, bezpiecznego miejsca integracji, widoczna jest zwłaszcza teraz, gdy obok mamy nowe, atrakcyjne boisko wielofunkcyjne i mieszkańcy odwiedzają tereny przy schronisku coraz częściej. Dlatego też postanowiliśmy powtórzyć starania o budowę wiaty.

Zachęca zwłaszcza tegoroczna forma podziału środków budżetu obywatelskiego: Na projekty z wiosek zagwarantowana jest pula 200 tyś. zł, nie musimy tym razem konkurować w głosowaniu z projektami z miasta. Pozytywna informacja jest też taka, że w tym roku do UMiG wpłynęło mniej projektów. Weryfikację merytoryczną przeszło ostatecznie łącznie sześć, w tym z wiosek trzy. Mamy dużą, realną szansę na wygraną!

Pełny opis naszego projektu:
https://jelcz-laskowice.budzet-obywatelski.org/projekt/4070

Głosowanie już od 28 sierpnia do 20 września!

Jak będziemy głosować? TUTAJ INFORMACJA

Będziemy aktywnie zachęcać Państwa do poparcia naszego projektu.

20.08.2018

FESTYN SOŁECKI
11 sierpnia 2018 r.

Jak co roku, zorganizowaliśmy w Chwałowicach nasz festyn sołecki. Termin wakacyjny był podyktowany trwającą do połowy czerwca budową boska wielofunkcyjnego na placu za schroniskiem szkolnym.

Pogoda dopisała, mieszkańcy i goście festynowi również!

O 16:00 rozegraliśmy pierwszy mecz derbowy w koszykówkę pomiędzy drużynami Dębiny i Chwałowic. Wygrali gospodarze, choć trzeba przyznać, że Dębina grała świetnie i zabrakło jej jedynie szerszej ławki do zmian.
Puchar, wręczony przez Pana Burmistrza, zostaje u nas. Zakładamy jednak, że zagramy o niego ponownie za rok!

Następnie na boisko wyszli młodzi piłkarze, nadzieje klubów MKS CZARNI JELCZ-LASKOWICE oraz KS ACANA ORZEŁ.
Chłopcy z roczników 2010 i 2011 rozegrali piękne spotkanie przy solidnym dopingu rodziców i festynowych widzów.

W przerwie między spotkaniami Pan Burmistrz Bogdan Szczęśniak oficjalnie przeciął wstęgę i otworzył nasze biosko wielofunkcyjne.

Kolejne spotkanie to tradycyjny już mecz ''Żonaci kontra Kawalerowie''. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, górą byli żonaci. Honor niezaobrączkowanych obroniły Panny, skutecznie przeciągając linę i wygrywając tę konkurencję z drużyną Żon :)
W międzyczasie zabawy dla dzieci prowadziła pani animatorka Kasia.

Po 20:00 zabawę taneczną poprowadził dla nas DJ OLO. Bawiliśmy się do drugiej w nocy.
Oto pełna fotogaleria z imprezy:

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji festynu oraz za mile spędzony sobotni czas!

13.08.2018''CHWAŁOWICKIE IMPRESJE''
OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI
CHKK - 23-28 lipca 2018r.Miej pomysł, chciej działać! W Chwałowicach jest to możliwe :) Od pomysłu naszych mieszkańców, poprzez wspólne planowanie, rozmowy, poprzez zaangażowanie kolejnych osób i organizacji, dzięki wspólnej pracy i pasji, dotarliśmy właśnie do zakończenia naszych pierwszych, ogólnopolskich warsztatów malarskich.

Przy współudziale MGCK Jelcz-Laskowice udało się zaprosić do Chwałowic i zorganozować pobyt kilkunastu artystom, pokazać im nasze okolice, przedstawić przedstawicieli lokalnego rzemiosła. Gościli u nas:

Agnieszka Sobczyńska
Katarzyna Pyczek-Pawlik
Joanna Siwek
Elżbieta Czech
Zdzisław Żmudziński
Stanisław Marek Śledziński
Elżbieta Jaguszewska
Elżbieta Gozdek
Alicja Stawieraj
Jacenty Jończyk
Józef Janecki


Do profesjonalistów dołączyli lokalni amatorzy, doskonalili pod okiem mistrzów swój warsztat malarski. Szukając tematów i inspiracji wspólnie odwiedzili m.in. arboretum w Wojsławicach, naszą lokalną pracownię certamiczną TUTUBI. Poprowadzili także dwa spotkania dla najmłodszych adeptów malarstwa.

Kuratorem pleneru była jego pomysłodawczyni, mieszkanka Chwałowic, p. Elżbieta Czech. W organizację przedsięwzięcia bardzo zaangażowani byli także członkowie naszego stowarzyszenia. Inauguracyjne ognisko zogranizował dla artystów nasz sołtys. Wszystkim bardzo dziękujemy!

W efekcie powstało ponad dwadzieścia prac, które z dumą wystawiliśmy podczas wernisażu w laskowickim pałacu, siedzibie UMiG.

Oto fotorelacja z plenerów:


Do zobaczenia za rok!

30.07.2018FESTYN SOŁECKI
11 sierpnia 2018 r.

Trwają przygotowania do wakacyjnego festynu w Chwałowicach. W sobotę 11 sierpnia od 16:00 gramy dobrą muzykę i biesiadujemy na terenach zielonych za Schroniskiem Szkolnym! Zapraszamy serdecznie, planujemy moc atrakcji do dorosłych i dzieci. Szczegóły po kliknięciu na plakacie obok.

     27.07.2018''CHWAŁOWICKIE IMPRESJE''
OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI
CHKK - 23-28 lipca 2018r.Trwają współorganizowane z MGCK Jelcz-Laskowice warsztaty malarskie w Chwałowicach. Profesjonalni malarze rozpoczęli prace, malują ale także dzielą się doświadczeniami z amatorami, którzy zgłosili się na plener.

W poniedziałkowy wieczór odbyło się integracyjne ognisko. W planach na najbliższe dni, oprócz wspólnego malowania, jest wyjazd do arboretum Wojsławice, do lokalnych stadnin koni, pracowni lokalnego rzemiosła, warsztaty dla dzieci w parku obok UMiG.

W sobotę 28 lipca, o godzinie 20:00, w laskowickim pałacu, siedzibie UMiG, rozpocznie się wernisaż prac powstałych podczas naszych plenerów. Uświetni go koncert zespołu ''Sprawa całkiem przyjemna''. Planowane są także dodatkowe, artystyczne niespodzianki. Podczas wernisażu możliwy będzie zakup prezentowanych obrazów.
Serdecznie zapraszamy!

24.07.2018Drodzy Kibice, Mundial 2018 za nami, Francja górą. Na podium także rewelacyjni Chorwaci i Belgowie . Polska reprezentacja mocno poniżej oczekiwań - niestety.

Dziękujemy za wspólne kibicowanie w naszej ''Strefie kibica''. Dziękujemy bardzo mieszkańcom, kolegom zaangażowanym w organizację strefy, dbającym o porządek i bezpieczeństwo podczas transmisji meczów.

16.07.2018''CHWAŁOWICKIE IMPRESJE''
OGÓLNOPOLSKI PLENER MALARSKI
CHKK - 23-28 lipca 2018r.

Wspólnie z MGCK Jelcz-Laskowice przygotowujemy duże artystyczne przedsięwzięcie - spotkanie artystów malarzy, profesjonalistów i amatorów, tygodniowe warsztaty plenerowe zakończone oficjalnym wernisażem powstałych w Chwałowicach prac!

W trakcie wakacyjnego tygodnia stworzymy zaproszonym artystom warunki do twórczej pracy, skoncentrowania się na przyrodzie i krajobrazie naszych Chwałowic. Dołączą do nich amatorzy, chętni do poznania warsztatu malarskiego. Powstaną prace, które oglądać będzie można (a także kupować) podczas poplenerowego wernisażu w MGCK.
Autorami pomysłu są nasi mieszkańcy, pp. Elżbieta i Waldemar Czech. Patronat nad wydarzeniem objął p. burmistrz Bogdan Szczęśniak. Program imprezy dostępny jest po kliknięciu na plakat powyżej.

     30.06.2018


   
Dolomit Chwałowice
- zapewnione II miejsce w lidze!

Nasza drużyna przebojem przeszła przez rundę wiosenną w B-klasie. Przedostani mecz w tym sezonie, z Pogonią Kopalina, Dolomit wygrał aż 9-1. Zagwarantowało to naszym piłkarzom drugie miejsce w końcowej tabeli B-klasy (gr. VI). Coraz głośniej mówi się w dolomitowych kręgach o awansie z drugiego miejsca do A-klasy.

W niedzielnym meczu aż 6 bramek strzelił Radosław Zając. Dwa dorzucił Damian Piórkowski a jeden Arkadiusz Regec. Gratulacje, Panowie!

We wtorek, w chwałowickiej, mundialowej Strefie kibica, drużyna Dolomitu będzie z nami kibicowała reprezentacji Polski podczas meczu z Senegalem.

17.06.2018Drodzy Kibice, pierwsze mecze Mundialu na nami. Zainteresowanie kibicowaniem w świetlicy jest na tyle duże, że postanowiliśmy otwierać naszą ''Strefę kibica'' na wszystkie mecze zaczynające się po 17:00 w tygodniu (i wszystkie bez wyjątku w weekendy)!

Zapraszamy zwłaszcza na mecze reprezentacji Polski - będą kiełbaski z grilla i prawdziwie mundialowa atmosfera!!!  Boisko wielofuncyjne gotowe!

12 czerwca zakończyły się prace budowlane i dokonano odbioru naszego boiska. Oficjalne przecięcie wstęgi jeszcze przed nami, dostaliśmy jednak zgodę na korzystanie z obiektu.

Dopracowywany jest obecnie regulamin boiska, który ma łączyć w sobie jego ogólnodostępność, bezpieczeństwo użytkowników ale i odpowiedzialną dbałość o to miejsce. Przewidujemy możliwość wcześniejszej rezerwacji obiektu przez formularz na stronie internetowej. Boisko będzie całodobowo monitorowane okiem kamery. Regulamin zawiśnie w najbliższych dniach na bramie wejściowej.

A tymczasem... GRAMY !!!!!

18.06.2018


Boisko wielofuncyjne - budowa dobiega końca!

Obserwujemy postępy prac od stycznia. Szczegóły publikujemy na podstronie ''Budujemy boisko!'' - link w menu obok po lewej stronie.

Na dziś potrzebne są jeszcze odbiory i.... GRAMY!!! :)

31.05.2018CHWAŁOWICKI
PIKNIK RODZINNY
26 maja 2018, godz. 16.00

Z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki
oraz Dnia Ojca
zorganizowaliśmy dla chwałowickich dzieci i ich rodziców sobotę pełną wspólnych gier i zabaw.

W programie były między innymi: zabawy w terenie, PRZEJAŻDŻKI KONNE, bańki mydlane, bitwa na balony wodne, zabawy plastyczne - w tym malowanie na sztalugach!
Do tego ognisko, kiełbaski, wata cukrowa - i wiele, wiele innych atrakcji!


A tu jeszcze porcja zdjęć jednego z zaangażowanych tatusiów: FOTORELACJA

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami!

28.05.2018


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości (II kw.) oraz składkę spółek wodnych w Chwałowickim Klubie Książki (Schronisko szkolne) w terminach:
        sobota (12.05) - 18:00-19:00
        poniedziałek (14.05) - 17:30-18:30
        wtorek (15.05) - 19:00-20:00

Zapraszam - Michał Wolski

10.05.2018CHWAŁOWICKI
PIKNIK RODZINNY
26 maja 2018, godz. 16.00

Z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca
zapraszamy
dzieci wraz z rodzicami na wspólne gry i zabawy
na teren Schroniska Młodzieżowego
w Chwałowicach ul. Szkolna 4

W programie: zabawy w terenie, PRZEJAŻDŻKI KONNE, bańki mydlane, bitwa na balony wodne, rodzinne rozgrywki w dwa ognie! A także zabawy plastyczne - malowanie na sztalugach!
Do tego ognisko, kiełbaski, wata cukrowa - i wiele, wiele innych atrakcji!
Bądźcie z nami!

06.05.2018


Melioracje: Przepust pod ul. Główną odtworzony
   

Zakończono prace przy odtworzeniu przepustu na Łaziszkach. Prace zlecił Urząd Gminy na wniosek delegatów Chwałowic do Spółek Wodnych. Celem było doprowadzenie urządzeń melioracyjnych w tej części wioski do stanu projektowanego jeszcze przez wojną.

Przepust przestał istnieć zapewne w czasie przebudowy ul. Głównej - dziś ponownie nadmiar wody na Łaziszkach będzie odprowadzany także wzdłuż ul. Długiej w stronę rzeki Graniczna.

05.05.2018


Gaz ziemny w Chwałowicach - biuro projektowe wybrane!

Szanowni Państwo, firma G.EN. GAZ podpisała umowę na wykonanie projektu sieci gazowej w naszej wiosce. Wybrano biuro projektowe INŻYNIERIA S.C. z Poznania.
Zgodnie z wymaganiami inwestora, dokumentacja projektowa ma powstać do kwietnia 2019 r. Jeśli nie wystąpią przeszkody formalno - administracyjne na etapie projektowania, realizacja budowy sieci gazowej i przyłączy przewidziana jest również na 2019 r.


Wybrane biuro projektowe będzie kontaktowało się z mieszkańcami w celu uzgodnień trasy sieci i przyłączy. Przewidujemy zorganizowanie zebrań w świetlicy wiejskiej, o terminach będziemy informowali.

Przypomnijmy: w 2016 r. w maju, zebraliśmy dla firmy G.EN. GAZ blisko 200 ankiet - deklaracji zainteresowania mieszkańców Chwałowic przyłączeniem posesji do sieci gazu ziemnego. Następnie temat nieco przycichł, firma G.EN. GAZ szukała, jak się okazuje, dogodnego sposobu finansowania inwestycji u nas. Ostatnio, w lutym br. na swojej stronie internetowej G.EN. GAZ opublikował ogłoszenie o przetargu na wykonanie projektu sieci w Chwałowicach.
Obecnie czekamy na kontakt przedstawicieli firmy INŻYNIERIA S.C. by ustalić zasady współpracy z mieszkańcami przy projektowaniu.

23.04.2018


   
Dolomit Chwałowice
- gromią i wspinają się w tabeli

Nasza drużyna przebojem idzie przez rundę wiosenną w B-klasie. Kolejny weekend i kolejna efektowna wygrana, tym razem 6-0 z Polonią Godzikowice.
W efekcie zajmujemy już drugie miejsce w tabeli: http://www.90minut.pl/liga/0/liga9628.html

W najbliższą niedzielę (29-04, godz. 14:00) Dolomit podejmie Zalesie Wójcice. Mecz, ze względu na trwający remont chwałowickiego boiska, odbędzie się w Miłoszycach. Zapraszamy do kibicowania!

22.04.2018

Aktywna sobota 14 kwietnia - sprzątamy, ognisko, warsztaty!

