Jasełkowe przedstawienie 2019
CHWAŁOWICKA BONANZA

20-go stycznia 2019 r. spotkaliśmy się tłumnie w naszej świetlicy, by przyjrzeć się wcześniej nieznanym losom Świętej Rodziny. Kto by pomyślał, że nasze Chwałowice odegrały tak ważną rolę w dziejach ludzkości! :)

Na scenie pojawiło się łącznie ponad 25 aktorek i aktorów, dużych i małych. Były aniołki, diabełki, zrzędząca teściowa, tenisowe rozgrywki, szeryf, USG, rozprawa sądowa. W przerwach pomiędzy aktami śpiewaliśmy kolędy, na instrumentach grały m.in. chwałowickie dzieciaki!

Fabuła to oczywiście luźna, artystyczna interpretacja faktów. Jednak jest to już od kilku lat przyjęta formuła - nasze jasełka w humorystyczny sposób nawiązują do lokalnej, chwałowickiej rzeczywistości.

Opowieść skończyła się oczywiście happy-endem. Publiczność nagrodziła wszystkich aktorów i zaangażowanych w przedstawienie gromkimi brawami. Aktorzy ale i pani reżyser, Ania Kowal, także sprawiali wrażenie ukontentowanych :) I to najważniejsze - mieszkańcy dzięki jasełkom przede wszystkim integrują się, spędzają razem zimowe wieczory, umacniają swoje chwałowickie więzi.
Oto link do filmu z przedstawienia:

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia na jasełkach już za rok!

22.01.2019


Multimedialne
Jasełka 2018 za nami!

W niedzielę, 7 stycznia 2018, w naszej świetlicy, przy pełnej sali wystawiliśmy tegoroczną wersję Jasełek chwałowickich. Cóż to się działo na scenie, jakież dziwy miały miejsce na ekranie, co mieszkańcy zgodowali betlejemskiej parze - kto widział ten wie! :)
Zapraszamy do obszernej fotorelacji z imprezy:
A tu link do filmu z przedstawienia:

Dziękujemy przybyłym widzom, wszystkim aktorom, obsłudze technicznej, pani reżyser, paniom, które przygotowały dla gości ciasta. Było ekstra!

08.01.2018


Przedstawienie noworoczne ''Chwałowickie piekiełko''

W niedzielę 29-go stycznia 2017 r. mieszkańcy Chwałowic wystawili w świetlicy przedstawienie. Tym razem nie były to Jasełka ale opowieść baśniowa o naszej wiosce. Z przymrużeniem oka oczywiście!

Ponad 20 osób, Chwałowiczan dużych i małych, przygotowywało się do tego przedstawienia przez ostatnie 2 m-ce. Dziękujemy im za ponad godzinę dobrej zabawy! Podziękowania dla Pani Reżyser Ani Kowal, a także dla licznie przybyłych widzów.
A oto pełna relacja z naszego przedstawienia:

01.02.2017


Jasełka Chwałowickie 2016

17 stycznia 2016 r. w świetlicy wiejskiej wystawiliśmy nasze wspólne, chwałowickie Jasełka.

Dziękujemy wszystkim aktorom, organizatorom, ekipie technicznej oraz licznie przybyłym widzom.

        

Pokolędowaliśmy wspólnie, pobiesiadowaliśmy.    - oto filmik z naszego występu. Zapraszamy także do obszernej fotogalerii:

Nasze przedstawienie, po niewielkich korektach co do treści i ''dorosłego'' humoru, wystawiliśmy jeszcze 28 stycznia w Szkole Podstawowej w Miłoszycach. Zaangażowaliśmy do części ról miłoszyckie grono pedagogiczne oraz uczniów. Wyszła z tego także bardzo ciekawa wigilijna opowieść!

18.01.2016


Jasełka Chwałowickie 2015

11 stycznia 2015 r. wystawiliśmy w naszej świetlicy pierwsze przedstawienie przygotowane przez mieszkańców Chwałowic. Dziękujemy licznie przybyłym widzom. Zapraszamy do obszernej relacji z tego wydarzenia:

     

Podziękowania dla Pani Reżyser, aktorów, całej załogi technicznej (scenografów, operatorów światła i dźwięku, kamerzystów), koleżanek, które przygotowały oprawę muzyczną przedstawienia, a także dla pań, które uświetniły ten wieczór swoimi wspaniałymi ciastami - składa Zarząd Stowarzyszenia!

12.01.2015


Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Jasełek 2015:20.01.2015


Artykuł o nas w Gazecie Powiatowej (nr 4/2015), zapraszamy do lektury.

22.01.2015


Chwałowickie Jasełka w Ratowicach

1 lutego 2015 na zaproszenie sołtysa Ratowic, pana Jarosława Jagielskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Ratowic, wystawiliśmy w tamtejszej pięknej świetlicy nasze jasełka. Być może będzie to zaczątek do dalszej współpracy pomiędzy naszymi miejscowościami, wymiany pomysłów i doświadczeń.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w chwałowickie przedstawienie!

02.02.2015


   Klik numer: