Zapraszam - Sołtys Aleksander Dubielewicz

11.05.2024


Wiosenne sprzątanie Chwałowic


Jak co roku zachęcamy Państwa do wspólnego posprzątania naszych okolic po zimie. W sobotę 20 kwietnia na 11:00 przygotujemy jak zawsze na przystankach worki i rękawice.

Zebrane odpady (w miarę możliwości posortowane) prosimy pozostawiać przy głównych, asfaltowych drogach (ul. Główna, Szkolna, Wrzosowa).

Po sprzątaniu, od godz. 16:00 zapraszamy na tradycyjne już GRILOWANIE na terenach zielonych przy CHKK. Przygotujemy kiełbaski i dodatki.

Tego popołudnia planujemy także przenieść stół do teqballa bliżej schroniska, by był bardziej dostępny i częściej używany.

I jeszcze jedna atrakcja: by odświeżyć nieco księgozbiór w Chwałowickim Klubie Książki, będziemy w ramach mini-kiermaszu sprzedawać po złotówce albo dwóch ciekawe książki dla dzieci i nie tylko! Prosimy przygotować drobne, szykuje się gratka dla czytających dzieci i rodziców :)

Zapraszamy!!!

     03.04.2024

32.03.2024


Wesołych Świąt!

Wszystkiego co najlepsze na Świeta Wielkiej Nocy, wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka
i mokrego Lanego Poniedziałku

                życzy Zarząd Stowarzyszenia
                        wraz z Sołtysem

29.03.2024


Wybory samorządowe 7 kwietnia

W naszej świetlicy wiejskiej swoje spotkania z mieszkańcami organizują kolejne komitety startujące w zbliżających się wyborach samorządowych. Zachęcamy do udziału w tych rozmowach - chodzi tu o kolejnych 5 lat rozwoju Chwałowic, o wizję na przyszłość, o sposoby rozwiązania naszych problemów.


Co najważniejsze: spotkajmy się koniecznie przy urnie wyborczej. Wybieramy najbliższą nam władzę, to od nas zależy kto będzie kreował naszą rzeczywistość w trakcie następnej kadencji samorządu.

21.03.2024

12.03.2024

                                                   Zapraszam - Sołtys Aleksander Dubielewicz

11.03.2024


Spotkanie
z kandydatem na burmistrza
- wtorek 12.03, godz. 18:00
świetlica przy sklepie


Zapraszamy mieszkańców na spotkanie z p. Piotrem Stajszczykiem, który ubiega się o stanowisko burmistrza naszej gminy.

Na spotkaniu będzie także okazja porozmawiać z kandydatami na radnych z Chwałowic, Aleksandrem Dubielewiczem oraz Michałem Wolskim.

Przypominamy: Wybory Samorządowe już 7 kwietnia.

09.03.2024


8 marca - Święto Kobiet!

Drogie Chwałowiczanki!

Z okazji Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, radości,
spełnienia marzeń, no i cóż......
jak zwykle pociechy z nas, facetów, Chwałowiczan! :)

                 Panowie z Chwałowic.

08.03.2024Mafia
5 kwietnia w CHKK


EDIT: Uwaga, z przyczyn technicznych gramy tym razem w mawię W ŚWIETLICY PRZY SKLEPIE.

Zapraszamy chwałowicką młodzież do naszego klubu książki na wieczór z kultową grą Mafia!

Ta zabawa cieszy się u nas od kilku lat dużym powodzeniem. Kolejne grupy nastolatków zaczynają jako gracze, wkręcają się w klimaty Miasta, Syndykatu czy rzeczonej Mafii, by z czasem przejść do grupy organizatorów i prowadzić grę dla następnych roczników graczy.

Tym razem za klimat wieczoru odpowiadają Igor i Marcel. Znamy ich możliwości - oj będzie się w świetlicy działo! Zapisy zgodnie z informacjami na plakacie obok - ZAPRASZAMY!

     05.03.2024


Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Dnia 11 marca 2024 roku, o godz. 18:30 (19:00) w Chwałowickim Klubie Książki (budynek schroniska szkolnego, ul. Szkolna 4) odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia.W porządku obrad przewiduje się:

  • Przedstawienie sprawozdania finansowego z działalności Stowarzyszenia w roku 2023,

  • Omówienie planów Stowarzyszenia na rok 2024,

  • Zmiany w statucie Stowarzyszenia,

  • Sprawy bieżące, dyskusja, wolne wnioski.

Na zebranie zapraszamy również osoby pragnące włączyć się w nasze działania.

28.02.2024

                                                   Zapraszam - Sołtys Aleksander Dubielewicz

23.01.2024


28 stycznia - gramy w finale WOŚP!

Ruszają coroczne przygotowania do finału Orkiestry. Planujemy, Drodzy Chwałowiczanie, dołożyć naszą wspólną cegiełkę do tej szczytnej akcji prowadzonej przez Jurka Owsiaka.

W 32-m finale, jak i w poprzednich, w CSiR J-L chcemy przyłączyć się do kiermaszu ciast. Nasze wypieki podbijają co roku gusta uczestników finału!

Ostatnimi laty gromadziliśmy ponad 20 blach ciast od Państwa, kroiliśmy i sprzedawaliśmy. Dzięki temu grube setki złotych zasilały skarbonki Orkiestry.
To najwspanialszy dar, jaki możemy złożyć tego dnia!

Bardzo prosimy o podobne wsparcie i tym razem. W sobotę 27.01, w godzinach popołudniowych, będziemy zbierać ciasta w świetlicy przy sklepie. Tam też ciasta będą krojone i przygotowywane na kiermasz.

Zachęcamy też oczywiście do odwiedzenia naszego stoiska na samym kiermaszu w CSiR. Planujemy oprócz ciast serwować tam dobrą kawę, by przyciągnąć do nas hojnych kupujących. Będziemy też przygotowywali świeżutkie gofry, mamy już bowiem wioskową, profesjonalną gofrownicę.

Działajmy! Pomagajmy! Siema!!!

08.01.2024


ZimNaR 2024
rusza jak zwykle w Chwałowicach

Już w najbliższą niedzielę, 7 stycznia, rusza coroczny Zimowy Maraton Na Raty czyli popularny ZimNaR. Pierwszy z 7 etapów biegacze przebiegną (a kijkarze NW przejdą) u nas w Chwałowicach. To już tradycja, zaczynamy w Chwałowicach, a potem w kolejne niedziele biegacze goszczą w Oławie, J-L, Janikowie i Miłoszycach.

Ale uwaga: Tym razem, ze względu na mocno rozjechaną przez sprzęt leśny ''Pętlę Zabieganych'' na Polnej, podjęto decyzję, że chwałowicki etap odbędzie się wyjątkowo w lesie na Łaziszkach. Start więc planowany jest na ul. Długiej i nastąpi o godz. 11:00.

Do zawodów zapisało się już 410 osób, szykuje się więc duża impreza, święto biegania i NW. Ma być mroźno i śnieżnie, zapraszamy do kibicowania na trasie!

04.01.2024


                Wcześniejsze informacje (2023)