Wybuchła wiosna! Chwałowice zaczęły się intensywnie zielenić. Z tej okazji - jak co roku - posprzątaliśmy nasze okolice. Od godziny 11:00 wykorzystaliśmy piękną pogodę by we wspólnej akcji uczynić naszą wioskę naprawdę piękną. W głównych punktach Chwałowic rozdawaliśmy worki oraz rękawice. ZGK J-L wsparło nasze działania podstawiając nieodpłatnie kontener na zebrane odpady. Dziękujemy serdecznie wszystkim Państwu za przyłączenie się do nas :)

Po południu z kolei sporo się działo w okolicach schroniska szkolnego. O 17:00 sołtys zaprosił wszystkich, którzy napracowali się przy porządkach (i nie tylko), na ognisko i integracyjną kiełbaskę+.
O 18:00 w Chwałowickim Klubie Książki rozpoczęły się czwarte już warsztaty ekologiczne, tym razem dotyczące jakości powietrza, wody i gleby. Poprowadził je p. mgr inż. Jan Sieczkowski. Tej oraz poprzedniej zimy prowadził on profesjonalne pomiary stężenia pyłów P10 i P2,5 (''smogu'') w Chwałowicach. Poznaliśmy wyniki tych badań, dowiedzieliśmy się, na ile mit naszej zdrowej, otoczonej lasami wioski jest prawdziwy...

W trakcie warsztatów zostały także ogłoszone wyniki eko-konkursu fotograficznego. Zwycięzcy (i nie tylko) otrzymali atrakcyjne nagrody!

16.04.2018

Aktywna sobota 14 kwietnia - sprzątamy, ognisko, warsztaty!

Wybuchła wiosna! Chwałowice zaczynają się intensywnie zielenić. Z tej okazji chcemy - jak co roku - posprzątać nasze okolice. Zapraszamy od godziny 11:00 do wspólnej akcji, wykorzystajmy piękną pogodę by w godzinę, może dwie, uczynić naszą wioskę naprawdę piękną. W głównych punktach Chwałowic będziemy rozdawali worki oraz rękawice. Przyłączcie się Państwo do nas :)

Po południu z kolei sporo będzie się działo w okolicach schroniska szkolnego. O 17:00 sołtys zaprasza wszystkich, którzy napracowali się przy porządkach (i nie tylko), na ognisko i integracyjną kiełbaskę.
O 18:00 w Chwałowickim Klubie Książki rozpoczynają się czwarte już warsztaty ekologiczne, tym razem dotyczące jakości powietrza, wody i gleby. Poprowadzi je p. mgr inż. Jan Sieczkowski. Tej oraz poprzedniej zimy prowadził on profesjonalne pomiary stężenia pyłów P10 i P2,5 (''smogu'') w Chwałowicach. Poznamy wyniki tych badań, dowiemy się, na ile mit naszej zdrowej, otoczonej lasami wioski jest prawdziwy...

W trakcie warsztatów zostaną także ogłoszone wyniki eko-konkursu fotograficznego. Na zwycięzców (i nie tylko) czekają atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców!

09.04.2018Elektroodpady
Odpady wielkogabarytowe

10.04 - Odbiór eletroodpadów. Do ok. godz. 8:00 można je wystawiać przed posesję.

16.04 - Odpady wielkogabarytowe - Od rana odbierane sprzed posesji.

Zapraszamy do skorzystania.


06.04.2018


EKOALEJA - Konkurs fotograficzny

Na nasz marcowy konkurs wpłynęło 38 bardzo ciekawych prac. Prezentujemy je poniżej w losowej kolejności. Jury bierze się do roboty!

05.04.2018


Wesołych Świąt!

Wszystkiego co najlepsze na Świeta Wielkiej Nocy, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka i mokrego Lanego Poniedziałku

                życzy Zarząd Stowarzyszenia
                        wraz z Sołtysem

27.03.2018


EKOALEJA
Warsztat Edukacyjny
''Ptasia jadłodajnia''


Tym razem, 24 marca, Chwałowickim Klubie Książki spotkaliśmy się z Panią dr Magdaleną Moska, by dowiedzieć się wszystkiego o dokarmianiu ptaków. Był to trzeci z warsztatów organizowanych w ramach projektu ''EKOALEJA - POZNAJEMY, DBAMY, CHRONIMY''.

