Zapraszam - Sołtys Aleksander Dubielewicz

23.01.2024


28 stycznia - gramy w finale WOŚP!

Ruszają coroczne przygotowania do finału Orkiestry. Planujemy, Drodzy Chwałowiczanie, dołożyć naszą wspólną cegiełkę do tej szczytnej akcji prowadzonej przez Jurka Owsiaka.

W 32-m finale, jak i w poprzednich, w CSiR J-L chcemy przyłączyć się do kiermaszu ciast. Nasze wypieki podbijają co roku gusta uczestników finału!

Ostatnimi laty gromadziliśmy ponad 20 blach ciast od Państwa, kroiliśmy i sprzedawaliśmy. Dzięki temu grube setki złotych zasilały skarbonki Orkiestry.
To najwspanialszy dar, jaki możemy złożyć tego dnia!

Bardzo prosimy o podobne wsparcie i tym razem. W sobotę 27.01, w godzinach popołudniowych, będziemy zbierać ciasta w świetlicy przy sklepie. Tam też ciasta będą krojone i przygotowywane na kiermasz.

Zachęcamy też oczywiście do odwiedzenia naszego stoiska na samym kiermaszu w CSiR. Planujemy oprócz ciast serwować tam dobrą kawę, by przyciągnąć do nas hojnych kupujących. Będziemy też przygotowywali świeżutkie gofry, mamy już bowiem wioskową, profesjonalną gofrownicę.

Działajmy! Pomagajmy! Siema!!!

08.01.2024


ZimNaR 2024
rusza jak zwykle w Chwałowicach

Już w najbliższą niedzielę, 7 stycznia, rusza coroczny Zimowy Maraton Na Raty czyli popularny ZimNaR. Pierwszy z 7 etapów biegacze przebiegną (a kijkarze NW przejdą) u nas w Chwałowicach. To już tradycja, zaczynamy w Chwałowicach, a potem w kolejne niedziele biegacze goszczą w Oławie, J-L, Janikowie i Miłoszycach.

Ale uwaga: Tym razem, ze względu na mocno rozjechaną przez sprzęt leśny ''Pętlę Zabieganych'' na Polnej, podjęto decyzję, że chwałowicki etap odbędzie się wyjątkowo w lesie na Łaziszkach. Start więc planowany jest na ul. Długiej i nastąpi o godz. 11:00.

Do zawodów zapisało się już 410 osób, szykuje się więc duża impreza, święto biegania i NW. Ma być mroźno i śnieżnie, zapraszamy do kibicowania na trasie!

04.01.2024


                Wcześniejsze informacje (2023)