Świadome dokarmianie pomaga naszym skrzydlatym sąsiadom przyżyć tudne, zimowe miesiące. Nieświadome potrafi zaszkodzić, nawet doprowadzić do śmierci ptaków.Pochodnym i bardzo ciekawym tematem okazały się wypluwki sów i zgromadzone w nich szczątki małych gryzoni. Najmłodsi uczestnicy warsztatów otrzymali prawdziwe sowie wypluwki i z zapałem wydobywali z nich małe kostki sowich ofiar. Podobało się!


26.03.2018


Gaz ziemny w Chwałowicach!

Szanowni Państwo, jest nam niezwykle miło poinformować, że firma GEN GAZ wróciła do tematu nieco zawieszonego od 2016 r. (kiedy to organizowaliśmy spotkania i zbieraliśmy ankiety) i przystępuje do prac związanych z budową sieci gazowej w naszej wiosce!


Na swojej stronie internetowej w lutym / marcu br. GEN GAZ opublikował ogłoszenie o przetargu na wykonanie projektu sieci w Chwałowicach. Termin zakończenia prac projektowych określono na kwiecień 2019 r. Obecnie analizowane są złożone oferty. Wybrane biuro projektowe będzie realizowało zadanie i kontaktowało się z mieszkańcami w celu uzgodnień trasy sieci i przyłączy.

Jeśli nie wystąpią przeszkody formalno - administracyjne na etapie projektowania, realizacja budowy sieci gazowej i przyłączy przewidziana jest na 2019 r.

Tu na stronie będziemy Państwa na bieżąco informowali o postępie prac.

     21.03.2018


EKOALEJA
Warsztat Edukacyjny
''Ptasia jadłodajnia''


Tym razem, 24 marca, Chwałowickim Klubie Książki spotkamy się z Panią dr Magdaleną Moska, by dowiedzieć się wszystkiego o dokarmianiu ptaków. Będzie to trzeci z warsztatów organizowanych w ramach projektu ''EKOALEJA - POZNAJEMY, DBAMY, CHRONIMY''.

Świadome dokarmianie pomaga naszym skrzydlatym sąsiadom przyżyć tudne, zimowe miesiące. Nieświadome potrafi zaszkodzić, nawet doprowadzić do śmierci ptaków. O tym wszystkim dowiemy się już najbliższej soboty. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Chwałowic i Dębiny!18.03.2018


Podatki / melioracje

Drodzy Państwo, sołtys Chwałowic będzie zbierał opłaty za podatek rolny, podatek od nieruchomości (I kw.) oraz składkę spółek wodnych w Chwałowickim Klubie Książki (Schronisko szkolne) w terminach:
        środa (07.03) - 19:00-20:00
        piątek (09.03) - 19:00-20:00
        środa (14.03) - 19:00-20:00

Zapraszam - Michał Wolski

05.03.2018


8 marca - Święto Kobiet!

Szanowne Chwałowiczanki!

Z okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, radości, i pociechy z nas, facetów, Chwałowiczan! :)

Sołtys oraz panowie ze Stowarzyszenia.

Zapraszamy również bardzo serdecznie wszystkie chwałowickie Panie na:
                 Spotkanie relaksacyjne''Być Kobietą!''

Piątek 09-03-2018 o godz. 19:00
CHWAŁOWICKI KLUB KSIĄŻKI (ul. Szkolna 4 - Schronisko szkolne).

     04.03.2018


Boisko wielofuncyjne - budowa ruszyła!

Pomimo mrozów ruszyły prace ziemne na budowie naszego boiska. Zapraszamy do śledzenia przebiegu prac na stronie ''Budujemy boisko!'' w menu obok po lewej stronie. Tam też rzut planu boiska i dodawane z czasem zdjęcia z budowy.

28.02.2018


EKOALEJA
Warsztat Edukacyjny
''Odgłosy nocy, czyli w poszukiwaniu puszczyka''


25 lutego w Chwałowickim Klubie Książki przygotowaliśmy drugi warsztat edukacyjny organizowany w ramach projektu pn. ''EKOALEJA - POZNAJEMY, DBAMY, CHRONIMY''.

Spotkanie rozpoczęliśmy pod lasem na Łaziszkach. Ruszyliśmy możliwie cicho w knieje, by posłuchać opowieści dr Magdaleny Moski o sowach, i nasłuchiwać pierwszych wiosennych sowich pohukiwań. W zasadzie w lutym ptaki te już rozpoczynają amory, teraz jednak temperatura (-9st!) nie zachęcała ich do aktywności. Pomimo specjalistycznego nawoływania, sowy nie odpowiadały.

Druga część wieczornego spotkania odbyła się w naszym klubie książki. W cieple przytulnych pomieszczeń obejrzeliśmy wspólnie ''Sowy Polski'' - film miłośnika sów, Artura Tabora. Poznaliśmy wszystkie występujące u nas gatunki, ich przystosowanie do nocnego trybu życia, polowań, wychowywania potomstwa. Wiemy już jak brzmią nasze nocne drapieżniki, wrócimy w las nasłuchiwać i obserwować je już wkrótce.

25.02.2018


Plan działań Stowarzyszenia na rok 2018

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia przyjęło 20 lutego 2018 r. plan działania Stowarzyszenia na rok 2018:

Na zebraniu przyjęto Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w roku 2017. Dziękujemy za obecność.

     21.02.2018


ZIMNAR 2018 w Chwałowicach!
I w tym roku, tradycyjnie już, powitaliśmy na naszej chwałowickiej ''Pętli Zabieganych'' zimowych biegaczy i kijkarzy. Tym razem był to szósty, ostatni etap jubileuszowego X-go Zimowego Maratonu na Raty, organizowanego przez jelczański KB Harcownik.

Ostatni etap to walka o końcowy wynik całego cyklu. Szczególnie miało to znaczenie dla dwójki pierwszych zawodników, Bartka Roskosza i Rafała Tyburka. Po pięciu etapach łączna różnica między nimi wynosiła jedynie 5 sekund. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie zwyciężył Bartek pokonując Rafała w całym Zimnarze o... 1 sekundę!

Wielkie gratulacje dla ponad 400 zawodników, którzy stanęli na starcie chwałowickiego etapu i... do zobaczenia już za rok!

Oficjalne wyniki i wszelkie aktualności dot. Zimnara:
   http://kbharcownik.pl/zimnar/
Galeria zdjęć:
  Kreator Wspomnień
  Olawa24.pl

19.02.2018


13.02.2018


3 lutego - to była aktywna sobota dla dzieciaków i młodzieży!Bal karnawałowy dla juniorów

Dla najmłodszych Chwałowiczan (do 10 lat włącznie) przygotowaliśmy na ten dzień zabawę pt. ''W królestwie zwierząt''. Było dużo muzyki, tańców, zagadek, zadań do wykonania. Wszystkie dzieciaki były pięknie przebrane za swoje ulubione zwierzątka. To była naprawdę ekstra zabawa!

                                            TUTAJ FOTORELACJA.Wieczór gier planszowych dla młodzieży

Nastolatków (11+) zaprosiliśmy natomiast tego dnia do CHKK (schronisko szkolne) na wieczór przy planszówkach. Spotkanie poprowadzili prawdziwi milośnicy nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w zeszłym roku był to długi wieczór pośród magicznych postaci, przygód, sojuszów, rywalizacji. Zamówiliśmy wspólnie pizzę, końcowa zabawa w ''Mafię'' zakończyła się już po północy!


Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym animatorkom i ulubionemu DJ-owi za cudowny BAL PRZEBIERAŃCÓW!! Daliście z siebie wszystko - talent, zaangażowanie, uśmiech, serce i było naprawdę extra!

Dziękujemy najlepszemu fotografowi na świecie za cudne zdjęcia!

Dziękujemy też chwałowickim miłośnikom gier planszowych - za przygotowanie i poprowadzenie super ciekawych gier dla naszych starszych milusińskich.

Dziękujemy Mamom za przygotowanie zdrowego poczęstunku na obie sobotnie imprezy!

Dziękujemy małym i dużym uczestnikom imprez za zaangażowanie i świetną zabawę!

Ech jak fajnie jest w Chwałowicach!

10.02.2018


REGULAMIN KONKURSU

     06.02.2018


Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 20 lutego 2018 roku, o godz. 19:00 w Chwałowickim Klubie Książki (budynek schroniska szkolnego, ul. Szkolna 4) odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia. W programie m.in. podsumowanie działalności Stowarzyszenia w roku 2017, przedstawienie Sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności Stowarzyszenia w roku 2017, przyjęcie Planu Działania Stowarzyszenia na rok 2018.

Na zebranie zapraszamy również osoby pragnące przystąpić do Stowarzyszenia.

     06.02.2018


Aktywna sobota 3 lutego dla dzieciaków i młodzieży!Bal karnawałowy dla juniorów

Dla najmłodszych Chwałowiczan (do 10 lat włącznie) przygotowujemy na ten dzień zabawę pt. ''W królestwie zwierząt''. Zapraszamy na godz. 15:00 do świetlicy, będzie dużo muzyki, tanców, zagadek, zadań do wykonania. Przybadźcie, Kochani, przebrani za ulubione zwierzątko - będzie naprawdę ekstra zabawa!

Namiar na organizatorki: 601 339 608Wieczór gier planszowych dla młodzieży

Nastolatków (11+) zapraszamy natomiast tego dnia do CHKK (schronisko szkolne) na wieczór przy planszówkach. Zaczynamy o 18:00, spotkanie poprowadzą prawdziwi milośnicy nowoczesnych gier planszowych. Podobnie jak w zeszłym roku szykuje się długi wieczór pośród magicznych postaci, przygód, sojuszów, rywalizacji. Zapewne zamówimy wspólnie pizzę. Przybywajcie! :)

Namiar na organizatorów: 691 062 926

Serdecznie zapraszamy!

     19.01.2018


             Zebranie Wiejskie
   31 stycznia, godz. 19:00

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców na zebranie do świetlicy w Chwałowicach.

Pierwszy termin zebrania: godz. 18:30 (wymagane quorum). Drugi termin: godz. 19:00. W praktyce, by oszczędzić Państwu czekania w świetlicy, zapraszamy od razu na drugi termin.

W porządku obrad zebrania m.in:
• sprawozdanie finansowe z wykorzystania środków w ramach funduszu sołeckiego na rok 2017,
• plany dot. utrzymania urządzeń melioracyjnych w 2018 r.
• sprawy bieżące sołectwa.

     17.01.2018


EKOALEJA
Warsztat Edukacyjny
''Te co skaczą i fruwają''


Zapraszamy mieszkańców Chwałowic i Dębiny, tych małych i tych dużych, na pierwszy warsztat edukacyjny organizowany w ramach projektu pn. ''EKOALEJA - POZNAJEMY, DBAMY, CHRONIMY''.

Warsztat odbędzie się 27. stycznia 2018 r. w godzinach 17:00 - 19:00 w Chwałowickim Klubie Książki.

Podczas zajęć poznamy różne gatunki ptaków oraz ssaków nadrzewnych zamieszkujących Chwałowice i Dębinę oraz nauczymy się charakterystycznych cech morfologicznych, umożliwiających ich szybką i bezbłędną identyfikację. Zajęcia poprowadzi p. dr Magdalena Moska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

     16.01.2018


Graliśmy dla WOŚP!


w 26-tym finale Orkiestry zagraliśmy i my - Chwałowiczanie.

14-go stycznia w holu CSiR J-L wystawiliśmy straganik z ciastami oraz kawą. Zebrane środki zasiliły konto fundacji. Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym!

15.01.2018


                Wcześniejsze informacje (2017)